Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Stary ogród zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Stary ogród zamkn.

MariuszG 21:20, 20 gru 2018

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Dziękuję za Wasze odwiedziny .

Filomeno, na tej rabacie miałem rozciągnięte linie kroplujące i jakoś to żyło wszystko. Świerk ma okropnie gęste korzenie i drugi raz bym rabaty bylinowej tam nie założył.

Tej rabatki zresztą już nie ma. Przestałem dawać radę dbać o to wszystko tak jak należy
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
basia3012 00:23, 21 gru 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Pospacerowałam po Twoim ogrodzie i jestem zachwycona. Jest piękny.: Wszystkie zakątki wypielęgnowane, rośliny dorodne, jeziorko z otoczeniem cudne. Gratuluję.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
MariuszG 22:57, 08 sty 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Basiu, dziękuję za miłe słowa podnoszą one trochę na duchu. Zdjęcia z jeziorkiem to niestety nie mój ogród, to Arboretum SGGW w Rogowie, niedaleko Łodzi. Piękne miejsce. Pozdrawiam Cię serdecznie
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
MariuszG 23:13, 08 sty 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Może nie na czasie, ale wierzę że komuś się kiedyś przyda. Wyczytałem dawno na jednym z forów ogrodniczych o sposobie zimowania pelargonii na sucho. Rośliny wyciągamy z doniczek, otrzepujemy korzenie z ziemi, obrywamy wszystkie liście i owijamy w gazetę. Potem wieszamy korzeniami do góry w ciemnym chłodnym miejscu. Pod koniec lutego, na początku marca pelargonie rozwijamy, moczymy korzenie w wodzie (tak do ok. 1 godziny) i sadzimy w świeżą ziemię. Powiem szczerze, że ja w to nie wierzyłem, ale sprawdziłem, bo i tak musiałem wyrzucić sporo krzaczków.

A takie były efekty:





A to właśnie jedna z zimowanych tą metodą. Przeżyła około połowa pelargonii.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
sylwia_slomc... 00:50, 09 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Muszę przyznać, że bardzo mnie ta metoda zaskoczyła, a jest wygodna
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
abiko 08:35, 09 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8409
Przyszłam za Sylwią.. no proszę. To idealna metoda dla mnie gdzie nie mam trzymać pelargonii w chłodzie. Spróbuję w tym roku i jestem ciekawa efektów
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Basilikum 16:54, 09 sty 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
rzeczywiscie ciekawy sposob. W tym roku mam malo i mieszcza sie na oknie ale kto wie, moze za rok sprawdze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Aurelllia 17:55, 09 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Oooo Mariusz wrócił Bardzo ciekawy sposób przechowywania, bo u mnie przechowywanie z ziemią w piwnicy nic nie daje... zawsze gniją, bo mam tam bardzo wilgotno.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Pszczelarnia 18:45, 09 sty 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja w tym roku obsadzam się pelargoniami. Kupiłam nawet książkę o nich i czytałam o tym.

Fajnie, że jesteś. Rabaty pod świerkami skazane są na niepowodzenie. Ja miałam tak z różanecznikami i wydawałoby się mocnymi zadarniaczami. Nie wytrzymały korzeni świerka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MariuszG 11:20, 16 lut 2019

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Dziękuję Wam pięknie za Wasze odwiedziny, mimo, że nic tu się w tym wątku ciekawego nie dzieje .

Ten sposób na przechowywanie pelargonii mi się wydawał niemożliwy, jednak zdziwiłem się jak w lutym zobaczyłem młode listki.

Ostatnio z powodu pracy i ciągnącej się jeszcze edukacji nie mam praktycznie wcale czasu na ogród, dlatego też zaniedbuję i swój "ogrodowy pamiętnik".

Ewo, pelargonie to urocze rośliny według mnie. Wydają mi się być przyjazne. Ja niestety zrezygnowałem zupełnie ze swojego małego zbioru. Większość poszła na kompost, bo nie było chętnych .

____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies