Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Kokesz 12:40, 22 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Jaką ziemię kupujesz do wysiewów?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 12:45, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Dzięki Viola ale szukam kremowej
Kuzynka mojego eMa niedługo przylatuje na wakacje z UK, wieczorem ją zapytam, czy może mi kupić bo na stronach angielskich widziałam.
Gdybyś też chciała to daj znać


Weź mnie pod uwagę, wezmę na pewno!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 12:49, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Jaką ziemię kupujesz do wysiewów?

Do tych wartościowszych nasiona Hollas. Ale aksamitki wysiewam do zwykłej ziemi z Lidla.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 13:11, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)




Takie wysokie masz Wieczniki? sama siałaś? Kupiłam pierwszy raz ale siedzi takie maleństwo zadołowane w doniczce, przybiera na masie ale do góry się nie spieszy. Masz tylko ten amarantowy kolor?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 13:20, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)


Takie wysokie masz Wieczniki? sama siałaś? Kupiłam pierwszy raz ale siedzi takie maleństwo zadołowane w doniczce, przybiera na masie ale do góry się nie spieszy. Masz tylko ten amarantowy kolor?

Pierwszy raz wysiewałam je 2 lata temu z oryginalnych nasion Las Vegas i Ping Pong. Te oryginalne były rzeczywiście niższe. W tym roku wysiewałam z nasion które zebrałam sama z tamtych odmian i rosną wyższe. W sumie to takie wysokie bardziej mi się podobają. Kolor jest tylko fioletowy. Innych kolorów nie miałam.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 13:50, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W Skierniewicach na targach widziałam całe bukieciki zrobione z czerwonych wieczników. Musiały być wysokie by dało się zebrać je do kupy - zauroczyły mnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 13:57, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
W Skierniewicach na targach widziałam całe bukieciki zrobione z czerwonych wieczników. Musiały być wysokie by dało się zebrać je do kupy - zauroczyły mnie

W ofercie mieli kolor czerwony, fioletowy i biały. Myślę, że te pierwsze odmiany gomphreny były wysokie, a hitem miały być te odmiany zwarte, małe i kompaktowe. Może dochowam sie własnej zdziczałej odmiany. Dla mnie im wyższa tym lepsza.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 17:58, 22 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Swój zawciąg dzieliłam w październiku albo nawet w listopadzie.
Wykopałam kępkę i rozerwałam ją palcami na maksymalną ilość jaką się dało
Wyszło mi chyba 10 kępęk.
Od razu sadziłam do ziemi.
Zimą grasują u mnie gawrony i wszystkie nowo posadzone roślinki i cebule wyciągają z ziemi. Ziemia spulchniona to łatwo im idzie.
Bywało tak,że codziennie wsadzałam malutkie zawciągi do ziemi i na drugi dzień leżały na wierzchu.
To twardziele

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasiolaaa 19:45, 22 lip 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Wioluś pozdrawiam Cie serdecznie ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
ElzbietaFranka 22:30, 22 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Byłam już dzisiaj u ciebie miałam odpisać odnośnie róży Gebruder.... Jak zwykle coś wyskoczyło i nic nie napisałam.
U ciebie tą róża dosyć duża moja dopiero 2 sezon jak narazie nie jestem z niej zadowolona szybko okwitla i teraz gola czekam na 2 kwitnienie. Już lepsza o ile się nie mylę kordesa Cherry Girl (wisniowa panienka).

Róże w tym roku bujnie kwitną, ale bardzo krótko już prawie wszystkie przyciekam do wys 0,5 m. W sobotę nawiozlam gnojówka z obornika i dokalam jeszcze trochę gnojówki z wrotyczu jak ich szlag nie trafi to będzie dobrze.

Dalie kiedyś to były moje pierwsze kwiaty na działce. Zaniechałam uprawy bo się łamały za dobrze się miały wyrosły trzeba było wiązać później zeschnięte kwiaty przycinac.

Teraz pod wpływem fantazji znowu mnie coś naszło i nakupilam nie potrzebnie i nasialam dalii niskich. A tam człowiek nie ma kłopotu to sobie sam stworzy.

Powiedz ty mi jeszcze a czy ty jeżówki takie ładne pełne masz też siejesz?
Chciałam zapytać i nasiona i ewent kiedy wysiewasz.

Najlepsze bez kłopotu to są trawy, hortensje, rododendrony przynajmniej u mnie.
Z innymi trzeba niestety dużo się narobić. A lenia mam coraz to większego.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies