Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 16:22, 05 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085






____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 16:25, 05 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085







____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 16:28, 05 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085






____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 16:31, 05 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085








____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 16:36, 05 lip 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Oczu nie idzie oderwac. Kolory jak teczowe. Niesamowity kolor lilii
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 16:41, 05 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)
Wiolu, cudnie kwitną u Ciebie te wszystkie piękności
Alstroemeria przezimowała w gruncie? Moje w donicach padły obie

Niestety dużo padło. A najgorsze jest to, że nie padły wszystkie z jednego miejsca, tylko po 1-2 szt z danego koloru, co znaczy, że zostało mi po 1-2 szt . Najbardziej podobały mi się te pomarańczowe, więc w rym roku dokupiłam 2 szt. Reszta została samotna pomiędzy innymi roślinami i prawie ich nie widać.
Czy orlaya sama się wysiewa? Znasz agrostemmę? Ja wysiałam ją pierwszy raz w tym roku i jestem nią oczarowana. Posadziłam ją tylko w zbyt małych grupach. Na drugi rok zrobię większe kępy. Mam białą Ocean Pearl i różową Purple Queen.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 16:55, 05 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)







co to za kwiaty na ciemnych łodygach?




czy znasz odmianę tego nachyłka?





Co za ogień na rabatach!
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 17:12, 05 lip 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
violaskom napisał(a)

Niestety dużo padło. A najgorsze jest to, że nie padły wszystkie z jednego miejsca, tylko po 1-2 szt z danego koloru, co znaczy, że zostało mi po 1-2 szt . Najbardziej podobały mi się te pomarańczowe, więc w rym roku dokupiłam 2 szt. Reszta została samotna pomiędzy innymi roślinami i prawie ich nie widać.
Czy orlaya sama się wysiewa? Znasz agrostemmę? Ja wysiałam ją pierwszy raz w tym roku i jestem nią oczarowana. Posadziłam ją tylko w zbyt małych grupach. Na drugi rok zrobię większe kępy. Mam białą Ocean Pearl i różową Purple Queen.


Tak, orlaya wysiewa się sama, ale zauważyłam, że tak jak i pietruszka, się sama nie lubi. Tzn. wysiewa się tam, gdzie jeszcze nie rosła. Musi mieć gdzieś trochę gołej ziemi, żeby się rozsiać.

Agrostemma, tak, jest sliczna, dzika, łąkowa. Jeszcze jej nie siałam. Właśnie trzeba ją mieć w dużych grupach. Nie ma tyle miejsca. Będę podziwiać u Ciebie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 17:14, 05 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)



co to za kwiaty na ciemnych łodygach?




czy znasz odmianę tego nachyłka?





Co za ogień na rabatach!


Nachyłek Little Bang Red Elf. Mam już go 3-4 lata. Niczym nieokrywany, dobrze zimuje, choć kępa nie rozrasta się zbyt szybko.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 17:23, 05 lip 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Słoneczniczek szorstki Bleeding Hearts. Potrafi się wysiewać ale siewki są różne. Czasami liście ma zielone, czasami ciemne. Kwiaty są mieszane. Od pomarańczu po żółć z czerwienią.

____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies