Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 17:48, 22 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
niestety muszę wyjść z psem na spacer
____________________
Viola Ogród kwiatowy
koliber 18:38, 22 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
____________________
Zielona przestrzeń
Aurelllia 21:11, 22 mar 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
violaskom napisał(a)
Pokazała się nowa odmiana bodziszka, który kwitnie też cały sezon ale jest bardziej kompaktowy więc nie rozłazi się jak Rozanne. Zapomniałam nazwy, ale mam gdzieś zapisane.


O to ja poproszę o wstawienie nazwy, bo mam te rozłażące i czasem mnie wkurzają jak się mi bardzo na trawnik wylewają, a potem pod nimi trawa zgniła i po sezonie jak go przycinam nie za fajnie to wygląda
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
gosika67 21:16, 22 mar 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Viola ja mam podobną róże zobacz u mnie, nie wiem co za róża, najpierw kwitnie obficie, potem drugi raz słabo i ma owoce, też pachnie, wkurza mnie bo chrabąszcze majowe ją opylają co roku.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
violaskom 08:37, 23 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
gosika67 napisał(a)
Viola ja mam podobną róże zobacz u mnie, nie wiem co za róża, najpierw kwitnie obficie, potem drugi raz słabo i ma owoce, też pachnie, wkurza mnie bo chrabąszcze majowe ją opylają co roku.

Gosia na stronie 33 masz ładny pomarańczowy kwiat. Wiesz co to za róża, Masz jej więcej zdjęć, najlepiej całego krzaka.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 08:47, 23 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Aurelllia napisał(a)


O to ja poproszę o wstawienie nazwy, bo mam te rozłażące i czasem mnie wkurzają jak się mi bardzo na trawnik wylewają, a potem pod nimi trawa zgniła i po sezonie jak go przycinam nie za fajnie to wygląda [/quote

W Zielonych Progach mieli taki bodziszek a w mojej szkółce w ofercie na ten rok ma być nowość Geranium Bloom Time - różowy- kwitnie od czerwca do października. Ja bazuję na informacjach szkółek, sama ich nie testowałam. A Rozanne wygląda fajnie jak ma bukszpanową obwódkę.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 08:55, 23 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ten bodziszek to Geranium ‘Azure Rush’. Zaznaczam, że ja go nie mam i nie testowałam. Jak ktoś ma info na ten temat, to proszę o wiadomość.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:47, 23 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)


Purple Pillow? Pink Penny? Sue Crug?

Ewa znasz te bodziszki? Masz je u siebie? Purple Pillow wyglada super. Ja myślałam o Azure Rush.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:50, 23 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Podoba mi się ten Purple Pillow, ale widzę, że jest to bodziszek popielaty. Wszystkie informacje podają, że kwitnie całe lato. Ja mam takiego Giuseppe. I on wbrew temu co podają źródła, u mnie kwitnie tylko wczesną wiosną. Jeśli znacie jakieś odmiany, które kwitną długo, to proszę o info.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 15:51, 23 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
violaskom napisał(a)

Ewa znasz te bodziszki? Masz je u siebie? Purple Pillow wyglada super. Ja myślałam o Azure Rush.


Na zywo widzialam tylko Sue Crug.
Na Twoim miejscu wyprobowalabym tego Purple Pillow
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies