Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

koliber 17:42, 24 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
violaskom napisał(a)
Moje firletki, nie wiem jaki gatunek. Same się rozsiewają, ale lubię je i ich nie wyrzucam. Po kwitnięiu tworzą fajną płaską rozetę i nie przeszkadzają na rabacie.


Tej nie znam, ale ciekawa jest
____________________
Zielona przestrzeń
koliber 17:43, 24 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
violaskom napisał(a)
I tu przydałaby mi się większa kępa tej firletki.


U mnie też jak na razie aż jeden okaz króluje
____________________
Zielona przestrzeń
AgataM 21:43, 24 mar 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Przetacznik niesamowity, Oj przydałby się u mnie do moich Pastelli.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
violaskom 10:35, 25 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
AgataM napisał(a)
Przetacznik niesamowity, Oj przydałby się u mnie do moich Pastelli.

W tym roku zaczynam polowanie na przetaczniki: Marietta, First Match i Veronicastrum virginicum Apollo
Gdyby ktoś z czytających miał takie lub znał to proszę o info.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Dorota123 21:50, 25 mar 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przetacznik już chwaliłam, ale i tej firletce też bym się nie oparła. Wstawiłam u mnie zdjęcia moich przetaczników, możesz zobaczyć, czy takich poszukujesz.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
ElzbietaFranka 22:27, 25 mar 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Violu u mnie na wątku etykieta róży pomarańczowej nazywa się Paramount "Grenadine" to bardzo ładna róża u mnie rośnie w pełnym słońcu. Nie zwróciłam uwagi na zmienność koloru. Moim zdaniem jak w słońcu dochodzi 35-40 stopni to każda istota zmieni kolor skóry. Ma ją jeden szkółkarz w Internecie K.... i tak wygląda moja.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
violaskom 09:12, 26 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)
Violu u mnie na wątku etykieta róży pomarańczowej nazywa się Paramount "Grenadine" to bardzo ładna róża u mnie rośnie w pełnym słońcu. Nie zwróciłam uwagi na zmienność koloru. Moim zdaniem jak w słońcu dochodzi 35-40 stopni to każda istota zmieni kolor skóry. Ma ją jeden szkółkarz w Internecie K.... i tak wygląda moja.

Dzięki Elu za wygrzebanie nazwy. Wiem, gdzie jest ta szkółka. Sprzedają tylko w pojemnikach. Podjadę tam w czasie kwitnienia róż i ją zobaczę. Masz jakieś zdjęcie krzaka? W necie są tylko zdjęcia kwiatka. Czy o ona dorasta do 1m?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:17, 26 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Urszulla napisał(a)


Wiesz z tymi nawozami jest tak że to chemia. I dobór składników tego producenta musiał im wpasować.
ja używam tylko własnego kompostu. Czasem podlewam płynnym nawozem coś.

Cleome u siebie mam białe. Bo takie chciałam. Ale sąsiadka ma mieszankę kolorów mogę Ci jesienią wysłać. Z kupnych nigdy nie siałam.
A przemroziłaś nasiona.

Bingo! Dopiero teraz doczytałam. Nie mroziłam nasion, ale też na żadnej paczce z nasionami tego nie sugerowali.
W tym roku miałam tylko 10 nasion, wykiełkowało jedno, to już za późno na lodówkę. Mogłabym wystawić do garażu, tam jest ok. 5C. Co o tym myślisz, wynieść je do garażu? Nie zaszkodzi to tej jednej roślince?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:29, 26 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Dorota123 napisał(a)
Przetacznik już chwaliłam, ale i tej firletce też bym się nie oparła. Wstawiłam u mnie zdjęcia moich przetaczników, możesz zobaczyć, czy takich poszukujesz.

Tych przetaczników jeszcze nie mam, więc trudno mi powiedzieć czy to te same. Ale jak Tobie się one podobają. Jesteś z nich zadowolona? Ja chcę mieć wyższe, by połączyć je z innymi wyższymi bylinami.
Dorotko, jak chcesz tej mojej firletki, to chętnie Ci ją dam. W tej chwili po tych mrozach wygląda jakby zmarzła, zobaczę czy odbije. Ona jest dwuletnia. Wysiewa się w 1 roku na jesień, tworzy bardzo ładne płaskie rozety.
Wtedy ją upycham gdziekolwiek na ogrodzie. Kwitnie długo( ok miesiąca) w tym czasie co róże kolorem jaskraworóżowym. Mimo, że sama się wysiewa, to nie jest roślina inwazyjna. Na prawdę wszystkim ją polecam.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:54, 26 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Czy macie jakiś patent na cięcie rozplenicy? U mnie co roku kończy się na odciskach na rękach.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies