Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

popcorn 10:50, 11 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ostrów koło Proszowic pod Krakowem





____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 10:53, 11 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Hej blisko mnie byłaś , tylko akurat ten weekend nas nie było
Widzę, że jaśniejsza odmiana już zakwita i część już poprzycinana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 11:04, 11 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale było fajnie następnym razem na pewno wpadnę, albo wpadnę specjalnie do Ciebie

pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:16, 12 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zrobiłam listę roślin którą chcę w moim przyszłym ogrodzie. Uwagi?
wiem czego nie chcę i wiem że mój ogród już raczej gumowy nie będzie. Rozmnażalnik i eksperymenty doniczkowe "w dołku", tak żeby nie było widać

-róża Eden, Pomponella, Pashmina + przywrotnik + szałwia
-piwonie
-miskant Gracilimus, Morning Light, rozplenice, stipa
-hortensja Limelight / żywopłot 90 mb
-bukszpany
-jeżówka blada
-bodziszki, runianka japońska (okrywowe)
-werbena patagońska, naparstnice (roczne/dwuletnie), łany
-lawenda
-ostrogowiec (?)
-magnolia przed domem (różowa)
-brzozy Doorenbos
-rozchodniki
-w dołku/w cieniu: hosty / kolekcja, paprocie, ciemierniki, epimedium, brunnera, kopytnik, rodgersja

Ogłoszenie parafialne:

odkupię dużą ilość jednorodnego bodziszka (biało-, fioletowo- różowo kwitnące) i brunnery. Ewentualnie inne rośliny okrywowe radzące sobie na patelni. Rozchodniki (te nowsze odmiany).
____________________
Mój nowy ogródek
14:11, 12 cze 2018
popcorn napisał(a)
Zrobiłam listę roślin którą chcę w moim przyszłym ogrodzie. Uwagi?
wiem czego nie chcę i wiem że mój ogród już raczej gumowy nie będzie. Rozmnażalnik i eksperymenty doniczkowe "w dołku", tak żeby nie było widać

-róża Eden, Pomponella + przywrotnik + szałwia
-piwonie
-miskant Gracilimus, Morning Light, rozplenice, stipa
-hortensja Limelight / żywopłot 90 mb
-bukszpany
-jeżówka blada / echinacea pallida
-bodziszki, runianka japońska (okrywowe)
-werbena patagońska
-lawenda
-ostrogowiec (?)
-magnolia przed domem (różowa)
-brzozy Doorenbos
-rozchodniki
-w dołku/w cieniu: hosty / kolekcja, paprocie, ciemierniki (epidemium, brunnera, kopytnik), rodgersja

Ogłoszenie parafialne:

odkupię dużą ilość jednorodnego bodziszka (biało-, fioletowo- różowo kwitnące) i brunnery. Ewentualnie inne rośliny okrywowe radzące sobie na patelni.



rosliny jak rosliny nie ma tu złych koszmarków


moja rada

ja bym sie skupiła na rozmnazaniu i chodowaniu krzewów ...tzn hortki bukszpany czy cisy ote potrzebuja czasu zeby podrosnac z bylinami bym sobie dała spokój ...te dostaniesz od kolezanek forumowych

a miskanty czy rozplenice za 2 -3 sezony beda potworami ...za 2-3 lata z moich rozplenic dostaniesz wielkie sadzonki ...bo w tym roku dzieliłam te z przodu kazda przez pół i takie połowki posadziłam ....odpusc sobie czesc traw czy bylin nie warto teraz z nimi sie zajmowac

popcorn 14:50, 12 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pewnie masz rację

bukszpany mi rosną, obwódki sobie przesadziłam z poprzedniej działki tutaj.

Takie większe przytargam teraz w weekend, nie zostawię tam nawet jednego bukszpana
Hortensje posadzonkowałam, patyki rosną. Problem z buksami mam taki że w doniczkach go zabijam, a do gruntu nie mam gdzie sadzić. Posadzonkowałam sobie jednak przy cięciu i trochę patyczków będzie na obwódkę, no i tego nie przestanę robić
ale kupować takich większych jak mi pokazywałaś mija się z celem bo nie mam gruntu żeby posadzić, a w doniczce mi padnie pewnie

Z miskantami mam problem, kupiłam trochę w ubiegłym roku i nic a nic nie rosną. Podzieliłam je i mają z 10 cm teraz, a kilka padło po zimie. Więc i tak nie będę chyba kupować, bo po prostu tu nie rosną. Te kilka które zostawiłam w doniczkach nie przetrwało zimy

Co do bylin okrywowych to właśnie chciałabym je hodować, bo chciałabym duuuużo jednorodnych, kilka metrów kwadratowych od razu móc obsadzić. A na to potrzebuję ze 50 czy 100 czy 150 doniczek z bodziszkiem powiedzmy. Na jedno miejsce. Niby szybko rośnie, ale jednak to jest duża ilość...
stąd mój pomysł na już. Taki efekt. Na 22 arach tego wejdzie w cholerę a nie chciałabym mieć miliona gatunków albo po jednej roślinie z odmiany Na razie plany mam "porządne"

Takiego bodziszka już mam, od Paniprzyrody - przywiozę go teraz i zrobię z 50 sadzonek pewnie
[zdjęcie zmoderowane]

podoba mi się Ten Twój niski, zwarty (pamiętasz nazwę i źródło może?). Żałuję też że nie mam już takiego ciemnego, żałobnego, ale może go gdzieś dorwę
____________________
Mój nowy ogródek
15:36, 12 cze 2018
popcorn napisał(a)
Pewnie masz rację

bukszpany mi rosną, obwódki sobie przesadziłam z poprzedniej działki tutaj.

Takie większe przytargam teraz w weekend, nie zostawię tam nawet jednego bukszpana
Hortensje posadzonkowałam, patyki rosną. Problem z buksami mam taki że w doniczkach go zabijam, a do gruntu nie mam gdzie sadzić. Posadzonkowałam sobie jednak przy cięciu i trochę patyczków będzie na obwódkę, no i tego nie przestanę robić
ale kupować takich większych jak mi pokazywałaś mija się z celem bo nie mam gruntu żeby posadzić, a w doniczce mi padnie pewnie

Z miskantami mam problem, kupiłam trochę w ubiegłym roku i nic a nic nie rosną. Podzieliłam je i mają z 10 cm teraz, a kilka padło po zimie. Więc i tak nie będę chyba kupować, bo po prostu tu nie rosną. Te kilka które zostawiłam w doniczkach nie przetrwało zimy

Co do bylin okrywowych to właśnie chciałabym je hodować, bo chciałabym duuuużo jednorodnych, kilka metrów kwadratowych od razu móc obsadzić. A na to potrzebuję ze 50 czy 100 czy 150 doniczek z bodziszkiem powiedzmy. Na jedno miejsce. Niby szybko rośnie, ale jednak to jest duża ilość...
stąd mój pomysł na już. Taki efekt. Na 22 arach tego wejdzie w cholerę a nie chciałabym mieć miliona gatunków albo po jednej roślinie z odmiany Na razie plany mam "porządne"

Takiego bodziszka już mam, od Paniprzyrody - przywiozę go teraz i zrobię z 50 sadzonek pewnie


podoba mi się Ten Twój niski, zwarty (pamiętasz nazwę i źródło może?). Żałuję też że nie mam już takiego ciemnego, żałobnego, ale może go gdzieś dorwę



buksy i trawy w donicach zimy nie przetrzymuja ...osttani mój rozmnazalnik i przechowalnik ten przy komposcie likwiduje ...wiec ci nie przetrzymam buksów sama sie zastanawiam w którą dziure włożyc buksy co mam plan ukorzenic na obwódki

łany bodziszka sa super ...to porzadny plan))

ja tez tak porzadnie posadziłam te moje przy hortkach ...tylko ciut mi nie wyszło bo jeden za wysoki sie okazł ...a drugi za krótko kwitnie )

ale bodziszki tam sa porzadane i jak znajde jakies lepszego kandydata ...to pewnie wymienie ...ale to tez plan na kolejna 5latke teraz tymi co mam sie nacieszę
popcorn 15:51, 12 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171


nie miałam pomysłu żeby u Ciebie rozmnażać rośliny, no bez jaj, nie po to kupuję kawał działki żeby nie mieć gdzie

Chcę łany wszystkiego, żeby było jak najmniej pielenia. I po kilkadziesiąt doniczek jednej rośliny w kupie.
Za płotem muszę wyeksmitować pokrzywy i zrobić miejsce na sadzenie tego co przytargam w niedzielę. Strach się bać hihi

Wiesz, działka jest wielka, po budowie jak będę miała elegancko wyrównane to chcę wpaść i sadzić, sadzić, sadzić i obsadzić wobec czego muszę mieć czym.
W 2-3 lata max mi co nieco urośnie

Eksperymenty i pojedyncze roślinki posadzę "w dołku", nie będzie widać bałaganu, tam też mnożarkę zrobię i kompost i kury i maliny itd

ale się cieszę
____________________
Mój nowy ogródek
15:57, 12 cze 2018
maliny ci dam ...mam dobre i warto je mniec ścinam na jesień i nawoze obornikiem kurskim i tyle przy nich roboty ....jak juz przeryjesz plac pod maliny to dostaniesz ...ja tu wsadziłam chyba 5 czy 7 byle jakich krzaków ...a teraz jest busz.... to super odmiana jest


wiesz ten mój bajzlownik był dobry na przechowywanie wszystkiego ...ale i jemu juz sie nalezy cywilizowany wyglad wkońcu po 5 latach wychodze z zakładania

Kasya 16:27, 12 cze 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42158
Karola, zrobisz takie pole lawendy ?
Jejku jak fajnie mieć duza działkę...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies