Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Anda 11:41, 21 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Witaj Wow, ale masz potwora przed domem
Co Ty tam będziesz musiała posadzić, żeby się zasłonić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 13:34, 21 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Całego raczej się nie da zasłonić ale przynajmniej część. Nie chcę robić muru z tuji bo ogródek jest niewielki
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Anda 13:47, 21 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Współczuję Ci bardzo. Dopiero co wycięłaś i uporządkowałaś chaszcze, to teraz będziesz musiała sadzić wysokie drzewa. Tuje to raczej by nie załatwiły tej sprawy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rejzi 16:54, 23 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Chce przesadzic ten maly krzak po lewej i na jego miejsce przyjdzie Klon Globosum. Mysle tylko co by posadzic pod drzewami. Maja plytki system korzeniowy takze hortensje raczej odpadaja. Moze ma ktos jakis pomysl?
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:44, 24 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Gardenarium napisał(a)
Na podstawie ostatniego zdjęcia widzę, że pasują proste linie, takie sektory, prostokąty, kwadraty, coś wyżwirowane, a coś pokryte zielenią z pióropuszami traw.
Tylko kamienie nie mogą być białe, bo biją po oczach aż boli.


Czyli chyba idę w dobrym kierunku. Tu mam na tym żwirku miskanty i trawy pampasowe, kolumnowe drzewka owocowe i te nieszczęsne tuje przed którymi długo się wzbraniałam. Na płocie pnie się bluszcz i powojnik żeby zasłonić ogród sąsiadów. Póki co ogrod jest przezroczysty. Problemem jest te duże drzewo, za nim są róże ale myślę o żurawkach lub funkii żeby je jeszcze dookoła zasadzić...Ale jestem wdzięczna i szczęśliwa że natrafiłam na twoja skarbnice wiedzy, inspiruje mnie do działania
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 15:05, 24 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Zdjęcie jest z zeszlego roku, teraz mam bardziej zielono i trawka super roślnie
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Wiolka5_7 13:21, 25 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Witaj! Musisz najpierw zrobić podpis , żeby kazdy mógł do ciebie trafić.Znajdz wątek "Link w podpisie" tam jest instrukcja

A tak poza tym to zeby się zaslonić od sasiada to nie chcesz posadzić szczelnego zywopłotu?
Z kolei ten blok za płotem też by pasowało zaslonić jakimiś wysokimi drzewami ...bo ten grujecznik, sosna i głogownik nie zasłonią...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rejzi 18:38, 25 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Wiolka5_7 napisał(a)
Witaj! Musisz najpierw zrobić podpis , żeby kazdy mógł do ciebie trafić.Znajdz wątek "Link w podpisie" tam jest instrukcja

A tak poza tym to zeby się zaslonić od sasiada to nie chcesz posadzić szczelnego zywopłotu?
Z kolei ten blok za płotem też by pasowało zaslonić jakimiś wysokimi drzewami ...bo ten grujecznik, sosna i głogownik nie zasłonią...


Dziekuje bardzo za pomoc, faktycznie czegos mi tu brakowalo
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 18:45, 25 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
t

Opcja pierwsza, pomiędzy rośliny które już mam, posadzić grab pospolity i poprowadzić go na wysokie prostokąty.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 19:47, 25 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
7

2 opcja: przesadzić krzak głogownika i na jego miejscu drzewko o pokroju kulistym (klon lub robinia) a z obu stron grujecznika posadzić grab pospolity prowadzony w kolumny
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies