Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

gogo 19:25, 24 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Piękna ta Bergamo, taka zupełnie niepodobna do ogrodowej.
Lawendową gomphrenę chciałam kupić i w tym roku, ale sklep nie zamówił, bo " kiepsko schodziła "
Dzięki za informacje o pnącej petunii, mam dużo siatki do obsadzenia.
Planuję zakup kilku powojników, ale i petunia się zmieści
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 21:32, 24 sie 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Violu, bardzo cieszę się, że do mnie zajrzałaś. Pospacerowałam u Ciebie i podziwiam Twoje byliny, petunię pnącą( cudna jest) i inne roślinki. Ładną donicę masz na róże. Bardzo, bardzo ładny kolor. Tez się zastanawiałam czy wprowadzić ten kolor do ogrodu przemalowując meble ogrodowe. Ale zakończyło się na poduszkach i obrusie w kolorach niebieskości. I to na razie tyle w tym kolorku.
Jeśli chodzi o dzwonek piramidalny to posadziłam go w ubiegłym roku. I w tym był taki jak na zdjęciach tzn. dosyć wysoki. Rósł w zacienionej części ogrodu, słońce było tam z rana może 2 godziny i po południu też podobnie. Teraz rozsadziłam dosyć dużą kępkę na dwie i jedną posadziłam też w dosyć ciemnej części ogrodu, chyba nawet krócej tam jest słońce. Drugą pozostawiłam na tym samym miejscu. Dzwonek bardzo długo kwitł, mimo tegorocznych upałów. Dla mnie jest ładny, na tyle, że nie usunęłam go z ogrodu jak zrobiłam z kilkoma innymi bylinami robiąc roślinny remanent, przystosowując ogród do poświęcania mu mniejszej ilości pracy. Nie czasu a pracy. Bo może kiedyś będę mogła więcej czasu poświęcić na cieszenie się nim niż na przesadzanie, usuwanie roślin i zmiany, zmiany, zmiany. Trochę chciałabym odpocząć od zmian. Chciałabym aby wreszcie było tak jak lubię. Czy dzwonek powinien być na froncie? Chyba za jakimś niższym krzaczkiem czy bylinką bo jednak kiedyś przekwita i wtedy ja np go ścięłam do około 15 cm. Wtedy nie jest ozdobą. Bardzo lubią go owady chyba osy, pszczoły.
Zaglądaj do mnie Violu czasem. Będę bardzo się cieszyła z Twoich odwiedzin. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 21:23, 25 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Masz bajecznie kolorowy ogród, wielu roślinek nawet nie znam, zaintrygował mnie kwitnący o tej porze bordowy liliowiec. Petunie masz cudowne, też wysiewałam w tym roku, ale gdzie tam moim do Twoich. Podziwiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Gosialuk 12:07, 26 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
violaskom napisał(a)
Monarda Bergamo siana z nasion. Kwitnie w pierwszym roku. Jest śliczna, szkoda, że mam jej mało i posadzona jest w różnych miejscach, przez to nie ma wyglądu.


Wiolu piękna ta monarda. I zestaw z petuniami. I kolorowe kwieciste rabaty. Podziwiam za wyszukiwanie nowych odmian, zestawień.
Wydaje mi się, że wcześniej pisałaś o szałwii (albo kocimiętce) Blue Dragon. Jak się u Ciebie sprawuje?
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kasiolaaa 12:12, 26 sie 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
sliczne kolorki pysznoglowek
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kokesz 22:25, 12 wrz 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Witam Poznaniankę
Ale masz piękny i kolorowy ogród
Tyle się w nim dzieje
Uwielbiam kolory i chyba mnie jednak ciągnie bardziej w taki kokoszkowy ogród niż stonowany
Podziwiam za wysiewy, ja raz siałam surfinie ale były mizerne, za to Twoje białe petunie są śliczne. Lubię takie z kwiatem średniej wielkości, zwarte i niezbyt mocno zwieszające. Te właśnie tak wyglądają.
Może uśmiechnę się po nasionka petunii i kilku innych roślin
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kokesz 22:27, 12 wrz 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
violaskom napisał(a)


A cóż to za kwiatuchy? Cynie? Śliczne som
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
gogo 17:21, 19 lis 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Witaj Violu
Milion razy bardzo dziękuję za nasiona, przyszły, jak byłam u rodzinki i nie miałam jak podziękować.
Zbieram plastikowe pojemniki z przykrywką i dziurkami, bo tylko w takich siewki mają szansę rosnąć przy moich kotach.
Trzymaj kciuki, żeby sianie było udane.
Pozdrawiam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
AgataM 17:24, 19 lis 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Puk, puk Wiolu, gdzieś Ty! Czekam na fotki ogrodu...,..
Pozdrawiam gorąco
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
basia3012 01:56, 23 gru 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9503
Wiolu, wesołych świąt. Co słychać?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies