Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

UlaB 20:16, 13 wrz 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Basiu, przepraszam ze tak pozno ale w koncu wstawilam u siebie fotke cisow Farmen.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
basia3012 22:00, 13 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
beamilusia napisał(a)
Witaj Basiu, miałam zaległości, ale już nadrobiłam.
Przepięknie kwitły powojniki kolejny sezon u Ciebie. Podziwiam iglaczki przycięte na ulicy. Bardzo porządnie wygląda ten dywanik. Zauważyłam, że naparstnice już kwitły, a sadziłaś je wiosną. Ciekawa jestem, czy świecznice też pokazały kwiatki? Pięknie zdobią ogród hortensje i żywopłocik cisowy już troszkę podrósł. Lilie podziwiam, obficie i zdrowo kwitły.
Widzę, że masz lokatorów. Kotki na stałe zagościły( nawet w domu), czy takie tylko dochodzące?
Pięknie wszystko u Ciebie rośnie, nie widać, że jesień się zbliża. Pozdrawiam serdecznie


Beatko, dziękuję za tyle miłych słów. Ach, aż serce się raduje.
Kotki, 3 szt są codziennie u nas, przychodzą na jedzonko. A w domu jest nasza 18 letnia kotka Fanta. I czasem jak drzwi na taras są uchylone to i ta czarna kotka wchodzi. Kupiłam już skrzynie wojskowe z przeznaczeniem na ich domki na zimę. Trzeba zabrać się za nie bo zima za pasem.
Pozdrawiam ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:30, 13 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
UlaB napisał(a)
Basiu, przepraszam ze tak pozno ale w koncu wstawilam u siebie fotke cisow Farmen.


Dziękuję Ulu. Byłam i widziałam. Bardzo ładna odmiana cisa. Ciekawa jestem tej odmiany Anna.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:33, 13 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
ElzbietaFranka napisał(a)



Ja wyciągałam długie korzenie pocielam na 10 cm i wsadziłam w nowe ml iejsce pięknie wypuściły nowe liście może już będą kwitły w przyszłym roku.
Kupiłam Bergenie z liśćmi przebarwionych na bordowo bardzo ładne.
Inwg fotek powinny obficie kwitnąć.


Elu, nie wiedziałam, że tak można te pierwiosnki rozmnażać. Chyba się skuszę i tak na próbę zrobię.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 00:26, 14 wrz 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
basia3012 napisał(a)


Elu, nie wiedziałam, że tak można te pierwiosnki rozmnażać. Chyba się skuszę i tak na próbę zrobię.




Basiu przepraszam, ale zaszło jakieś nieporozumienie. Przeczytałam kilka razy jak to się stało, pisałam o Bergenii a nie o pierwiosnkach. Chyba z mojej winy, ze nie zaznaczyłam,że mowa o bergenii a ty zrozumiałaś o pierwiosnkach.
Bergenie maja takie długie korzenie a nie pierwiosnki.
Sama bym chciała mieć takie pierwiosnki.
Ja w tym roku siąlam pierwiosnki ale marnie po wschodzila.
Odnośnie podziału to trzeba się zgłosić do Dorotki ona ma dużo pierwiosnków i czasem dzieli.
Tylko ona coś od miesiąca nie obecna na forum.

Ale się uśmiałam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 22:52, 14 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
ElzbietaFranka napisał(a)




Basiu przepraszam, ale zaszło jakieś nieporozumienie. Przeczytałam kilka razy jak to się stało, pisałam o Bergenii a nie o pierwiosnkach. Chyba z mojej winy, ze nie zaznaczyłam,że mowa o bergenii a ty zrozumiałaś o pierwiosnkach.
Bergenie maja takie długie korzenie a nie pierwiosnki.
Sama bym chciała mieć takie pierwiosnki.
Ja w tym roku siąlam pierwiosnki ale marnie po wschodzila.
Odnośnie podziału to trzeba się zgłosić do Dorotki ona ma dużo pierwiosnków i czasem dzieli.
Tylko ona coś od miesiąca nie obecna na forum.

Ale się uśmiałam


Aha, z bergenią to OK. Wszystko jasne.
Te moje inne pierwiosnki to łatwo podzielić. Tylko te ząbkowane słabo się dzielą i przyjmują.
A u Dorotki rzeczywiście cisza. Zaglądałam do niej. Oby ze zdrowiem wszystko było dobrze.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
UlaB 11:37, 15 wrz 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
basia3012 napisał(a)


Dziękuję Ulu. Byłam i widziałam. Bardzo ładna odmiana cisa. Ciekawa jestem tej odmiany Anna.


Dodałam zdjecie porównawcze egzemplarzy czekających w doniczkach
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
basia3012 14:49, 15 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
UlaB napisał(a)


Dodałam zdjecie porównawcze egzemplarzy czekających w doniczkach


Dzięki Ulu, widziałam.
Cisy to jednak piękne rośliny. Ja wpakowałam się w bukszpany ale co pewien czas dokupuję cisy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
UlaB 16:50, 15 wrz 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Basiu, ja mam malutki ogródek przy domu, wiec wymiana bukszpanow nie byla dotkliwa. W sumie to jeszcze nie posadzilam wszystkich cisów. Musze sie ogarnac - w tym roku moj mikrus żyje wlasnym zyciem.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
basia3012 00:06, 16 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
UlaB napisał(a)
Basiu, ja mam malutki ogródek przy domu, wiec wymiana bukszpanow nie byla dotkliwa. W sumie to jeszcze nie posadzilam wszystkich cisów. Musze sie ogarnac - w tym roku moj mikrus żyje wlasnym zyciem.


Ulu, na zdjęciach to wcale ten ogród nie wydaje się takim mikrusem.
U mnie jest działka 630 m2, na niej dom i reszta to wiadomo podjazd, ścieżki, itp. Ogródek może ma około 400m2. Też malutki ale i tak cieszy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies