Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Kokesz 23:39, 05 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
violaskom napisał(a)


Kiedyś kupiłam w Obi za grosze przekwitnięte osteospermum.
Było też takie niskie, kompaktowe i kolor miało śliczny jak zakwitło.
Niestety nie zebrałam nasion, bo wydawało mi się, że ich nie wytwarza, pamiętałam jak wyglądają od tych wyższych odmian a te takich nie miały.
Już więcej takiej nie spotkałam.
Może to była właśnie akila.
Jak znajdę zdjęcie, to pokażę.

Violu, co to za roślina o ciemnych liściach?

Pięknie i kolorowo u Ciebie

Na początku mojej ogrodowiskowej przygody miałam wrażenie, że takie kolorowe ogrody są passe, teraz widzę, że znowu się podobają.
Na szczęście
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 23:57, 05 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)


Kiedyś kupiłam w Obi za grosze przekwitnięte osteospermum.
Było też takie niskie, kompaktowe i kolor miało śliczny jak zakwitło.
Niestety nie zebrałam nasion, bo wydawało mi się, że ich nie wytwarza, pamiętałam jak wyglądają od tych wyższych odmian a te takich nie miały.
Już więcej takiej nie spotkałam.
Może to była właśnie akila.
Jak znajdę zdjęcie, to pokażę.

Violu, co to za roślina o ciemnych liściach?

To krzewuszka. Jakaś karłowa odmiana. Cały czas ma ok 70 cm i nie chce rosnąć wyżej. Już wszystkie byliny ją przegoniły i ję zakrywają. Z tego co wiem, osteospermum hodowcy pryskają hormonami wzrostu i to powoduje, że są niskie. Ta odmiana ma być karłowa sama z siebie. Jak do tej pory mam jeden kwiatek. Jest biały z liliowym środkiem. Nasiona kupiłam jako mix kolorów.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 00:23, 06 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)




Na początku mojej ogrodowiskowej przygody miałam wrażenie, że takie kolorowe ogrody są passe, teraz widzę, że znowu się podobają.
Na szczęście

Mi w dalszym ciągu podobają się ogrody mniej przeładowane, często jednokolorowe. Daje to poczucie elegancji i ładu. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tak u mnie będzie. Na razie przechodzę kwiatową głupawkę i muszę mieć wszystko i wszystkiego wypróbować.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 09:38, 06 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
violaskom napisał(a)

Mi w dalszym ciągu podobają się ogrody mniej przeładowane, często jednokolorowe. Daje to poczucie elegancji i ładu. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tak u mnie będzie. Na razie przechodzę kwiatową głupawkę i muszę mieć wszystko i wszystkiego wypróbować.


Mam tak samo

Z jednej strony bardzo lubię kolory a z drugiej chciałabym mieć ogród uporządkowany.
Na początku kupowałam pojedyncze rośliny teraz staram się robić plamy koloru.
Czy mi to wychodzi, sama nie wiem, pewnie do ideału jeszcze daleka droga
Na pewno mam ciągle mało zimozielonych czyli ram ogrodu no i rośliny są jeszcze zbyt małe, żeby był efekt.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Basinkowo 10:07, 06 lip 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 85
Piękny masz ogród! Z zachwytem obejrzałam zdjęcia tak pięknie kwitnących rabat. Na pewno będę tu do Ciebie jeszcze zaglądać.
____________________
Basiap
Gosiek33 10:19, 07 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)



Przyszłam do Ciebie tropiąc Gebrüder Grimm. Szukam róży kwitnącej cały sezon, w miejsce półcieniste, przy ścianie domu, słońce dociera tam około południa.
Opinie czytam różne: piękne ulistnienie, jedni czują jej delikatny zapach inni nie. Jedni są zachwyceni ciągłym kwitnieniem inni mniej. Możesz napisać swoją opinię o niej? Jak z jej zimowaniem w centralnej Polsce?

To miałaby być w zamian za Souvenir du Dr Jamain, któremu miejsce jednak nie pasuje


Oglądam z zachwytem Twój ogród, muszę całość ogarnąć. Podziwiam samodzielne wysiewy jednorocznych i petunie w gruncie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 11:32, 07 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)


Przyszłam do Ciebie tropiąc Gebrüder Grimm. Szukam róży kwitnącej cały sezon, w miejsce półcieniste, przy ścianie domu, słońce dociera tam około południa.
Opinie czytam różne: piękne ulistnienie, jedni czują jej delikatny zapach inni nie. Jedni są zachwyceni ciągłym kwitnieniem inni mniej. Możesz napisać swoją opinię o niej? Jak z jej zimowaniem w centralnej Polsce?

To miałaby być w zamian za Souvenir du Dr Jamain, któremu miejsce jednak nie pasuje


Oglądam z zachwytem Twój ogród, muszę całość ogarnąć. Podziwiam samodzielne wysiewy jednorocznych i petunie w gruncie

Gebrüder Grimm to ładna róża i bardzo zdrowa. Dla mnie to najładniej pachnąca róża u mnie w ogrodzie, choć to pewnie kwestia gustu. Na tym zdjęciu możesz zobaczyć parę przekwitających pąków. Da Ci to pogląd na to, jak wygląda po przekwitnięciu. Ja róż nie okrywam, mam 2 krzaki i w tym roku jedną ogoliłam na łyso by ją odmłodzić. Bez problemu wypuściła nowe pędy i trochę dzików. U mnie rośnie w pełnym słońcu, ale myślę, że w półcieniu poradzi sobie znakomicie. Jeśli chodzi o kwitnienie, to nie jest to róża która kwitnie non stop. Powtarza kwitnienie ale nie jest tak duże jak za pierwszym razem. W/g mnie jest godna polecenia.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:37, 07 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Basinkowo napisał(a)
Piękny masz ogród! Z zachwytem obejrzałam zdjęcia tak pięknie kwitnących rabat. Na pewno będę tu do Ciebie jeszcze zaglądać.

Dzięki za pochwały i zapraszam!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 12:04, 07 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Gebrüder Grimm to ładna róża i bardzo zdrowa. Dla mnie to najładniej pachnąca róża u mnie w ogrodzie, choć to pewnie kwestia gustu. Na tym zdjęciu możesz zobaczyć parę przekwitających pąków. Da Ci to pogląd na to, jak wygląda po przekwitnięciu. Ja róż nie okrywam, mam 2 krzaki i w tym roku jedną ogoliłam na łyso by ją odmłodzić. Bez problemu wypuściła nowe pędy i trochę dzików. U mnie rośnie w pełnym słońcu, ale myślę, że w półcieniu poradzi sobie znakomicie. Jeśli chodzi o kwitnienie, to nie jest to róża która kwitnie non stop. Powtarza kwitnienie ale nie jest tak duże jak za pierwszym razem. W/g mnie jest godna polecenia.


Bardzo dziękuję za ocenę, w momencie tak bujnego kwitnienia trudno znaleźć te przekwitające kwiaty, nie jedna róża podobnie przekwita

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anabuko1 12:36, 11 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
violaskom napisał(a)

Kolorowo, świetnie, cudnie.
Suuper są te twoje polaczenia
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies