Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Urszulla 09:57, 24 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
violaskom napisał(a)
A to moje tegoroczne wysiewy (tylko część).

powinnaś mieć prawdziwą szklarnię podziwiam Cię.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:03, 24 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Cleome wysiewałam w zeszłym roku bez problemu. W tym roku nie wszystkie nasiona skiełkowały. Ciekawe czy na rabacie pokażę się z samosiewu.


Róże na pniu pięknie kwitną. Co roku tak masz z nimi. I jeszcze piszesz że nie okrywane - to masz fajny klimat.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:06, 24 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
violaskom napisał(a)

Veronica spicata Uster Draft Blue


W zeszłym roku zakochałam się w przetacznikach Ten cudny, niski i kompaktowy. Czy mogę zamówić sobie nasionka

U mnie na wątku 5-letnie zmagania w skrócie na str.900. Resztę pomiń bo szkoda czasu. Są ciekawsze wątki tu na forum do czytania.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
violaskom 11:22, 24 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Urszulla napisał(a)
Cleome wysiewałam w zeszłym roku bez problemu. W tym roku nie wszystkie nasiona skiełkowały. Ciekawe czy na rabacie pokażę się z samosiewu.


Róże na pniu pięknie kwitną. Co roku tak masz z nimi. I jeszcze piszesz że nie okrywane - to masz fajny klimat.

Najlepsze jest to, że wszystkie róże w zeszłym roku nawiozłam osmocote do iglaków. Kapnęłam się dopiero jak rozsypałam cały duży baniak i chciałam nawieźć choinki. Ten przetacznik jest z "tych z licencją" i one nie zawiązują nasion. Kępa też rozrasta się dość wolno. Mam je 3 rok i nie nadają się do podziału.
Nie wiem, co robię z cleome nie tak. W tamtym roku siałam 2 razy - nie było nic. Dwie róże paczki nasion.
W tym roku mam Cleome odmianową Rose Sparkler. Z 10 nasion mam 1 siewkę, a i to nie jestem pewna, czy to coś innego się nie zasiało.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Dorota123 11:33, 24 mar 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Cudny ten przetacznik, u mnie jakiś taki wielgachny. Wysiewy piękne takie zdrowe no i w imponującej ilości.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Urszulla 12:05, 24 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
violaskom napisał(a)

Najlepsze jest to, że wszystkie róże w zeszłym roku nawiozłam osmocote do iglaków. Kapnęłam się dopiero jak rozsypałam cały duży baniak i chciałam nawieźć choinki. Ten przetacznik jest z "tych z licencją" i one nie zawiązują nasion. Kępa też rozrasta się dość wolno. Mam je 3 rok i nie nadają się do podziału.
Nie wiem, co robię z cleome nie tak. W tamtym roku siałam 2 razy - nie było nic. Dwie róże paczki nasion.
W tym roku mam Cleome odmianową Rose Sparkler. Z 10 nasion mam 1 siewkę, a i to nie jestem pewna, czy to coś innego się nie zasiało.


Wiesz z tymi nawozami jest tak że to chemia. I dobór składników tego producenta musiał im wpasować.
ja używam tylko własnego kompostu. Czasem podlewam płynnym nawozem coś.

Cleome u siebie mam białe. Bo takie chciałam. Ale sąsiadka ma mieszankę kolorów mogę Ci jesienią wysłać. Z kupnych nigdy nie siałam.
A przemroziłaś nasiona.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:06, 24 mar 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880


Nazwę przetacznika muszę koniecznie zapisać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
koliber 12:41, 24 mar 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Viola, pokazałam u siebie jak wyglądają niezapominajki po zimie

Możesz je sobie ocenić
____________________
Zielona przestrzeń
violaskom 15:04, 24 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Moje firletki, nie wiem jaki gatunek. Same się rozsiewają, ale lubię je i ich nie wyrzucam. Po kwitnięiu tworzą fajną płaską rozetę i nie przeszkadzają na rabacie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 15:08, 24 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
I tu przydałaby mi się większa kępa tej firletki.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies