Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 22:13, 05 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Milka napisał(a)

To jesteś lepsza ode mnie, moje jeszcze nie posadzone


U nas pada kolejny dzień. Nic na ogrodzie robić nie można. Ale niech pada. Będzie zielono.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:15, 05 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Dorota123 napisał(a)
Kalina pięknie zakwitła, a powojniki wręcz konkurują, który wyżej, który szybciej.


Tak Dorotko, ta kalina ładna jest. I pięknie pachnie. Lubię ją.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 22:23, 05 maj 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Kalinę masz Basiu pokaźną, pięknie Ci kwitnie. Powojnkoqy spektakl,dobrze się zapowiada!!!

U mnie też ciągle pada. Szkoda, że mam tylko jedną beczkę na wodę. Napełniła się pierwszym deszczem.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 22:28, 05 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Magleska napisał(a)
Basiu
gdzie Ty te rewolucje robisz ?

wszędzie już tak pięknie


Madziu, ja cyknęłam zdjęcia jeszcze przed rewolucją i szybko za szpadel się wzięłam.
A tak na poważnie to bajzel mam na obwódce wokół trawnika. Tam trochę pozmieniam. I jeszcze te byliny z kartonów też nie powsadzane. I czekam też na dwie tuje kuliste bo mi dwie po zimie padły. Rosły w donicach na tarasie gdzie deszcz nie pada i ususzyłam je na amen.
Pewnie w weekend dopiero skończę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:32, 05 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
anpi napisał(a)
Kalinę masz Basiu pokaźną, pięknie Ci kwitnie. Powojnkoqy spektakl,dobrze się zapowiada!!!

U mnie też ciągle pada. Szkoda, że mam tylko jedną beczkę na wodę. Napełniła się pierwszym deszczem.


Aniu, u nas też pada. To fakt, beczki byłyby pełne. U nas mamy trzy i chyba pełne. Ale my mamy takie nieduże, chyba 260 litrowe.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 13:09, 06 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ja mam jedną kalinę taką starodawną. Sama ukorzeniłam 3 gałązki zerwane podczas kwitnienia. Dopiero tu na Ogrodowisku zobaczyłam ile jest pięknych odmian kalin. Moja bratowa z Przedziwnego ogrodu ma śliczną kwitnącą całą zimę na różowy kolor.
Chciałam się pochwalić, że zrobiłam dwie całkiem niezłe donice betonowe, ale jeszcze moczą się w wodzie dla utwardzenia i nie są obfocone.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 22:49, 06 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
basia3012 napisał(a)
Dzisiaj i wczoraj u nas solidnie popadało. Jest nadzieja, że rośliny na polach i w lasach trochę podlało.

U mnie kwitnie kalina wonna. Pachnie przepięknie.






Powojniki pną się w górę.


Piękna kalina.
A nie masz problemów z mszycami ??
Moja sąsiadka miła ją.I pełno mszyc i poskręcane liście.
I w końcu ją wywaliła
Fajnie,że clemki dobrze rosną.Na moich , niektórych już widziałam pąki. .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 23:45, 06 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Dorota123 napisał(a)
Ja mam jedną kalinę taką starodawną. Sama ukorzeniłam 3 gałązki zerwane podczas kwitnienia. Dopiero tu na Ogrodowisku zobaczyłam ile jest pięknych odmian kalin. Moja bratowa z Przedziwnego ogrodu ma śliczną kwitnącą całą zimę na różowy kolor.
Chciałam się pochwalić, że zrobiłam dwie całkiem niezłe donice betonowe, ale jeszcze moczą się w wodzie dla utwardzenia i nie są obfocone.


Pokaż Dorotko,pokaż, nie daj się prosić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:51, 06 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
anabuko1 napisał(a)

Piękna kalina.
A nie masz problemów z mszycami ??
Moja sąsiadka miła ją.I pełno mszyc i poskręcane liście.
I w końcu ją wywaliła
Fajnie,że clemki dobrze rosną.Na moich , niektórych już widziałam pąki. .


Na tej akurat mszyce są czasem ale mało. A na kalinach koralowych jest więcej. U mnie też już jakieś pąki widziałam na powojnikach. Czy to znaczyłoby, że za 2-3 tygodnie zakwitną?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:57, 11 maj 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Kilka fotek z dzisiaj.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies