Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 23:25, 06 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Waclaw napisał(a)
ładne duże perspektywy


Dzięki Wacku za odwiedziny. I za miłe słowa. Dawno u Ciebie nie byłam. Muszę zajrzeć.
Miłego tygodnia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:32, 06 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Dorota123 napisał(a)
Twój placyk zawsze mi się podobał, a teraz powiększony będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. Ja już od 10 marca podlewam regularnie, moja piaskowa ziemia bardzo sucha była po zimie. Bałam się, że rośliny nie wystartują. Z tej suszy żonkile mi się pokładają.


To prawda Dorotko. Na placyku teraz zmieści się i mała muszla-piaskownica dla wnusi. Ale w tym roku to chyba jeszcze nie bo Zuzanka ma roczek to pewnie chciałaby ten piasek jeść.Jeszcze za mała do piaskownicy a z kolei Jasiu już za duży. Więc będzie po prostu lużniej.
Jak u Ciebie Dorotko piach to co Ty robisz, że wszystko jednak ładnie rośnie? Pewnie pod każdą roślinkę ziemię zmieniasz?
Trzymaj się zdrowo. Powodzenia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 21:50, 07 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


To prawda Dorotko. Na placyku teraz zmieści się i mała muszla-piaskownica dla wnusi. Ale w tym roku to chyba jeszcze nie bo Zuzanka ma roczek to pewnie chciałaby ten piasek jeść.Jeszcze za mała do piaskownicy a z kolei Jasiu już za duży. Więc będzie po prostu lużniej.
Jak u Ciebie Dorotko piach to co Ty robisz, że wszystko jednak ładnie rośnie? Pewnie pod każdą roślinkę ziemię zmieniasz?
Trzymaj się zdrowo. Powodzenia.
Z takiej ilości roślin jaka jest u mnie jest mnóstwo kompostu, który ląduje na rabatach. Ja ten mój piach ciągle podlewam, na dodatek muszę zwracać uwagę żeby przy trzecim włączeniu się pompy zakręcić wodę bo może braknąć w studni. Tego mąż by mi nie darował. Dwa lata temu zapowietrzyłam pompę i na dodatek wtedy się zepsuła. Podlewam 3- 4 razy dziennie po kawałku i następnym razem idę dalej. Nie wiem jak długo da się jeszcze w ten sposób ratować ogród.
Jak to Jasiu za duży do piaskownicy??? Nasz Arturek ma za domem ziemię, którą mają rozrównać. On uważa, że to jego największa piaskownica jaką miał. U mnie też jest ziemia na kupce i już były plany na kopalnie diamentów i wykopaliska archeologiczne, ale korona wirus pokrzyżował plany.
Nie dajcie się tej niewidzialnej paskudzie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 23:24, 07 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Dorota123 napisał(a)
Z takiej ilości roślin jaka jest u mnie jest mnóstwo kompostu, który ląduje na rabatach. Ja ten mój piach ciągle podlewam, na dodatek muszę zwracać uwagę żeby przy trzecim włączeniu się pompy zakręcić wodę bo może braknąć w studni. Tego mąż by mi nie darował. Dwa lata temu zapowietrzyłam pompę i na dodatek wtedy się zepsuła. Podlewam 3- 4 razy dziennie po kawałku i następnym razem idę dalej. Nie wiem jak długo da się jeszcze w ten sposób ratować ogród.
Jak to Jasiu za duży do piaskownicy??? Nasz Arturek ma za domem ziemię, którą mają rozrównać. On uważa, że to jego największa piaskownica jaką miał. U mnie też jest ziemia na kupce i już były plany na kopalnie diamentów i wykopaliska archeologiczne, ale korona wirus pokrzyżował plany.
Nie dajcie się tej niewidzialnej paskudzie.


Dorotko, pewnie Arturek ma duuużą piaskownicę. I plany wykopaliskowe jak najbardziej fajne. Ale w takiej malutkiej muszli plastikowej to tylko Zuzia pewnie będzie babki z piasku robiła. Zobaczymy, a może i Jasiu jeszcze zechce jakieś plany piaskowe realizować? Może trzeba piaskownicę wystawić i napełnić piaskiem?
Jak słyszę, to z tym podlewaniem nie masz łatwo Dorotko. Swoja studnia to bardzo dobre rozwiązanie.
A czy dodajesz jakiś preparat do robienia kompostu? Jak długo czekasz na ziemię kompostową? Czy zielsko czymś przesypujesz?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Ania111 23:38, 07 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
basia3012 napisał(a)
Wystawiliśmy już drabinę z poziomkami.



Usunęłam bordowe żurawki z obwódki. Zestarzały się i wypiętrzyły. Zastąpię je limonkowymi żurawkami też z obwódki, muszę pobrać od nich sadzonki.








Basiu

Jaka fajna drabinka na roślinki
Kupiona czy robiona?
____________________
Ania Spelnione marzenie
Milka 06:42, 08 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
basia3012 napisał(a)
Dzisiaj zrobiłam kilka zdjęć ze zmianami w ogrodzie.
Mąż powiększył placyk przy oczku wodnym.








Bardzo fajny
A co w skrzyni-kufrze chowacie?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Wiolka5_7 07:25, 08 kwi 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20325
Basiu powiększony placyk wyszedł pięknie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
BKosimkArt 07:48, 08 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Dotarlam i ja do Ciebie w końcu
Muszę sobie zaznaczyć powiadomienia. Boskie masz oczko, marzy mi się, ale może kiedyś... zawsze są inne priorytety.
Drabina z poziomkami ekstra! Duzo owoców rodzą?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
basia3012 16:34, 08 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Ania111 napisał(a)



Basiu

Jaka fajna drabinka na roślinki
Kupiona czy robiona?


Aniu, dziękuję. Drabina to taka zwykła malarska, budowlana. Tylko pomalowana na brązowo. A skrzyneczki to z palet.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 16:35, 08 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Milka napisał(a)

Bardzo fajny
A co w skrzyni-kufrze chowacie?


Irenko, my akurat chowamy tam zabawki wnuków. Ale można różne rzeczy tam schować. Zawsze coś się znajdzie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies