Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Metamorfoza- nowy ze starego

Pokaż wątki Pokaż posty

Metamorfoza- nowy ze starego

Rejzi 13:40, 29 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Stojąc na tarasie tyłem do domu taki widok mam na sąsiada po prawej z którym dzielimy blizniaka. W miejscu donic planujemy posadzić winogrona i drewnianą drabinę po której będą się wspinać.
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 13:48, 29 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Taki widok dosłownie na przeciw okien tarasowych. Jak widać jest to bardzo oświetlone miejsce, pomimo tego iż zdjęcie zostało wykonane w styczniu o 13:30. Te budowle za plotem nie kradną nam słońca, ale bardzo niekorzystnie wpływają na cały widok z ogródka
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 13:49, 29 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633

To lewa strona naprzeciwko tarasu
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:11, 29 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


Stojąc przed tarasem tylem do domku na narzędzia, widok na część wzdłuż domu. Za płotem sasiedzi z którymi jesteśmy połączeni garażami. Z tej strony, na ich prośbę, nie montowaliśmy taśm ogrodzeniowych żeby nie kraść im słońca. Nasza działka jest prawie 1 m wyżej położona i dużo lepiej oświetlona. Jednak przy płocie posadzilam bluszcz, ponieważ chcemy przynajmniej roślinnością trochę się od nich odgrodzic
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Rejzi 14:14, 29 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
Także Danusiu jeżeli masz jakieś złote rady jak to upiększyć będę niezmiernie wdzięczna pomijając tą nieszczęsna sosnę bo mąż za żadne skarby jej nie wyrzuci
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
beata_m 10:38, 30 sty 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
Hej Teresko fajne wyzwanie przed Tobą jestem bardzo ciekawa co wymyślisz na co się zdecydujesz jest tu mnóstwo specjalistów, którzy chętnie poradzą i pokierują moja rada nie spiesz się ... układaj pomalutku w głowie i zobaczysz, że będziesz bardzo zadowolona na koniec
z przyjemnością będę podglądać - pozdrawiam ciepło

p.s. jak zerknęłam na zdjęcia ... to pierwsze co mi przyszło do głowy to - proste linie rabaty geometryczne ... ale może to dlatego, że sama takie bardzo lubie
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Rejzi 11:18, 30 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633
beata_m napisał(a)
Hej Teresko fajne wyzwanie przed Tobą jestem bardzo ciekawa co wymyślisz na co się zdecydujesz jest tu mnóstwo specjalistów, którzy chętnie poradzą i pokierują moja rada nie spiesz się ... układaj pomalutku w głowie i zobaczysz, że będziesz bardzo zadowolona na koniec
z przyjemnością będę podglądać - pozdrawiam ciepło

p.s. jak zerknęłam na zdjęcia ... to pierwsze co mi przyszło do głowy to - proste linie rabaty geometryczne ... ale może to dlatego, że sama takie bardzo lubie


Dziękuję za wsparcie. Przeglądam ogrodowisko i powoli czuję, że wiem czego chcę. Atmosfera tutaj jest poprostu magiczna

A co do prostych linii to jesteśmy zgodne, właśnie takie coraz bardziej chodzą mi po głowie
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
beata_m 11:31, 30 sty 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
to bosko, a i ten ogród bardzo skojarzył mi się z Twoim, polecam lekturę
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6148-bialo-rozowy-ogrod-za-plotem?page=70

ja też uwielbiam atmosferę O. - bardzo żałuję, że teraz mam dużo mniej czasu i nie jestem na bieżąco ale zawsze będę wierną fanką naszego forum
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Rejzi 12:09, 30 sty 2018


Dołączył: 18 sty 2018
Posty: 633


A o to główny powód dlaczego chcę winogrona na tarasie. Siedząc na balkonie widać po prawej zaniedbany ogród sąsiadów. Chcę żeby pnącza rosły trochę wyżej niż murek i odrywały chociaż trochę wzrok od tego widoku tam...
____________________
Teresa nowy ze starego, Mały przedgródek na górce i glinie
Toszka 22:13, 30 sty 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Weź tylko jedną rzecz pod uwagę - pnącza rosną bardzo dynamicznie. Będą włazić do sąsiada...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies