Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

vita 08:32, 25 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
basia3012 napisał(a)
I wreszcie kupiłam trochę bylin do cienia. Wiem, one będą tylko wiosną i latem ozdobą ogrodu. Ale tak się jakoś zagalopowałam. Dokupiłam bordowolistne świecznice, jarzmianki, zawilce japońskie, tawułki. I na miejsca słoneczne miesięcznice i naparstnice.I dosadzę też paprocie, narecznice samcze i krwawnice.


Witaj Basiu, nieźle zaczynasz sezon, tyle zmian
Byliny do cienia to moje ulubione rośliny. Powinnaś być z nich zadowolona. Miałaś na nie jakiś pomysł? Pokaż efekty.
Deszczu życzę, od razu poprawią się nam humory
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Roocika 09:45, 25 kwi 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
U mnie została na placu boju tylko jedna żurawka Marmalade, która jest ładna, pozostałe są bo są. Ale nie planuję nigdzie ich sadzić. Bardzo szybko brzydko wyglądają.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 14:59, 25 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Roocika napisał(a)
U mnie została na placu boju tylko jedna żurawka Marmalade, która jest ładna, pozostałe są bo są. Ale nie planuję nigdzie ich sadzić. Bardzo szybko brzydko wyglądają.


Zgadzam się, tak jest niestety.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 21:03, 25 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przeczytałam jakie zmiany zrobiłaś w ostatnim sezonie, szukałam zdjęć dokumentujących to wszystko. ( przydały by się) Cofnęłam się kilka stron i zauważyłam, że bukszpany z których ma być obwódka są mało zagęszczone od dołu. Mam propozycję abyś ścięła je o połowę, ładnie się zagęszczą, a patyczki z cięcia powbijaj w ziemię między te posadzone bukszpany. Wiadomo nie wszystkie się przyjmą, ale jak będziesz podlewać to połowa na pewno się ukorzeni.
Moje bukszpany wszystkie są bardzo gęste, nawet te trzydziestoletnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 23:58, 25 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Dorota123 napisał(a)
Przeczytałam jakie zmiany zrobiłaś w ostatnim sezonie, szukałam zdjęć dokumentujących to wszystko. ( przydały by się) Cofnęłam się kilka stron i zauważyłam, że bukszpany z których ma być obwódka są mało zagęszczone od dołu. Mam propozycję abyś ścięła je o połowę, ładnie się zagęszczą, a patyczki z cięcia powbijaj w ziemię między te posadzone bukszpany. Wiadomo nie wszystkie się przyjmą, ale jak będziesz podlewać to połowa na pewno się ukorzeni.
Moje bukszpany wszystkie są bardzo gęste, nawet te trzydziestoletnie.



Dzięki Dorotko, wiem, że w celu zagęszczenia powinnam przyciąć bukszpany o połowę. Ale żal mi ciąć kiedy są takie duże. Czy jest szansa, że gdy będę przycinała systematycznie górę i boki to bukszpany i bez tego radykalnego cięcia się zagęszczą?
Zdjęcia nowych roślinek zrobię. Tylko, że glediczje i klony ussuryjskie to na razie patyczki.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:35, 26 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
vita napisał(a)


Witaj Basiu, nieźle zaczynasz sezon, tyle zmian
Byliny do cienia to moje ulubione rośliny. Powinnaś być z nich zadowolona. Miałaś na nie jakiś pomysł? Pokaż efekty.
Deszczu życzę, od razu poprawią się nam humory


Dzięki Wiktorio za odwiedziny. Byliny do cienia planuję posadzić z paprociami. Jak to wyjdzie, zobaczymy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:43, 26 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Magleska napisał(a)
Basiu
popracowałaś te przesuwanie roślinek i zmienianie im miejscówek znam doskonale

fotki ogrodowe śliczne ... pozbywam się swoich Żurawek-denerwują mnie


Oj, popracowałam. Jak głupia Czasem zastanawiam się, czy to ja tu posadziłam tą roślinę? Tak krzywo, nie w linii prostej do pozostałych??? Oj mam się ja z tym prostowaniem żywopłocików. Ale na szczęście już mi pozostała tylko strona zachodnia i północna. A potem zajmę się cięciem wrzosów bo czas już na to najwyższy. No i te byliny zakupione posadzę. Oj zajęcia jest na dłuuugo.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 12:10, 26 kwi 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)



Dzięki Dorotko, wiem, że w celu zagęszczenia powinnam przyciąć bukszpany o połowę. Ale żal mi ciąć kiedy są takie duże. Czy jest szansa, że gdy będę przycinała systematycznie górę i boki to bukszpany i bez tego radykalnego cięcia się zagęszczą?
Zdjęcia nowych roślinek zrobię. Tylko, że glediczje i klony ussuryjskie to na razie patyczki.
Pewnie, że się zagęszczą, ale trochę to potrwa. Więcej napisałam u siebie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BasiaLT 14:13, 27 kwi 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414


Pokazywałaś wcześniej te "buźki" czy to ja ślepa jetem? Gdzie je kupiłaś? Są rewelacyjne.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
anabuko1 21:52, 28 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
basia3012 napisał(a)
Aniołek popękał ale dał się skleić.





Pierwiosnki ząbkowane.




Bardzo lubię i twój piękny ogród i te twoje rożne, ciekawe śliczne dekoracje, które najdą ogrodowi i zakątkom taki wyjątkowy charakter. i nastrój
Tulipanki śliczne .
Dobrze ci wszystkie kwitną ??
Moje nie wszystkie kwitną .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies