Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Martka 17:00, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
basia3012 napisał(a)
[img



Witaj Basiu, śliczna jesień u Ciebie! Kolorowa i soczysta. Ładna kolekcja mini cisów. Może je rozdzielić, jak już się ukorzeniły? Jak długo masz sadzonki w donicach?
Co to za piękny klon na zdjęciu?
basia3012 21:17, 23 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Martka napisał(a)


Witaj Basiu, śliczna jesień u Ciebie! Kolorowa i soczysta. Ładna kolekcja mini cisów. Może je rozdzielić, jak już się ukorzeniły? Jak długo masz sadzonki w donicach?
Co to za piękny klon na zdjęciu?


Martko, dziękuję za miłe słowa.
Te sadzonki cisów to są w donicach od wczesnej wiosny. Trochę wacham się czy do nich zaglądać.
A na zdjęciu to nie klon, to trzmielina oskrzydlona. Ona na jesieni robi się czerwono-różowa. Bardzo ładny krzew-drzewko. Lubię je.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Martka 21:37, 23 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Może zajrzyj na próbę do jednego? Cisy potrafią się pół roku ukorzeniać, a skoro nie uschły, to może nie jest źle?
Spojrzałam jakoś "pod słońce" na liście, trzmielina pięknie Ci wyrosła
basia3012 21:38, 23 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Roocika napisał(a)
Basiu, jakie ładne sadzonki kupiłaś, to u Dąbrowskich? Mam taki plan, że jak będę potrzebować więcej bylin to tam pojadę i kupię


Te korale na irdze są ładne, taki miły akcent na jesień U mnie tylko odmiana cofał beauty ma korale, reszta irg ma niewidoczne To czekam na resztę zdjęć.
U Ciebie zawsze miło pospacerować.


Asiu, tak, od Dąbrowskich. Jak coś chcę kupić z bylin to wchodzę na ich szkółkę i szukam czy to mają. Czasem dzwonię aby się upewnić. Mój mąż jeździ często nad Dadaj na ryby więc zajeżdża do nich i kupuje. Moim zdaniem to mają bardzo ładne byliny, obszerną ofertę i ceny niskie.
Wracając z Dadaju mąż zajechał po korę do OB. i widział zawilce japońskie po 40zł. Ale były jeszcze większe od tych kupionych i z dużą ilością kwiatów. Te u Dąbrowskich były po 12 zł. Były w donicy 3 l, duża, i z pąkami.
Asiu, z irg to mam irgi poziome, mają czerwone korale. Dwa - trzy lata chorowały, usychały kolejne gałązki. Wycinałam je ale w tym roku 2-3 razy były podlane i opryskane chemią. Choroba jakby się zatrzymała. Może jeszcze raz opryskam i podleję.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:42, 23 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Martka napisał(a)
Może zajrzyj na próbę do jednego? Cisy potrafią się pół roku ukorzeniać, a skoro nie uschły, to może nie jest źle?
Spojrzałam jakoś "pod słońce" na liście, trzmielina pięknie Ci wyrosła


To jest myśl, zajrzę do jednej donicy. Muszę pomyśleć która jest najwcześniej obsadzona. Mogłam zapisać datę.A teraz to trzeba na wyczucie.
Martko, mam trzy krzewy tej trzmieliny. Bardzo je lubię. Ten ich kolor na jesieni, piękny. Ale szybko chyba zrzucają liście.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 01:08, 24 wrz 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, odbyłam przyjemny spacer po Twoim liźniętym jesiennie ogrodzie
Kupiłaś super sadzonki zawilców i to po takiej niskiej cenie, ale te, co już masz pięknie kwitną
Piękne te trzmieliny, ale rzeczywiście szybko gubią liście.

Wąchałam mój grujecznik, nie pachnie, nawet jak pocierałam liście.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
UlaB 12:27, 24 wrz 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Basiu, nie będę się za długo rozwodzić - podoba mi się niezmiennie

Wyczytałam, że to




jest trzemielina i faktycznie teraz to widzę.
Czy ja dobrze widzę, że ona wyższa od ogrodzenia?? Ile lat ją hodujesz? Widzę, że chyba wyprowadzałaś na wielopniowe drzewko? Ekstra to wygląda, doskonały pomysł! Chyba pójdę ta samą drogą. Mam 2 siewki od jednej z forumowiczek, na razie nieduże, ale to nic, nauczyłam się cierpliwości jedną wyprowadzę chyba tak jak Ty.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UlaB 12:29, 24 wrz 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Basiu, a co tu siedzi w donicy w towarzystwie trawek?


____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
anabuko1 15:52, 24 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
basia3012 napisał(a)







Basiu, już nam robi się jesienne.Kolory się wdzierają.
Pięknie masz
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 15:54, 24 wrz 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
basia3012 napisał(a)







Cudnie ci hortensje porosły
Nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies