Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowe zacisze

Kojak 20:35, 16 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Dziękuję wszystkim za szybkie odwiedziny, nie spodziewałem się takiej reakcji przy tak wielkiej ilości wątków na forum.
Sama szefowa jako pierwsza odwiedzająca...
Danusiu to zdjęcie przedstawia widok z tarasu na którym toczy się życie w sezonie są tu stare sosny i miarę młode dęby które od poprzedniej zimy przycinam (lekko formuję) pozbyłem się robinii (z odrostami stale walczę). W maju dosadziłem trzy rododendrony aby sprawdzić jak będą się zachowywać w tym miejscu. Dodatkowo posadzona jest świdośliwa, kalina sztywnolistna 3szt, na drzewa zostały puszczone winobluszcze pięciolistkowe( niestety bluszcz posadzony w lesie cztery lata temu trwa ).
To samo miejsce widziane od strony strony ogrodzenia. Teraz dopiero widzę jak kiepskie zdjęcia robie na potrzeby forum.
I inna część lasku, jest młodszy w tą zimę będzie przerzedzany i jeszcze wyżej podcinany.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Kojak 21:01, 16 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
marba - Basiu z tego co czytam towarzystwo sosen jest ciężkie dla pozostałych roślin jest ciężkie ale faktycznie są śliczne, niestety nie mam miejsca nawet na trzy brzozy które bardzo lubię.

Wiolka 5_7 - Wiolu dziękuję za przywitanie. Nazwa Twojego wątku świetnie opisuje jak ja pracuję na działce

sylwia_slom... - dziękuję szkoda że na mojej ulicy inni sąsiedzi wycieli działki do zera, jeśli nie wycięli to sosny oszpecili ścinając czubki

Muszelka - tylko domek nie jest na kurzej nóżce...

Bogdzia - dziękuję za szybkie rady. Przepraszam nawet leżąc w szpitalu z dala od pracy i zajęć dnia codziennego nie byłem w stanie przeczytać wszystkich wpisów w Twoich wątkach. Ale jak pozwolisz to będę dużo pytał o rododendrony bo marzą mi się w dużej ilości w lesie przed tarasem. Widzę że Magda zdążyła poinformować ogrodowsko że się zjawię....

Figaro - dziękuję za odwiedziny. Głownie to sosny, tępiona robinia akacjowa, i dęby małe które staram się okiełznać. Ponieważ na działce głównie są sosny to obiecywałem sobie że dosadzę tylko rośliny liściaste... i nie dałem rady.

Mariposa Miło że do mnie zajrzałaś i pozostawiłaś ślad. Ja przeczytałem Twój cały wątek ale tylko przeczytałem. Poprawię się. Nie ma równowagi w przyrodzie u Ciebie brak drzew u mnie ich w nadmiarze, ty masz czasami staw ja suchy piasek ale pomysłu na ogród pełen motyli zazdroszczę.

____________________
TomekSosnowe zacisze
Nikita 22:53, 16 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Hurra, super, że założyłeś wątek!
Piękny ten twój sosnowy lasek.
Pisz…dodawaj zdjęcia…chwal się co już zrobiłeś na działce !!!
W niedzielnym odcinku „Mai w ogrodzie” był właśnie pokazywany leśny ogród. Jego właściciel upodobał sobie paprocie, hosty i kamienie pokryte mchem.
Musisz podglądać nasze ogrodowiskowe ogrody, może coś ci się spodoba… i od wiosny łap szpadel oraz grabki i bierz się do roboty.
Rododendrony to chyba dobry pomysł. Bogdzia na pewno doradzi Ci, które warto zasadzić.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 23:28, 16 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Witam w moim wątku wulkan energii, humour I pozytywnego podejścia do życia... Nikita we własnej osobie. Dzieki Madziu, gdyby nie Ty to pewnie dalej bym czytał forum nawet bez rejestracji. Jedno spotkanie u znajomych I jestem tutaj. Dziekuje
Powoli będę zamieszczał zdjęcia i opisy moich dotychczasowych osiągnieć niestety głównie z zagospodarowania działki bo ogrodnicze osiągnięcia mam nadzieję dopiero nastąpią.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Margarete 00:33, 17 sty 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Tomku ! Łódzka grupa zdominowana co prawda przez babki ( i wg płci i tak dosłownie ) z dużą przyjemnością wita kolejnego "rodzynka". Jednego pana - Roberta już mamy w naszym łódzkim gronie i mimo że często jest sam jeden to spędza z nami czas na wspólnych wypadach na kiermasze ogrodnicze czy inne wizyty w ogrodach, uczestniczy w spotkaniach itp i chyba nie narzeka na nasze towarzystwo
Witamy w naszym forumowym gronie !
Madzia to masz rację wulkan energii i tony dobrego serca którym nas wszystkich obdziela a wszystko to okraszone hektolitrami dobrego humoru. Wcale się nie dziwię że skutecznie namówiła cię na założenie wątku.

Działka w lesie ma swój urok - mamy tu na forum kilka podobnych ogrodów a i sama Danusia w swoich realizacjach robiła ogrody w lesie bez trawnika - był z resztą o tym taki odcinek w Maji w ogrodzie zrobiony z tej realizacji projektu szefowej. Musisz pogrzebać w realizacjach Danusi albo jej podpytać. Zajrzyj też do Mathildis wątek Leśne Wzgórze która ma podobnie jak ty działkę zdominowaną przez las. To przemiła forumowiczka - poznałyśmy się na targach Gardenia w Poznaniu - i ona na pewno chętnie podzieli się z tobą swoimi doświadczeniami. Z resztą wszyscy tu na forum są pomocni, bez wyjątku.

Dopisuje twój wątek do obserwowanych i czekam na ciąg dalszy.
Będę zaglądać.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Kojak 18:08, 20 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Margarete Dziękuję Małgosiu za miłe powitanie w grupie łódzkiej. Jestem osobą która jeśli zaczyna się zajmować nowym zagadnieniem to ginie w książkach i szuka wszelkich możliwych informacji na dany temat. Ogrodowisko przeglądam od długiego czasu na początku szukałem informacji "bardziej technicznych" ścieżki, gleba, kompostowanie, oświetlenie, rośliny itp. Dopiero od niedawna przeglądam z większą uwagą wątki ogrodów. Niestety niektórych nie jestem w stanie przeczytać od deski do deski( np.: Bogdzia około 7000 stron - szacun wielki). Swoje poczynania w "lesie" będę opisywał powoli, ale postaram się systematycznie. A Panie i Roberta z naszej grupy chętnie poznam osobiście...
____________________
TomekSosnowe zacisze
Kojak 18:36, 20 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Dzisiaj wykorzystałem śliczną pogodę i fakt, że w sobotę kończę pracę wcześniej aby zrobić kilka zimowych fotek działki które może trochę przybliżą Wam teren nad którym pracuję.

Tak prezentuje się widok przez bramę z widokiem na ukochaną pochyłą sosnę.

Wzdłuż ogrodzenia pierwszy z dwóch jagodników: czarna porzeczka, agresty, oraz czerwona porzeczka za nimi są maliny, które muszę przesadzić lub zlikwidować bo panoszą się strasznie.

Jeden z nabytków z tamtego roku.

Tutaj oprócz pęcherzycy kalinolistnej Diabolo, która z powodu małej ilości światła jest raczej zielona moja ulubiona roślina zadarniająca gajowiec żółty rozchodowany w akwarium.

A tu gajowiec podczas kwitnienia.

Spacerujemy dalej. drugi jagodnik głównie borówka amerykańska, poziomki z których moja żonka w tamtym roku zrobiła nalewkę. Pychota.

Między borówkami trochę żurawiny do mięska.
Drugą część zimowej działki zaprezentuję jutro.
Pozdrawiam oglądających.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Margarete 01:15, 21 sty 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Zimowe obrazki fajne. Jagodników zazdroszczę bo ja mam ogród typowo ozdobny. Z roślin konsumpcyjnych że tak powiem mam zioła i szczypior w donicy oraz co roku pomidorki koktajlowe w skrzyniach. Ale ja mam ogródek a nie ogród, taki kawałek przy szeregowcu. Drzew zazdroszczę - lubię drzewa - ja mam las tuż za płotem a więc też codziennie oglądam sosny - choć takiej pochylonej u mnie nie ma
Co to Rh tam kupiłeś i posadziłes ? Jaka to odmiana ? Od Ciepluchy brałeś?
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Nikita 02:23, 21 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
No wcale nie taka mała Ta twoja działeczka! Całkiem spory kawałek sosnowego zacisza.
"Krzywa" sosna też moje oko ucieszyła...super wygląda - jakby witała gości przy bramie.
I tymi jagodnikami to mnie zaskoczyłeś! Myślałam, że u ciebie tylko iglaczki i iglaczki a tu proszę...porzeczki, agresty, maliny i borówki.
No i jeszcze ta nalewka z poziomek....na pewno była pyszna! Musi mi Asia przepis dać, bo ja też "nalewkowa" jestem.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 19:26, 22 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Margarete Małgosiu ponieważ pracuję w Konstantynowie łódzkim to jestem częstym gościem w szkółce Pana Ciepłuchy. Pomimo że jego ceny nie należą do najniższych to wolę u niego kupować z kilku powodów:
1. duża oferta nawet roślin sporadycznie spotykanych np.: heptakodium chińskie - polowałem 3 lata, myślałem że tylko wyjazd do Szmita mi zostaje.
2. zgodność odmianowa
3. dobra jakość - znajomi zakładali pole borówki amerykańskiej i żartowali że jego rośliny zawsze się ukorzenią, no chyba że się źle posadzi.
4. ponieważ bywam często to trochę poluję na okazję...
Ale niestety nie jestem w stanie odszukać w jego katalogach niektórych informacji o jego roślinach.
A wracając do pytania:
czerwony to rh karl naue, jasny to rh septembercharm( nie znalazłem jego opisu a konkretnie jak duży rośnie ) i ostatni fioletowy rh libretto.
Posadziłem je trochę do sprawdzenia jak będą się u mnie zachowywać. Po kwitnięciu wyłamałem kwiatostany i po tej czynności świeże przyrosty mają po około 10 cm. W tym roku będę chciał dosadzić jeszcze kilka aby stworzyć rododentronowy zakątek z roślinami uzupełniającymi. Mam jeszcze jeden punkt na działce gdzie będę chciał je posadzić.
I drobna anegdota: posadzenie tych rh opłaciłem dużymi utrudnieniami w pierwszym spotkaniu z Nikitą, a konkretnie podnoszeniem do ust płynnego zboża. Ponieważ ściółka w tym kawałku lasu była zbitą i twardą warstwą mieszaniny igieł sosnowych i liści dębu postanowiłem ją wymienić na moje kompostowane dwa lata zrębki sosnowe. Wybierając ją nie zawsze stosowałem widły no i doigrałem się:
Miałem drobne spotkanie z miły pszczółkami, a może oskami.
O tego momentu rękawice i brak pośpiechu w pracach ogrodowych to podstawa.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies