Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

sylwia_slomc... 16:05, 08 cze 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Też lubię dłubać codziennie, ale ostatnio mam wrażenie, że się z chwastami ścigam, kto pierwszy a dopiero co miałam z pomocą dziewczyn ogarnięte
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 12:34, 09 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia, bo masz duuuużo rabat. Wielką działkę. Ja też mimo mniejszego areału kończyłam pielenie żeby zacząć od nowa z drugiej strony działki. Dopiero jak wszystkie rośliny urosną, zacienią przestrzeń, jest mniej chwastów i można zacząć odpoczywać w ogrodzie zamiast harować.

Teraz muszę tak zrobić, żeby pielęgnację ograniczyć do minimum. Zwłaszcza w częściach reprezentacyjnych. Przed domem i w miejscach widocznych z okien i z tarasu. Bałaganik i rozmnazalnik zostawię sobie w dołku. Mam nadzieję że kupię tę działkę. Wszystko mi tam pasuje. Główny minus to samoloty i brak sklepu choćby małego, trzeba na rower a najlepiej w auto. Trzeba będzie się przyzwyczaić do zakupów raz w tygodniu i tyle. W sumie tak już zrobiłam, tylko z pieczywem problem.

Miłego weekendu
____________________
Mój nowy ogródek
AnnaCh 13:05, 09 cze 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Będziesz sobie robić zakwas i piec chleb
____________________
Ania - Malutki pod lasem
popcorn 21:08, 09 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ania, spoko, nie musimy mieć codziennie świeżych bułek. Zresztą trochę czasu minie zanim się tam przeprowadzimy.

Jutro jadę z Justyną i T. za Kraków, zobaczyć lawendowe łany byle pogoda dopisała, bo humor na pewno

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
21:11, 09 cze 2018
popcorn napisał(a)
Ania, spoko, nie musimy mieć codziennie świeżych bułek. Zresztą trochę czasu minie zanim się tam przeprowadzimy.

Jutro jadę z Justyną i T. za Kraków, zobaczyć lawendowe łany byle pogoda dopisała, bo humor na pewno

Pozdrawiam!


ja mam chleb w zamrazalce ...wyciagam tyle kromek ile mam chęć zjeść ..rozmrazaja sie kilka minut ...a jak mi sie spieszy to mikrofala pomaga ...zawsze mam chleb

ale nie wolno zamrazać pieczywa z ciasta głębokomrożonego....takiego z marketu!!! ....ja kupuje w lokalnej piekarni tradycyjny chleb przenno-żytni i to sie sprawdza
zoja 21:14, 09 cze 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
eee_taam napisał(a)


ja mam chleb w zamrazalce ...wyciagam tyle kromek ile mam chęć zjeść ..rozmrazaja sie kilka minut ...a jak mi sie spieszy to mikrofala pomaga ...zawsze mam chleb


Ja robie tak samo dzieki temu jest zawsze tak swiezy jak przyniesiony ze sklepu
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Wiolka5_7 22:13, 09 cze 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
zoja napisał(a)


Ja robie tak samo dzieki temu jest zawsze tak swiezy jak przyniesiony ze sklepu

też tak robię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
popcorn 07:15, 10 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nooo proszę dzięki
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 23:00, 10 cze 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
popcorn napisał(a)
Sylwia, bo masz duuuużo rabat. Wielką działkę. Ja też mimo mniejszego areału kończyłam pielenie żeby zacząć od nowa z drugiej strony działki. Dopiero jak wszystkie rośliny urosną, zacienią przestrzeń, jest mniej chwastów i można zacząć odpoczywać w ogrodzie zamiast harować.

Teraz muszę tak zrobić, żeby pielęgnację ograniczyć do minimum. Zwłaszcza w częściach reprezentacyjnych. Przed domem i w miejscach widocznych z okien i z tarasu. Bałaganik i rozmnazalnik zostawię sobie w dołku. Mam nadzieję że kupię tę działkę. Wszystko mi tam pasuje. Główny minus to samoloty i brak sklepu choćby małego, trzeba na rower a najlepiej w auto. Trzeba będzie się przyzwyczaić do zakupów raz w tygodniu i tyle. W sumie tak już zrobiłam, tylko z pieczywem problem.

Miłego weekendu

Ja też nie mam sklepu, pieczywo zamrażam i mam świeże kiedy tylko zechcę i tym sposobem nigdy mi nie zostaje, nie byłoby kłopotu gdyby zostawało-sąsiadka ma kury
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 08:12, 11 cze 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Noooo..... kury planuję mieć sama więc hmm jakoś poradzimy buziaki Jola!


Wczoraj byłam z Justynką i jej eMem na lawendowych polach. Cudnie! I zaciągnęłam ich na moją - za tydzień - działkę. Podobało im się

miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies