Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sosnowe zacisze

Pokaż wątki Pokaż posty

Sosnowe zacisze

Kojak 19:42, 22 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
A teraz pokaże resztę zimowych zdjęć z soboty.

Wyzwanie na ten rok: do oczyszczenia i obsadzenia najchętniej mieszaniną dereni i bzu czarnego.

Druga część lasu który chcę w lutym trochę przerzedzić aby lepiej rosły silniejsze sosenki.
Wzdłuż ogrodzenia posadziłem sadzonki mahoni, które dostałem od kolegi na jesieni 2016 roku, jak je sadziłem miały po dwa listki.

A tu widok na hostowisko i ukochane hortensje ogrodowe które rozchodowałem z krzaków które mam pod balkonem od 45 lat.
Następnym razem pokarzę trochę moich konstrukcji ogrodowych.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Kojak 20:23, 22 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Nikita Magda jak zaczynałem działać w tym "lesie" to obiecywałem sobie, że nie posadzę żadnego iglaka więcej - nie wytrzymałem. Co do jagodników to uwielbiam przyjechać po pracy na działkę i skoszkować owocków smakują zupełnie inaczej niż te kupowane. Zresztą niektóre rośliny owocowe traktuję jako ozdobne... np kupiłem dwie jarzębiny ale jak już kupowałem to o owocach nadających się do jedzenia prosto z drzewa. Tak samo posadziłem świdośliwę na wiosnę dla kwiatów, a na jesieni dla kwiatów. z tych samych powodów posadziłem cytryńca chińskiego i dlatego chcę posadzić odmianowe bzy czarne. Dla zapachu, wyglądu i... nalewki z kwiatów, pychota. Moja Asia to mistrzyni w tych wyrobach.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Bogdzia 21:45, 22 sty 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kojak napisał(a)
Nikita Magda jak zaczynałem działać w tym "lesie" to obiecywałem sobie, że nie posadzę żadnego iglaka więcej - nie wytrzymałem. Co do jagodników to uwielbiam przyjechać po pracy na działkę i skoszkować owocków smakują zupełnie inaczej niż te kupowane. Zresztą niektóre rośliny owocowe traktuję jako ozdobne... np kupiłem dwie jarzębiny ale jak już kupowałem to o owocach nadających się do jedzenia prosto z drzewa. Tak samo posadziłem świdośliwę na wiosnę dla kwiatów, a na jesieni dla kwiatów. z tych samych powodów posadziłem cytryńca chińskiego i dlatego chcę posadzić odmianowe bzy czarne. Dla zapachu, wyglądu i... nalewki z kwiatów, pychota. Moja Asia to mistrzyni w tych wyrobach.


Uwielbiam zapach bzu czarnego a z suszonych jagód robię herbatke na przeziebienie.Pięknie lasek wygląda taki pobielony.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kojak 07:45, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Bogdzia na przeziębienie moja Żonka robi nalewkę i syrop z młodych pędów sosny. Działa. Nalewka może nie jest najsmaczniejsza przy pierwszym kieliszku, drugi jest już lepszy i do tego ten zapach, las sosnowy w kieliszku. Stosując nie przesadzać...
____________________
TomekSosnowe zacisze
Bogdzia 08:02, 23 sty 2018


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Syrop z pędów sosny też robię, szczególnie dla wnuków, nalewek nie robiłam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Kojak 08:19, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Bogdzia czy będę mógł liczyć na twoje doświadczenie i wiedzę w doborze rd do tych już posadzonych w moim lasku?
____________________
TomekSosnowe zacisze
sylwia_slomc... 14:31, 23 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
ale masz fajny kawałek tego lasu już wyczyszczony i taki tajemniczy Świetnie latem będzie światło grało między tymi pniamiPracę opłaciłeś bólem, u nas w tym sezonie osy miały gniazda w kilku miejscach na ogrodzie w ziemi właśnie( tam się człowiek nie spodziewa)
Lubią tunele po kretach niestety
Ale kilka lat temu tak mieszkały u nas trzmiele
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kojak 15:10, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Sylwia dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Twoja wizytówka robi wrażenie. Postępujący rozwój ogrodu...
____________________
TomekSosnowe zacisze
zawitka 15:21, 23 sty 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Witaj ---- już widzę w tym lasku rododendrony pięknie kwitnące .Musisz przeżedzic trochę te wiotkie sosenki to będzie miejsce na kwiaty Będę zaglądać i wspierać Cię w pracach:
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Kojak 15:35, 23 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Zawitka Dziękuję bardzo za odwiedziny i słowa otuchy. Wycinanie "paru" sosenek jest w planach na luty nam nadzieję że pogoda będzie odpowiednia. Co do rd mam zamiar ich trochę nasadzić w tym roku.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies