Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 22:29, 12 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
LIDKA napisał(a)
Basia za patyki brawo.
Przedpłocie wiecznie zielone mi się podoba.
Ile lat rosną te jałowce?


Dziękuję Lidko jeszcze raz za wskazówki o przygotowaniu sadzonek. Nauczyłam się i już będę wiedziała.
Te jałowce to rosną około 10 lat. Najpierw rosły swobodnie ale gdy sięgnęły chodnika to przycięłam im końcówki i wierzchołki bo zaczęły się wypiętrzać. Tnę je albo 2 razy w roku albo 1 raz. Jeśli w zeszłym roku cięłam je 2 razy tzn wiosną i późną jesienią to w tym roku będę je cięła tylko 1 raz tzn dopiero latem. Jesienią już nie. I tak na przemian.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:38, 12 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Alija napisał(a)
Basiu, podziwiam idealnie przycięte iglaste na przedpłociu, jest pięknie.
Trzymam kciuki za "patyki".


Alu, dzięki.
Robienie takich sadzonek to faktycznie jest ciekawe i emocjonujące. Uda się albo nie.
Dotychczas udawało mi się zrobić sadzonki hortensji z odkładów. A z patyków to nie za bardzo. Może tym razem będzie inaczej.
Lidka mnie przeszkoliła i już wiem jakie błędy popełniałam. Cieszę się, że koleżanki dzielą się swoją wiedzą. Niektórzy, tak jak ja, to tylko minimum wiedzy na temat ogrodnictwa mają. Wiedzą tylko tyle, że zielonym do góry się sadzi. I tyle.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
LIDKA 22:50, 12 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7192
basia3012 napisał(a)


Alu, dzięki.
Robienie takich sadzonek to faktycznie jest ciekawe i emocjonujące. Uda się albo nie.
Dotychczas udawało mi się zrobić sadzonki hortensji z odkładów. A z patyków to nie za bardzo. Może tym razem będzie inaczej.
Lidka mnie przeszkoliła i już wiem jakie błędy popełniałam. Cieszę się, że koleżanki dzielą się swoją wiedzą. Niektórzy, tak jak ja, to tylko minimum wiedzy na temat ogrodnictwa mają. Wiedzą tylko tyle, że zielonym do góry się sadzi. I tyle.


Basia nie czuj się szkolona. Tylko sie podzieliłam swoim doświadczeniem. Zdobytym w ogrodzie z pomocą Ogrodowiska.
Mnie kiedyś poinstruowała Irenka z Miłkowa.
I się udało.

Tobie też się uda.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
basia3012 23:11, 12 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
LIDKA napisał(a)


Basia nie czuj się szkolona. Tylko sie podzieliłam swoim doświadczeniem. Zdobytym w ogrodzie z pomocą Ogrodowiska.
Mnie kiedyś poinstruowała Irenka z Miłkowa.
I się udało.

Tobie też się uda.


Lidka, lubię jak mnie ktoś czegoś nauczy i przeszkoli. Cieszę się, gdy ktoś podzieli się swoim doświadczeniem. Tak więc dziel się z nami i wiedzą i doświadczeniem.

Całe życie to ja nauczałam z racji zawodu. Teraz ja chciałabym czegoś się nauczyć od innych. Tak więc jeśli o mnie chodzi to szkolcie mnie, jestem spragniona wiedzy. Lubię się uczyć od innych.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kordina 23:55, 12 mar 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4748
Basieńko zawsze mnie zadziwia ten Twój zewnętrzny żywopłot, super to wygląda
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ryska 20:54, 13 mar 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11626
Basiu Twoje przedpłocie mnie zachwyca od dawna. I na zdjęciu widać, że i inni mieszkańcy dbają. Bardzo ładną ulicę macie
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
basia3012 21:11, 13 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Kordina napisał(a)
Basieńko zawsze mnie zadziwia ten Twój zewnętrzny żywopłot, super to wygląda


Dzięki Bożenko. Też lubię go. Mało obsługowy jest. Gdyby był trawnik to raczej więcej pracy wymagałby.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:13, 13 mar 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
ryska napisał(a)
Basiu Twoje przedpłocie mnie zachwyca od dawna. I na zdjęciu widać, że i inni mieszkańcy dbają. Bardzo ładną ulicę macie


Dziękuję Reniu. Masz rację, ulica jest zadbana. Wszyscy dbają o swój kawałek darowanej przez miasto ziemi.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 08:11, 14 mar 2024


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
ryska napisał(a)
Basiu Twoje przedpłocie mnie zachwyca od dawna. I na zdjęciu widać, że i inni mieszkańcy dbają. Bardzo ładną ulicę macie

Podpisuję się
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
April 09:37, 14 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Wspaniałe przedpłocia, takie zadbane i uporządkowane. Fajnie mieć taką okolicę. Zazdroszczę i zaczynam się wstydzić swojego.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies