Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowe zacisze

Muszelka 17:43, 23 sty 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Masz ogród z cudnym, leśnym klimatem. Ach...

Napisałeś, że kupiłeś dwie jarzębiny o owocach nadających się do jedzenia prosto z drzewa. Pamiętasz, jakie to odmiany?


____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Kojak 18:52, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Muszelka dziękuję za zainteresowanie. Masz piekny ogród I robisz śliczne zdjęcia. Prześledzę Twòj wątek dokładniej. A wracając do pytania man odmiany wyselekcjonowane przez Iwana Miczurina. Kupowałem od Szmita przez pośrednika jarzęby Titan I Rubinowaja. Posadzone Dwa lata temu jeszcze nie owocowały. Odmiany owocowe ma w swojej ofercie też szkółka konieczko.
____________________
TomekSosnowe zacisze
UrsaMaior 19:14, 23 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
No cóż...jako właścicielka działki z podobnymi warunkami mogę powiedzieć tylko - współczuję Las jest fajny, owszem, ale jak się zapragnie mieć ogród to przestaje być kolorowo Powodzenia!
____________________
ogród pod lasem
sylwia_slomc... 19:37, 23 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Coś czuję, że powstanie piękny leśny ogród
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kojak 19:42, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Iza witam. Prześledziłem twój wątek od deski do deski już wcześniej . Rozumiem Twoją opinię . Nigdy nie chciałem aby w tym lesie robić ogród nie jest to moim zamiarem I nie man takich możliwości. Nie mieszkam tam na stałe, to "letnisko", które poprzez pracę fizyczną I kontakt z otoczeniem pozwala mi odpocząć psychicznie od pracy zawodowej. Mam nadzieję tylko, że uda mi się złamać monotonię sosen I urozmaicić otoczenie, aby milej było tam spędzać czas.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Kojak 19:44, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Sylwia dziękuję
____________________
TomekSosnowe zacisze
UrsaMaior 19:49, 23 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
Kojak napisał(a)
Iza witam. Prześledziłem twój wątek od deski do deski już wcześniej . Rozumiem Twoją opinię . Nigdy nie chciałem aby w tym lesie robić ogród nie jest to moim zamiarem I nie man takich możliwości. Nie mieszkam tam na stałe, to "letnisko", które poprzez pracę fizyczną I kontakt z otoczeniem pozwala mi odpocząć psychicznie od pracy zawodowej. Mam nadzieję tylko, że uda mi się złamać monotonię sosen I urozmaicić otoczenie, aby milej było tam spędzać czas.


Pewnie, to bardzo wciąga, taka praca. Spokojnie, i z lasu da się co nieco wykrzesać Tyle, że mocno się trzeba narobić nad jakością ziemi, dość to demotywujące... Trzymam kciuki
____________________
ogród pod lasem
Kojak 20:05, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
UrsaMaior napisał(a)


Pewnie, to bardzo wciąga, taka praca. Spokojnie, i z lasu da się co nieco wykrzesać Tyle, że mocno się trzeba narobić nad jakością ziemi, dość to demotywujące... Trzymam kciuki

Sama wiesz Jak bardzo. Dziękuję każda pomoc mile widziana nawet telepatyczna.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Bogdzia 21:38, 23 sty 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kojak napisał(a)
Bogdzia czy będę mógł liczyć na twoje doświadczenie i wiedzę w doborze rd do tych już posadzonych w moim lasku?


Jasne ze tak ale one w cieniu kiepsko kwitną wiec pomyśl nad swietlistymi polankami, częsci drzew musisz sie pozbyc , chyba ze masz takie miejsca.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kojak 21:45, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Bogdzia najczęściej mam świelisty cień, ale I tak będę trochę prześwietlał sosenki.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies