Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 12:33, 21 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kasiu miałam ochotę na ten floks Blue Paradise, ale widzę, że mogę skończyć jak zwykle z fioletowym kolorem. Te goździki traktowane są jako jednoroczne. Wysiewa się je w lutym- marcu. Kwitną od lipca do przymrozków. Te jedne przezimowały i mają się dobrze, ale zimy prawie nie było. W poprzednich latach wymarzały. Nasion nie zawiązują, trzeba co roku kupować. Ja sprowadzam z USA. Jak do tej pory mają 3 kolory. Cherry, Pink i Pink Magic. Ja wysiewam je ok 14 lutego. Są bardzo łatwe w uprawie i długo zdobią rabaty. Nie potrzebują dużo wody, znoszą suszę i gorący klimat. Jak dotąd nic ich nie je i nie chorują. Trzymają ładną wyrównaną kępę. To jedna z lepszych roślin jednorocznych.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anabell 16:39, 21 lip 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Violu!
Przepięknie, obłędnie prezentuje się Twój ogród.
Podziwiam Cię za rozsady hodowane w domu.
Kolory goździków takie jak ciągle szukałam, zakwitły mi wszystkie nie są rozrośnięte bo późno sadziłam.
wydaje mi się że Pink Yoj to bylinowy, mam taki biały to kwitnie co rok.

Przechodzę przy brodatym i tym yoj, to zawsze pomyślę jak piękny żywy wyrazisty kolor. jak przekwitną zbiorę nasionka.

Floksów mam kilka odmian, Paradis wieczorem jest ciemny niebieski prawie granatowy.
Przekonałam się jeśli są nawożone to kolor bardziej intensywny.
w tym roku zamawiałam kilka odmian z Czech było to w lutym, po kilka korzonków i 3 szt nie wyszły.
Floksy to zupełnie bezproblemowe. bo to kwiaty babcine.

Pozdrawiam i serdeczne dzięki.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
KasiaBawaria 20:39, 21 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
viola- robisz rozsade czy siejesz do gruntu? Owady je lubia? Szukam tych odmian, ale u nas niestety tez nie do dostania. Mi sie te wielobarwne nie podobaja.
____________________
Zapraszam na kawe
basia3012 23:49, 21 lip 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9455
violaskom napisał(a)


Violu, cudowne te rabaty. Ale piękne. I jakie żywopłoty z bukszpanu( chyba). Zachwycam się tą rabatą przy wjeżdzie. piękna.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
violaskom 10:27, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anabell napisał(a)
Violu!
Przepięknie, obłędnie prezentuje się Twój ogród.
Podziwiam Cię za rozsady hodowane w domu.
Kolory goździków takie jak ciągle szukałam, zakwitły mi wszystkie nie są rozrośnięte bo późno sadziłam.
wydaje mi się że Pink Yoj to bylinowy, mam taki biały to kwitnie co rok.

Przechodzę przy brodatym i tym yoj, to zawsze pomyślę jak piękny żywy wyrazisty kolor. jak przekwitną zbiorę nasionka.

Floksów mam kilka odmian, Paradis wieczorem jest ciemny niebieski prawie granatowy.
Przekonałam się jeśli są nawożone to kolor bardziej intensywny.
w tym roku zamawiałam kilka odmian z Czech było to w lutym, po kilka korzonków i 3 szt nie wyszły.
Floksy to zupełnie bezproblemowe. bo to kwiaty babcine.

Pozdrawiam i serdeczne dzięki.

Haniu jesteś wreszcie! Już martwiłam się o Ciebie. Zaglądałam do Ciebie często a tu nie było nowych zdjęć z ogrodu!
Cieszę się że zajrzałaś. Haniu nie pamiętam jakie nasiona goździków Ci wysłałam. Dużo wysyłałam Suntory Pink bo te nasiona zbierałam sama. Seria Jolt nie zawiązuje nasion, więc nie nastawiaj się na ich zbieranie. Mi przezimowały z ubiegłego roku. Te nasiona trzeba corocznie kupować. Widzę, że już wrzuciłaś trochę zdjęć, zaraz lecę pooglądać.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:30, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)
viola- robisz rozsade czy siejesz do gruntu? Owady je lubia? Szukam tych odmian, ale u nas niestety tez nie do dostania. Mi sie te wielobarwne nie podobaja.

Kasiu wysiewam je w domu, najlepiej ok 14 lutego. Są łatwe w uprawie, nasiona ładnie wschodzą. Na zewnątrz można sadzić po przymrozkach.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:37, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
basia3012 napisał(a)


Violu, cudowne te rabaty. Ale piękne. I jakie żywopłoty z bukszpanu( chyba). Zachwycam się tą rabatą przy wjeżdzie. piękna.

Basieńko dziękuję za pochwały. Całe frontowe rabaty idą do "remontu" i nie nadają się nawet do pokazania. Wszytkie rośliny posadzone są na gruzie, na tym włóknina a na końcu wszytko przysypane grysem granitowym. Teraz to wszystko muszę powoli ściągać i wywalać. Upał mi w tym nie pomaga, więc robota stoi w miejscu. Ale te petunie zadarniające to dobry pomysł na przykrycie pustych zaniedbanych miejsc.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 11:24, 22 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Viola, masz może wysianą niską kremową aksamitkę taką jak Marigold Vanilla?
Kupiłam niby niską odmianę i wyrosły badyle na ok 1m wysokie
U nas sprzedają raczej bezodmianowe tylko z dopiskiem karłowa.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 11:53, 22 lip 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Viola, masz może wysianą niską kremową aksamitkę taką jak Marigold Vanilla?
Kupiłam niby niską odmianę i wyrosły badyle na ok 1m wysokie
U nas sprzedają raczej bezodmianowe tylko z dopiskiem karłowa.

Renatko mam dużo samosiejek Tagetes patula Disco Orange. Ona jest niska, kwiaty pojedyncze i pomarańczowe.

Jeśli pomarańczowa Ci pasuje to chętnie Ci trochę wykopię.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 12:39, 22 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dzięki Viola ale szukam kremowej
Kuzynka mojego eMa niedługo przylatuje na wakacje z UK, wieczorem ją zapytam, czy może mi kupić bo na stronach angielskich widziałam.
Gdybyś też chciała to daj znać

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies