Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

Pszczelarnia 11:02, 12 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Siałeś tę rudbekię tomentosę? Jak wschodzi?

Podkłady są OK w tym miejscu. Przecież hosty i inne leśne mchy też chcą rosnąć.
Możesz dosadzić epimedium - da sobie radę pod świerkami. I żuraweczkę.

Tak, świerki to trudne drzewa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Aurelllia 18:45, 12 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Piękne cebulowe u Ciebie kwitną Donice cudne - oj też bym takie chciała
Ozdoby pokrywające się rdzą świetnie Ci wyszły - jakbym umiała tak spawać to tez bym robiła, bo te kupne to drogie strasznie, wprawdzie kupiłam, ale długo rozmawiałam ze swoim sumieniem zanim się uspokoiło
Nie martw się o czosnki - dadzą radę. Moje już tydzień temu wylazły
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
sylwia_slomc... 19:27, 12 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Piekne rdzawe ozdoby, narcyze mnie powaliły, jakbys miał nadmiar czasu kiedyś chętnie bym takie od Ciebie nabyła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MariuszG 20:44, 12 mar 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Jolu, paproć to jest Nerecznica czerwonozawijkowa Prolifica (wielki ukłon dla Pani od której kupowałem tę paproć w sobotę i wrzuciła mi karteczkę z nazwą paproci, bo nigdy bym nie zapamiętał jej nazwy ). Nie powiem Ci o niej więcej, bo mam ją od kilku dni. Za to o wilczomleczu mogę już parę słów napisać . Mam go drugi sezon. To jest odmiana'Ascot Rainbow'. Jest śliczny. Zimą temperatura spadała do -15, a mrozy ok -5 utrzymywały się nawet do dwóch tygodni. W moim ogrodzie nie okrywam roślin na zimę, więc wilczomlecz radził sobie sam i nic mu się nie stało, a po zimie, o tej porze roku wygląda wciąż dekoracyjnie.

Ewo, bardzo dziękuję za miłe słowa bardzo one pomagają wziąć się do pracy. Szczególnie kiedy na co dzień widzę, że wszystko jest nie tak jak trzeba. Bardzo czekam na żywopłoty grabowy i cisowy aż podrosną i stworzą jakieś ramy i tło dla innych roślin. Się nieustannie zachwycam tym co u Ciebie . Jeśli chodzi o schody z klinkieru to nie umiem nic powiedzieć jak powstawały . Taras był robiony lata temu przez mojego Dziadka, a ja pamiętam, że na pewno były robione fundamenty a do zaprawy była dodawana sadza angielska. Klinkier niestety nie jest fugowany, przez co używanie mają mrówki i chwasty. Dziękuję za podpowiedź o epicedium, wcale nie pomyślałem o nim, a szukałem czegoś takiego. Rudbekię kupiłem już jako sadzonkę. To bardzo ładna roślina na przód rabaty. Nie rośnie silnie i nie zauważyłem żeby była chętna się rozsiewać. Jeśli masz ochotę, chętnie podzielę się swoją sadzonką .

Autelio, wszystkie żonkile kwitnące są z supermarketu, ale liczę że jak mi ich mucha narcyzowa nie zeżre to zakwitną jeszcze w przyszłym roku . Donice, to powiedziałem sobie, że teraz albo nigdy , niestety jedna przyszła obtłuczona, ale udało mi się dostać klej do żeliwa . Ozdoby metalowe są łatwe do wykonania jeśli ma się spawarkę. Zamawiasz gotowe elementy ze sklepu z artykułami do bram i ogrodzeń i spawasz pręt dowolnej długości. A koszt to 3 czy 4 zł za takiego żonkila. Na czosnki czekam dalej, mam nadzieję że nornice mi ich nie wyjadły, ale czosnek śmierdzi to chyba by się nie skusiły.

Sylwio, z radością pospawam i wyślę Ci kwiaty . Tylko w lipcu dopiero, bo teraz do lipca mam tylko 4 wolne weekendy . Jeszcze w sklepie z artykułami żelaznymi widziałem piękne lilie (tylko drogawe były w stosunku do innych kwiatów) i liście kasztanowca . Czytałem o pogodzie u Was i wszystkim co się z tym wiązało . Współczuję. U znajomych na Śląsku też niemałe szkody wyrządziło
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
anna_grreen 23:31, 12 mar 2019

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Piękny ogród. Dużo pracy w niego włożyłeś. Mnóstwo bylin i kwiatów doniczkowych - to wymaga dużo bieżącej pracy. Bardzo mi się spodobał rdest, on chyba lubi mokro a u mnie suchy piach. Gratuluje, pozdrawiam i zapraszam do siebie. Anka.
____________________
Anna Na zakręcie
Milka 05:42, 13 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
MariuszG napisał(a)
Sylwio, prymulki i narcyzy niedługo będą rosły w ziemi

Basiu, donice mi się bardzo podobały u Danusi, tylko ona ma oczywiście znacznie ładniejsze, bo prawdziwe antyki. Te mimo że nowe, to też bardzo mi się podobają a będą jeszcze ładniejsze, jak pokryją się miejscami rdzą.

A w ogrodzie udało się chwilę popracować przed ostatnim załamaniem pogody, i taki właśnie efekt tej pracy






Cudowne donice
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Zana 12:37, 13 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
MariuszG napisał(a)
Bardzo podobają mi się ozdoby z metalu, ale są koszmarne drogie. Więc przez zimę udało mi się pospawać kilka własnych dekoracji . Teraz pomału sobie rdzewieją.





Świetne, jestem zachwycona. Gratulacje za pomysł!
Też bym chętnie przygarnęła takie kwiatki.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Agania 12:54, 13 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Donicowo bardzo szlachetnie wygląda i Twoje kwiaty wow...fajnie wykorzystujesz wolne chwile
Wilczomlecze giganty fatycznie są prawdziwą ozdobą na nowej rabacie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Joku 20:40, 13 mar 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12103
dziękuję za wyczerpujące informacje o wilczomleczach i życzę powodzenia w uprawie paproci. Jak zmarnieje to przesadź do ziemi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
MariuszG 22:58, 14 mar 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Aniu, dziękuję za miłe słowa . Rdesty mam różne, wszystkie rosną w przeciętnie wilgotnej glebie,nie podlewam ich szczególnie często. Rosną w pełnym słońcu, a gleba u mnie jest żyzna ale bardzo luźna, więc poradzą sobie w każdym miejscu.

Irenko, jak miło że zajrzałaś do mnie . Dziękuję

Anula, kwiatki to podpatrzony pomysł, ale cieszą . Jeśli chcesz to mogę podpowiedzieć gdzie kupić gotowe elementy do ich wykonania.

Agato, zachwycałem się kotami u Ciebie, a teraz taki ładny avatarek masz . Ja też kociarz jestem .

Jolu, paproć za kilka tygodni będzie rosła w cienistym kąciku ogrodu . Odkrywam te rośliny, bo do tej pory miałem tylko pióropusznik strusi.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies