Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Gosiek33 10:39, 08 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Viola nasiona można kupić Lak syberyjski, pomarańczowy (Erysimum allionii) nasiona 1g

Pszonka fioletowego mam drugi raz. Jedną zimę przetrwał pod jedliną. Wiosną tego roku udało mi się trafić na niego ponownie. Zobacz w moim wątku jak dziś wygląda - cały w pąkach str 738
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 11:22, 08 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Viola nasiona można kupić Lak syberyjski, pomarańczowy (Erysimum allionii) nasiona 1g

Pszonka fioletowego mam drugi raz. Jedną zimę przetrwał pod jedliną. Wiosną tego roku udało mi się trafić na niego ponownie. Zobacz w moim wątku jak dziś wygląda - cały w pąkach str 738

Gosia byłam, widziałam. Wygląda jak bylina zimozielona i chyba nią jest.
To mój. Miałam go raz 4 tata temu. Nigdy go juz w handlu nie spotkałam. Kwitnie długo i to w czasie gdy u mnie mało jest innych kwitnących. Erysimum 'Bowles's Mauve'


____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 13:16, 08 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Gosia byłam, widziałam. Wygląda jak bylina zimozielona i chyba nią jest.
To mój. Miałam go raz 4 tata temu. Nigdy go juz w handlu nie spotkałam. Kwitnie długo i to w czasie gdy u mnie mało jest innych kwitnących. Erysimum 'Bowles's Mauve'




Przeszukałam wszystkie dyski, kart i moje fora i zdjęcia nie znalazłam. Wyglądał identycznie jak na Twoich zdjęciach. Kupowałam go w pobliskiej szkółce jako lak-bylina. W ubiegłym roku miałam zamówienie na dodatkową kępkę ale była tylko 1 sztuka. Może w tym roku się uda. Z pomarańczowych popatrz jeszcze na trojeść - kolor wściekły



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zawitka 09:15, 09 lut 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Ta tojejeść jest ciekawa!!!!
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
violaskom 09:47, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
zawitka napisał(a)
Ta tojejeść jest ciekawa!!!!

Trojeść bulwiasta jest super. Bardzo mi się podoba, ale u mnie nie chce rosnąć. Próbowałam parę razy ale zawsze ginęła po jednym sezonie i nigdy też jakoś specjalnie nie kwitła.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 11:05, 09 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Trojeść bulwiasta jest super. Bardzo mi się podoba, ale u mnie nie chce rosnąć. Próbowałam parę razy ale zawsze ginęła po jednym sezonie i nigdy też jakoś specjalnie nie kwitła.



Początkowo też nie miałam z niej żadnego pożytku, dopiero w drugim roku w końcu zakwitła i teraz piękna jest w sezonie


Pogubiłam się do czego ten pomarańcz potrzebujesz. Czemu nie jeżówki, masz ich piękną kolekcję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 11:17, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
violaskom napisał(a)

Trojeść bulwiasta jest super. Bardzo mi się podoba, ale u mnie nie chce rosnąć. Próbowałam parę razy ale zawsze ginęła po jednym sezonie i nigdy też jakoś specjalnie nie kwitła.


Podobno nie lubi wapnia w glebie. Też sie już nad nią zastanawiałam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 12:03, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)


Podobno nie lubi wapnia w glebie. Też sie już nad nią zastanawiałam

Hmmm. Kiedy ogród był zakładany ok 6 lat temu ziemia była raczej lekko kwaśna, ale wyczytałam że nawadnianie twardą wodą może powodować wzrost pH gleby. Moja woda leci wprost ze studni i na pewno jest twarda.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 12:05, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)



Początkowo też nie miałam z niej żadnego pożytku, dopiero w drugim roku w końcu zakwitła i teraz piękna jest w sezonie


Pogubiłam się do czego ten pomarańcz potrzebujesz. Czemu nie jeżówki, masz ich piękną kolekcję

Gosia pomarańcz potrzebuję do fioletowej Caradonny i czerwonego Geum. Coś co kwitnie w połowie maja.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kasya 12:13, 09 lut 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
violaskom napisał(a)

Gosia pomarańcz potrzebuję do fioletowej Caradonny i czerwonego Geum. Coś co kwitnie w połowie maja.


w polowie maja to tulipany jeszcze
irene np
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies