Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Urszulla 15:34, 26 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21899
violaskom napisał(a)

Bingo! Dopiero teraz doczytałam. Nie mroziłam nasion, ale też na żadnej paczce z nasionami tego nie sugerowali.
W tym roku miałam tylko 10 nasion, wykiełkowało jedno, to już za późno na lodówkę. Mogłabym wystawić do garażu, tam jest ok. 5C. Co o tym myślisz, wynieść je do garażu? Nie zaszkodzi to tej jednej roślince?


Dopytywałam w niedzielę o cleome. Nie trzeba mrozić. To sobie tą jedną posadż i z niej będziesz mieć za rok nasiona.
Ale nawet po posadzeniu do gruntu chuchałam i dmuchałam. W palące słońce nakrywałam doniczkami. Aż urosły

Do garażu nie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
violaskom 15:38, 26 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Urszulla napisał(a)


Dopytywałam w niedzielę o cleome. Nie trzeba mrozić. To sobie tą jedną posadż i z niej będziesz mieć za rok nasiona.
Ale nawet po posadzeniu do gruntu chuchałam i dmuchałam. W palące słońce nakrywałam doniczkami. Aż urosły

Do garażu nie.

Jeśli ta jedna roślinka przeżyje, to jak szeroko się rozrasta? Z jednej będzie widoczna kępa?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
MARIA 19:45, 26 mar 2018


Dołączył: 09 lis 2014
Posty: 107
violaskom napisał(a)
Czy macie jakiś patent na cięcie rozplenicy? U mnie co roku kończy się na odciskach na rękach.



Tak
Elektryczne nożyce do żywopłotu, wszystkie trawy tym ścinamy,
Przy rozplenicach sprawdzają się rewelacyjnie,
Sekatorem idzie się zajechać
Polecam i pozdrawiam
Piękny ogród






____________________
violaskom 19:48, 26 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
MARIA napisał(a)



Tak
Elektryczne nożyce do żywopłotu, wszystkie trawy tym ścinamy,
Przy rozplenicach sprawdzają się rewelacyjnie,
Sekatorem idzie się zajechać
Polecam i pozdrawiam
Piękny ogród







Mario, dziękuję. Więc czas na poszukiwanie nożyc a i do żywopłotu się przydadzą. Do tej pory ciachałam ręcznymi.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Urszulla 19:55, 26 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21899
violaskom napisał(a)

Jeśli ta jedna roślinka przeżyje, to jak szeroko się rozrasta? Z jednej będzie widoczna kępa?


One nie rosną kępowo. Z jednej jest dużo nasion, trzeba zbierać systematycznie od dołu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
violaskom 08:25, 27 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Trochę moich dalii i reszta kwiatków.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 08:36, 27 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
____________________
Viola Ogród kwiatowy
margaretka3 08:39, 27 mar 2018


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
violaskom napisał(a)
Moje firletki, nie wiem jaki gatunek. Same się rozsiewają, ale lubię je i ich nie wyrzucam. Po kwitnięiu tworzą fajną płaską rozetę i nie przeszkadzają na rabacie.

Cześć, Violu!
Masz bardzo radosny ogród! Przyszłam odpowiedzieć na Twoje pytania.
Ale wcześniej napiszę jeszcze, że to nie firletka. To silene orientalis - lepnica wschodnia.
Ratibida nie jest ekspansywna w wysiewaniu się, rok temu rozsiałam wszystkie nasiona i nie znalazłam siewek, ale może aminek zdominował tam miejsce. Ale ktoś pisał, że siewki ratibidy znajdował, więc jest jednak taka szansa.
Tak, zakwitła w pierwszym roku wysiewu, kwitnie długo i bardzo zwraca uwagę oglądających. Po pierwszej zimie (bardzo mokra i do -28 stopni) ubyło kęp o połowę. Ale tegoroczną dobrze przezimowały.

Nasion cleome nie przemrażałam, nie ma takiej potrzeby, to rośliny ciepłego klimatu. Kiełkują dosyć powoli, od 7 do 20 dni. Swoich nasion nie zbierałam, dostałam w tym roku i znowu wysiałam. Wczoraj zaczęły kiełkować po prawie dwóch tygodniach, pojawiło się słońce i się wreszcie ruszyły.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
violaskom 09:07, 27 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
margaretka3 napisał(a)

Cześć, Violu!
Masz bardzo radosny ogród! Przyszłam odpowiedzieć na Twoje pytania.
Ale wcześniej napiszę jeszcze, że to nie firletka. To silene orientalis - lepnica wschodnia.
Ratibida nie jest ekspansywna w wysiewaniu się, rok temu rozsiałam wszystkie nasiona i nie znalazłam siewek, ale może aminek zdominował tam miejsce. Ale ktoś pisał, że siewki ratibidy znajdował, więc jest jednak taka szansa.
Tak, zakwitła w pierwszym roku wysiewu, kwitnie długo i bardzo zwraca uwagę oglądających. Po pierwszej zimie (bardzo mokra i do -28 stopni) ubyło kęp o połowę. Ale tegoroczną dobrze przezimowały.

Nasion cleome nie przemrażałam, nie ma takiej potrzeby, to rośliny ciepłego klimatu. Kiełkują dosyć powoli, od 7 do 20 dni. Swoich nasion nie zbierałam, dostałam w tym roku i znowu wysiałam. Wczoraj zaczęły kiełkować po prawie dwóch tygodniach, pojawiło się słońce i się wreszcie ruszyły.


Gosiu masz rację, to lepnica. Zaćmiło mnie totalnie. Z tym cleome to chyba trzeci raz mam złe nasiona. Dzięki za info, pochodzę u Ciebie wieczorem.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Urszulla 18:02, 27 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21899
Dziś dostałem info o wysiewach. Podłoże do wysiewu powinno mieć 20st. U mnie zimne parapety a pomimo to kiełkują roślinki. Ale słońce robi swoje, jest najlepszym przyśpieszaczem

Może wytrzymaj jeszcze z cleome.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies