Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Wiolka5_7 20:39, 13 cze 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Co oznacza takie zgrubienie na pniu u buka ? Czy to choroba czy normalne ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 10:58, 01 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jaki system korzeniowy mają buki? Do jakiej wysokości dorastają Dawyck purple i czy w razie co można kontrolować jego wysokość ?

Edit.
Chciałam.trz zapytać o system korzeniowy grab ff i wiśnia kanzan.
____________________
Magda W samym sloncu
Ewilena 10:49, 10 paź 2019


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Czy buka Purple fountain można podcinać żeby się ładnie zagęszczał?
____________________
Ewelina
Toszka 12:28, 10 paź 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mozna podcinać, ale po dobrym ukorzenieniu (2-3 lata) i wystartowaniu w górę samoistnie zaczynają się zagęszczać. Trzeba odrobinę cierpliwości (ze 3-4 lata).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 13:34, 10 paź 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
żeby szybko doczekać się 2m bukowego żywopłotu kupić małe sadzonki czy już lepiej duże? jak szybko rosnie? Wszystkie większe , które oglądałąm były chude jak patyki i nie wiem czy to sens czekać 4 lata na zagęszczenie się.Może lepiej od małego zagęszczać i czekać aż urośnie?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Anda 20:43, 24 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
malgol napisał(a)
żeby szybko doczekać się 2m bukowego żywopłotu kupić małe sadzonki czy już lepiej duże? jak szybko rosnie? Wszystkie większe , które oglądałąm były chude jak patyki i nie wiem czy to sens czekać 4 lata na zagęszczenie się.Może lepiej od małego zagęszczać i czekać aż urośnie?


Najlepiej kupić takie patyczki z gołym korzeniem, posadzić na gęsto co 30 cm i przycinać, żeby się zagęścił. Rośnie szybko. Ok. 40 cm w sezonie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anna_Ann 01:26, 25 kwi 2020

Dołączył: 25 kwi 2020
Posty: 5
Dzień dobry,
z przyjemnością ogląda się zdjęcia Waszych buków. Mam jednak wątpliwość w kwestii odmiany Aurea Pendula. W szkółce odradzono mi to drzewo jako bardzo trudne w utrzymaniu, a w Waszych ogrodach również królują ciemne odmiany. Aurea jest jednak piękna .... czy faktycznie zrezygnować i poszukać czegoś innego?
Planowałam posadzić go w osłoniętej części północno wschodniej - dlatego raczej czerwone odmiany nie wchodzą w grę, tym bardziej, że potrzebuję tam rozjaśnienia....
Dziękuję za wszelkie sugestie
Gardenarium 07:23, 25 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znam odpowiedzi na to pytanie. 1 post, żadnych informacji o warunkach w jakich będzie rósł.
Nie lubi podmokłych gleb, może atakować go zdobniczka bukowa, to najważniejsze problemy. Co mu jesteś w stanie zapewnić, też nie wiadomo. Ja nie umiem powiedzieć czy kupować czy nie.

Miałam takiego buka zwisającego Aurea, padł mi, bo miał obciachane korzenie, mimo to kupowałam. Nie podjął wzrostu. Ale to nie moja wina, a wina szkółkarzy, którzy go wykopali
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 09:16, 26 kwi 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Pamiętam Danusiu, był przepiękny!
____________________
borówcowy wizytowka
JoasiaSz 13:50, 12 maj 2020


Dołączył: 01 lis 2016
Posty: 9
Witam, natknęłam się niegdyś na link do strony z instrukcjami, jak formować drzewka. Przeszukałam odwiedzane wątki, ale nie mogę go znaleźć. Czy ktoś może mi pomóc? Zastanawiam się czy dam radę formować ekran/ kostkę (???) Jaka odmiana buka byłaby najlepsza?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies