Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Kasiolaaa 05:53, 22 lip 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
fajniuchny ten slaz ja nie przepadam za rozami z pustym środkiem ale te mnie zaciekawily tez jakies żaroweczki
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
violaskom 09:29, 22 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Elu, to zdjęcie jest 13 czerwca, a ślaz kupiłam w tym roku i właśnie nie wiem, co z nim dalej zrobić. Myślałam, że będzie kwitł cały czas, na miejsce starych kwiatków będą nowe. A teraz nie wygląda dobrze.
Mój ogród jest mały tzn. działka ma niecałe 2500 m, ale po odliczeniu miejsca na dom i ogromnego trawnika, miejsca na rabaty jest mało. Mi już brakuje i powoli zabieram emowi trawnik i coś sadzę.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:49, 22 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kasiolaaa napisał(a)
fajniuchny ten slaz ja nie przepadam za rozami z pustym środkiem ale te mnie zaciekawily tez jakies żaroweczki

Kasiu ta róża to Bajazzo. Ja lubię pojedyncze płatki i takich róż mam sporo. Wczoraj w Rosarium kupiłam prawie same angielki.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
ElzbietaFranka 12:16, 22 lip 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
violaskom napisał(a)
Elu, to zdjęcie jest 13 czerwca, a ślaz kupiłam w tym roku i właśnie nie wiem, co z nim dalej zrobić. Myślałam, że będzie kwitł cały czas, na miejsce starych kwiatków będą nowe. A teraz nie wygląda dobrze.
Mój ogród jest mały tzn. działka ma niecałe 2500 m, ale po odliczeniu miejsca na dom i ogromnego trawnika, miejsca na rabaty jest mało. Mi już brakuje i powoli zabieram emowi trawnik i coś sadzę.




Wiolu sialam w polowie maja mieszanke trawnika ozdobnego i widocznie nasiona ślazu tez byly. Na łaczce po wschodzilo wiele innych ozdobnych o ktorych nie mam pojecia za wyjatkiem maku, habra no i rymianku nie rozrozniam innych.
Nawet nie wiem czy ten slaz sie sam rozsiewa musze przeczytac a o nasionach nie mowiac. Jest to roslina bardzo ladna i godna uwagi. Przede wszystkim ma piekny wyrazisty kolor.

Odnosnie dzialki. 2500 m2 i tyle roslin sie miesci. Tez boje o trawnik tocze z emem, ale co zrobic musi juz tak zostac ta połac przed domem, zna kazde zdzblo trawy wiec nie ma mowy o jego zmnienszeniu.
Jedynie pozwolił mi posadzic 2 drzewa blisko trawnika w zwirze aby troche cienia daly. Bo u mnie caly dzien patelnia od rana do wieczora po 16 dopiero brzozy troche cienia daja trawnikowi.

Jest znowu bardzo cieplo zaraz ide jeszcze roze podciac ta duza przy altanie od kwitnienia raz taka urosla puszcza pedy po 3 m. Stare powycinam. Jest ladna, ale tylko raz kwitnie, ale prawie 2 mce.

Jeszcze wladne, nie o wszystkim jeszcze napisałam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorota123 17:37, 22 lip 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pięknie, kolorowo i kwieciście bardzo ładnie masz na rabatach. Jeżówki kwitną Ci bardzo obficie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 22:33, 22 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Ale piękne te pola różane
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
violaskom 11:18, 23 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Łączka kwietna u znajomych. Marzy mi się taka.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
anabuko1 11:50, 23 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Fajna taka laczka kwietna.
Też mi się marzy. Wiem nawet gdzie ona może być.
Ale jeszcze tam terenu nie mam gotowego.
Może za rok..albo 2.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
violaskom 12:04, 23 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anabuko1 napisał(a)
Fajna taka laczka kwietna.
Też mi się marzy. Wiem nawet gdzie ona może być.
Ale jeszcze tam terenu nie mam gotowego.
Może za rok..albo 2.

Ja też mam miejsce. Najchętniej na sąsiedniej działce ( za moim płotem). Teraz to tylko przechodzą do mnie chwasty ze wszystkich stron.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 12:06, 23 lip 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anabuko1 napisał(a)
Ale piękne te pola różane

Jestem tam co roku, uwielbiam to! Mimo upałów cudownie popatrzeć na tyle róż. Dopiero tam można zobaczyć jak kwitnie, jaki ma kolor i jak przekwita.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies