Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

basia3012 00:22, 23 lip 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
violaskom napisał(a)

Basieńko dziękuję za pochwały. Całe frontowe rabaty idą do "remontu" i nie nadają się nawet do pokazania. Wszytkie rośliny posadzone są na gruzie, na tym włóknina a na końcu wszytko przysypane grysem granitowym. Teraz to wszystko muszę powoli ściągać i wywalać. Upał mi w tym nie pomaga, więc robota stoi w miejscu. Ale te petunie zadarniające to dobry pomysł na przykrycie pustych zaniedbanych miejsc.



Violu, takie dorodne kwiaty i bukszpany na gruzie urosły? Prze-pię-kne.
Ale jak trzeba polepszyć ziemię to trzeba i nie ma zmiłuj się.
Ja rok temu, wczesna wiosną ściągałam flizelinę i wtedy zaczynałam z mężem rewolucję. Trwała do jesieni z przerwami.
Dobrej nocy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agania 11:12, 23 lip 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Uwielbiam ten wój kwietny ogród
Ja wybrałam drzewa ze względu na ogród na wzgórzu i jego zalewanie,
drzewa i skarpy trzymają całość...teraz z nową szklarnią będę z przyjemnością oddawać się wysiewom
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 11:14, 23 lip 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ten nowy floks z niebieskim odcieniem jest superaśny
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anna_g 13:56, 25 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Violu, co jeszcze oprócz niecierpka i begonii nadaje się z jednorocznych do półcienia. Pytam bo mi się spodobał ten Twój pomysł na moją rabatkę i chociaż mam jeszcze inne to chcę to połączyć. I już w tym roku chciałabym posadzić tam kwitnące jednoroczne tylko, że... się skończyly niemal
Wyrzucę stamtąd ten rządek z hosty bo i tak się nie zabierze w tym roku a ogólnie jej tam nie chcę, i chyba przesadzę przywrotnika, ale to zależy czy znajdę fajne jednoroczne jeszcze.
Tawułki póki co zostają
Dlatego przychodzę do kwiatowego znawcy. Jakbyś mogła odpisać u mnie...
Dziękuję
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anczaj 12:57, 12 sie 2019

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Wdziałam że masz jeżówki pomponiaste,kupiłam w tym roku białozieloną Honeydew, zakwitła pięknie trzema kwiatami i tak stoi, nie ma przyrostów nie tworzy kępy. Mam pytanie czy pomponiaste jeżówki mają nasiona tak jak te różowe i same się rozsiewają czy raczej wykwintna arystokracja zniknie po sezonie.
____________________
Anczaj
violaskom 10:04, 15 sie 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Agania napisał(a)
Ten nowy floks z niebieskim odcieniem jest superaśny

Aganiu jestem wielką fanką Twojego ogrodu, często zaglądam, choć nie zawsze zostawiam po sobie ślad. Ten floks jest akurat nie mój. Zdjęcie swojego floksa wkleiła Kasia. Mi się też on bardzo podoba i jak go gdzieś spotkam, to kupię.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:06, 15 sie 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anna_g napisał(a)
Violu, co jeszcze oprócz niecierpka i begonii nadaje się z jednorocznych do półcienia. Pytam bo mi się spodobał ten Twój pomysł na moją rabatkę i chociaż mam jeszcze inne to chcę to połączyć. I już w tym roku chciałabym posadzić tam kwitnące jednoroczne tylko, że... się skończyly niemal
Wyrzucę stamtąd ten rządek z hosty bo i tak się nie zabierze w tym roku a ogólnie jej tam nie chcę, i chyba przesadzę przywrotnika, ale to zależy czy znajdę fajne jednoroczne jeszcze.
Tawułki póki co zostają
Dlatego przychodzę do kwiatowego znawcy. Jakbyś mogła odpisać u mnie...
Dziękuję

Aniu nie miałam czasu odpisać szybciej, ale widziałam, że odpowiedziała Ci Renata. Do tego dodałabym jeszcze petunie. U mnie też dają radę w pócieniu.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:45, 15 sie 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anczaj napisał(a)
Wdziałam że masz jeżówki pomponiaste,kupiłam w tym roku białozieloną Honeydew, zakwitła pięknie trzema kwiatami i tak stoi, nie ma przyrostów nie tworzy kępy. Mam pytanie czy pomponiaste jeżówki mają nasiona tak jak te różowe i same się rozsiewają czy raczej wykwintna arystokracja zniknie po sezonie.

Z tymi odmianowymi (z licencją ) bywa różnie. Nigdy nie zauważyłam, by te pomponiaste się rozsiewały. Zdarza się, że te pojedyncze odmianowe produkują własne siewki, ale nigdy nie są takie same jak oryginał. Jedyną metodą rozmnażania, jest podział. Czasami jeden wyrwany pęd utworzy całkiem fajną kępę. Jeśli chodzi o żywotność nowo kupionych jeżówek, to weź pod uwagę fakt, że kupujemy najczęściej młode rośliny, wyprodukowane w danym sezonie. Przeważnie kwitnie wtedy tylko paroma kwiatkami lub jednym. Jeżówka potrzebuje ok 2-3 lat by pokazała całe swoje piękno. Oczywiście na rynek trafiają czasami także nieudane odmiany i te zanikają same bardzo szybko. U mnie tak było z Marmolade. Miałam ją dwa razy i po jednym sezonie przepadała. W tym roku kupiłam już okazy kilkuletnie, ale i one wyglądają nędznie. Honeydew nigdy nie miałam, ale daj jej czas. Jestem pewna, że będzie piękna w przyszłym roku.
Tu parę zdjęć poglądowych. To Glowing Dream. Po środku widać jej siewkę. Nie wygląda jak zwyczajna jeżówka, ale jest różowa i wyższa od oryginału.


Southern Belle - kępa z dosłownie jednej przypadkowo wyrwanej łodygi z piętką.

A to przykład nowych tegorocznych. Tak wyglądają w pierwszym roku. Kępy nie są okazałe ale myślę, że w przyszłym roku pokażą na co je stać. (Rainbow Marcella)
____________________
Viola Ogród kwiatowy
anczaj 12:16, 16 sie 2019

Dołączył: 11 kwi 2014
Posty: 84
Te białe jeżówki może troszkę przyschły bo dość sucho było, może teraz się rozrosną. Dam im czas, ale zależny mi na ich utrzymaniu, myślę że na zimę to troszkę podsypię je korą, żeby nie pomarzły.
____________________
Anczaj
gosika67 16:34, 16 sie 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Viola jeżówki wszędzie teraz królują, moja najstarsza ma chyba ponad 15 lat. Jeszcze nie było ich tyle w ogrodach. Twoje są ładne i mają takie intensywne barwy. U nas dziś popadało, teraz jest słonecznie.Zraz idę sadzić trawy, za długo siedzą w donicach.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies