Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Anda 12:14, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
violaskom napisał(a)

Hmmm. Kiedy ogród był zakładany ok 6 lat temu ziemia była raczej lekko kwaśna, ale wyczytałam że nawadnianie twardą wodą może powodować wzrost pH gleby. Moja woda leci wprost ze studni i na pewno jest twarda.


Nie wiem, czy działa to długookresowo, czy gleba zimą jednak nie wraca do stanu poprzedniego. Może zmierz po prostu pH ziemi? Wtedy będziesz wiedziała na pewno. I ja też
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 12:29, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kasya napisał(a)


w polowie maja to tulipany jeszcze
irene np

Chyba źle się wyraziłam . Potrzebuję coś co kwitnie od połowy maja. Jakoś nie pamiętam by z szałwią kwitły tulipany. Chyba nie. Zresztą one kwitną bardzo krótko. Jak będzie ciepła wiosna to moment i u mnie po tulipanach nie ma śladu.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 12:31, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
A Eschscholzia californica kwitnie za późno? Co prawda jednoroczna, ale ładnie się rozsiewa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 12:38, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)
A Eschscholzia californica kwitnie za późno? Co prawda jednoroczna, ale ładnie się rozsiewa.

Masz u siebie maki? Ja nigdy ich nie miałam. Zawsze wydawało mi się, że są nietrwałe. Jak długo kwitną? Twój pomysł z irysami najbardziej mi się podoba i spróbuję kupić coś na Gardenii.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 12:50, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Nie mam jeszcze, ale zakupiłam nasiona. Moje znajome z kółka go bardzo zachwalają, że długo kwitnie i raz posiany zawsze się rozsiewa. U znajomej go podziwiałam w zeszłym roku. Przy fioletowych szałwiach pięknie wygląda. Tylko nie wiadomo, gdzie się wysieje ponownie

Irysy są oczywiście piękniejsze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 12:52, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Moje wysiewy.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Anda 12:57, 09 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Sliczniutkie, pełna profeska A co to?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 13:02, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Czy ktoś wie co to jest? Kupiłam nasiona przez internet, wysiewałam w ubiegłym roku. Jako bylina jeszcze nie kwitła. Powinna kwitnąć na czerwono, długie kłosowate kwiatostany. Nie zapisałam nazwy, nie mogę znaleźć strony internetowej z której kupiłam nasiona, pokasowałam e maile i teraz no clue! Teraz w gruncie wyglada tak.

____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 13:14, 09 lut 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Pierwsze zdjęcie to pelargonia. Drugie to fałszywa czerwona yucca. Powinna wyglądać tak


Trzecie to niewiadoma. Stawiam na Plectranthus eclonii. Wygląda tak.

Nasiona zebrałam własnoręcznie z tych roślin i powychodziły takie maleństwa jak na zdjęciach powyżej.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 13:22, 09 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Viola, pelargonie wysiewałaś?
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies