Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowe zacisze

Kojak 12:44, 28 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Muszelka napisał(a)


Ty łobuzie!


Oj tam, oj tam. Jeśli już to mały.
____________________
TomekSosnowe zacisze
sylwia_slomc... 12:50, 28 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Kojak napisał(a)
Muszelko zazdroszczę hodowli. W jednym z kompostowników mam zamiar wstawić "podłogę", która będzie zbierać soczek. W moim przypadku dużym utrudnieniem jest fakt, że jestem tam weekendowo. Większość prac wykonuję sam. Pierwsze lata poświęcałem na budowę I wykończeniówkę domku. Rok 2017 nie sprzyjał na prace w terenie. Z braku czasu wyrywam po kawałku teren I staram się sukcesywnie go zagospodarować. Czyli stosuję zasadę małych kroczków, co powoduje, że będę miał zajęcie na lata. Z tego powodu chciałbym zrobić w tym roku jak najwięcej nasadzeń krzaków Co pozwoli mi w przyszłości zająć się "wypełniaczami" I ozdobnikami.

Bardzo dobre podejście powoli, ale do przodu ile się da Dżdżownic zazdroszczę Ja mam tylko te zwykłe w ziemi w bardzo dużych ilościach, ale do nich krety przychodzą też w dużych ilościach, niestety
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Muszelka 13:00, 28 sty 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Sylwio, hmmmm... a może by tak pod kompostownik (gdy będzie opróżniony) położyć siatkę na krety? Tak sobie gdybam...

U mnie chętne na kompostowe dżdżownice są tylko kosy. A ponieważ mam do nich ogromną słabość (ach, te wieczorne koncerty na czubkach świerków!), dlatego macham na to ręką. Niechaj sobie napełniają brzuszki do woli
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Nikita 19:53, 28 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Kojak napisał(a)
Coś ostatnio nIe mam szczęścia do spotkań towarzyskich. Jak nie choroba to praca. Nikita przestanie mnie zapraszać...
Nie przestanie, nie przestanie...jak nie teraz to innym razem się uda. Ale jak u mnie będzie spotkanie to nie przyjmuję żadnych wymówek !!!!!!!!!!

Takie ilości kompostowników na działce? To wręcz już masowa produkcja "złota ogrodnika". Nie przestajesz mnie zadziwiać!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 20:00, 28 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Fajnie że mnie nie skreśliłaś. Poprawię się. A ilość kompostowników była wymuszona ilością zrębków.
____________________
TomekSosnowe zacisze
ogrodula 09:19, 30 sty 2018


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Witam się u Ciebie będę kibicować.U mnie pod sosnami rosną paprocie,funkie,bodziszki,ale rabatki podnosiłam zrębkami i kompostem.Ale masz produkcję kompostu
____________________
ula sosnowy raj i nie tylko ula
Kojak 09:27, 30 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
ogrodula Witam Ula chyba wywołałem Ciebie telepatycznie. Właśnie zacząłem przeglądać Twój wątek.
____________________
TomekSosnowe zacisze
ogrodula 10:23, 30 sty 2018


Dołączył: 30 sty 2017
Posty: 643
Może dlatego że myślałam o ogromnej ilości kompostu jaki produkujesz.Zazdroszczę
____________________
ula sosnowy raj i nie tylko ula
Kojak 11:06, 30 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Wychodzę z założenia, że co z ziemi musi do niej wrócić, ponadto każdy sposób na poprawienie moich piasków jest dobry. Zresztą pomimo, że panowie z maszyną kosztują kilka zł to i tak wychodzi to taniej niż kupowana kora, a i porządek musi być.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Bogdzia 17:30, 31 sty 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kojak napisał(a)
Wychodzę z założenia, że co z ziemi musi do niej wrócić, ponadto każdy sposób na poprawienie moich piasków jest dobry. Zresztą pomimo, że panowie z maszyną kosztują kilka zł to i tak wychodzi to taniej niż kupowana kora, a i porządek musi być.


U mnie też piasek i od kilkunastu lat zwożę ziemię , produkuję kompost ale nadal piach jest dokuczliwy szczególnie latem, podlewanie kazdego dnia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies