Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 21:25, 20 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
gogo napisał(a)
Kupiłam sobie nasiona szczawiu ozdobnego z czerwonymi żyłkami.
To niewymagająca bylina, posadzę zamiast kilku żurawek.
Wysiałam już nasiona, trochę się opóźniają, bo zimno, ale czekam cierpliwie

Dobra decyzja z żurawkami i fajny pomysł na żywopłocik z cisa, ale widziałabym tam żółtego.

To Twoje lustro bardzo mi się podoba


Też myślę Grażynko, że cis w kolorze zielono żółtym. Mam przy starym domu cis Elegantissima i on trochę żółty jest więc chyba będę go ciąć i sama ukorzeniać sadzonki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:28, 20 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
anabuko1 napisał(a)

Piękny ten twój ogród.
A z sadzonkami to zaszalałaś. Duuzo roślinek.
Czyli będzie jeszcze piękniej.
Pozdrawiam Basiu


To prawda Aniu, z sadzonkami zaszalałam. Ale cóż, trzeba robić sobie jakieś małe przyjemności. No i zajęcie, co by się nie nudzić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:24, 21 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Chciałabym się pochwalić.
Tej jesieni, zimy i wiosny zrobiłam kolejne zmiany w moim ogrodzie. Skłonił mnie do tego widok mojego ogrodu póżną jesienią, zimą i wiosną. Nie był on ani zachwycający ani nawet zadowalający. Wtedy jest on bez kwitnących hortensji (zupełnie są z nich nagie kikuty)), bez powojników, traw i bez liści na krzewach liściastych. A u mnie jest najwięcej właśnie tych krzewów: hortensji, powojników i krzewów liściastych. Postanowiłam więc trochę to zmienić. I jednocześnie trochę zmniejszyć ilość cięcia w ogrodzie.
Najpierw dosadziłam drzewa, jako wyższe piętro ( no, tu zimą też będzie goło.
Potem zredukowałam liczbę kulek bukszpanowych co by przy cięciu nie wyzionąć ducha i z wielu kulek zrobiłam krótkie żywopłociki poprzez przesadzenie i dosadzenie kilkunastu bukszpanów. Myślę, że kule dłużej się tnie niż krótkie , niskie żywopłociki. Umieściłam je przede wszystkim przed hortensjami aby zasłonić zimą i wiosną te nagie,sterczące kikuty.

Następnie w różne miejsca dosadziłam kilkanaście cisów aby zwiększyć ilość krzewów ozdobnych cały rok. Mają z nich być stożki i kule. Ale to naprawdę.... mają z nich być, kiedy (?), kiedy urosną.

Ostatnia moja praca to prostowanie nasadzeń tych krótkich bukszpanowych żywopłotów. Bo jedne były bardziej z przodu, inne trochę do tyłu. Nie wyglądało to dobrze. A przy okazji coś innego też trzeba było przesunąć. Wiadomo jak się ruszy jedno to i drugie trzeba też ruszyć.
I wreszcie kupiłam trochę bylin do cienia. Wiem, one będą tylko wiosną i latem ozdobą ogrodu. Ale tak się jakoś zagalopowałam. Dokupiłam bordowolistne świecznice, jarzmianki, zawilce japońskie, tawułki. I na miejsca słoneczne miesięcznice i naparstnice.I dosadzę też paprocie, narecznice samcze i krwawnice.
Uff, i koniec chwalenia się. Narobiłam się, nachwaliłam się i tyle.

Aha, zapomniałam napisać, że posadziłam również 6 sztuk krzewuszki Wild of fire. Wg opisu, mało kwitnie ale ma ogniście zabarwione liście. Zobaczymy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 07:56, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23575
basia3012 napisał(a)


To prawda Aniu, z sadzonkami zaszalałam. Ale cóż, trzeba robić sobie jakieś małe przyjemności. No i zajęcie, co by się nie nudzić.

To święta prawda, basiu.
Ale czytam ,że szalejesz też z nasadzeniami drzew.
Prace z bukszpanami.Ech ta pracowita wiosna.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
BasiaLT 08:35, 22 kwi 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zrobiłaś świetne i bardzo przemyślane zakupy. Osobiście uwielbiam zawilce japońskie i świecznice. Będzie pięknie jak się wszystko rozrośnie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Milka 06:11, 24 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
I co, posadzone całe to dobro?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Kasiolaaa 06:32, 24 kwi 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Jejunciu zakupki super fajne roslinki zakupilas to teraz czekam zdjec z zakwitu ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Roocika 08:28, 24 kwi 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Basiu, troszkę nadrobiłam. Pięknie masz, wszystko przygotowane do sezonu. Czekam na fotki nowych nasadzeń
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
gogo 23:15, 24 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Czekam na efekty zmian i zdjęcia, także posadzonych nowych roślin
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 00:12, 25 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
anabuko1 napisał(a)

To święta prawda, basiu.
Ale czytam ,że szalejesz też z nasadzeniami drzew.
Prace z bukszpanami.Ech ta pracowita wiosna.


No fakt, z tymi drzewami to zaszalałam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies