Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

ZbigniewG 08:28, 29 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Buki lubią ziemię żyzną wiec granulat będzie ok (w pobliżu korzeni), u mnie prawie czysty piach więc przygotowałem im dołki (spore) z wzbogaconą mieszanką
Uważaj na wiosenne przymrozki zwłaszcza przy tej odmianie i wysuszenie bryły korzeniowej zimą (zabezpiecz)
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anna_Ann 13:17, 29 maj 2020

Dołączył: 25 kwi 2020
Posty: 5
Myślałam o posadzeniu w ziemi uniwersalnej jakiej używam do nasadzeń, do której dodaję kompost i podsypuję granulowanym obornikiem Czy tak będzie ok?
Prosiłabym tylko o rozjaśnienie mi tematu niepoduszczenia do wysuszenia bryły korzeniowej zimą - czy chodzi o to, że należy podlać? Przepraszam za może średnie pytania, ale nie chcę popełnić jakiejś gafy przy tym drzewku .

Pozdrawiam i dzięki za pomoc, Ania
ZbigniewG 15:00, 30 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Ania młode sadzonki mają płytki system korzeniowy i w przypadku bezśnieżnej zimy korzenie są w strefie zmarzliny - brak możliwości pobierania wody szeroki kopczyk (kora ziemia igliwie itd)
zimozielone obowiązkowo podlewać, te bez liści (igieł) gdy jest bardzo sucho

ziemia ok
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zip20 16:00, 31 maj 2020

Dołączył: 01 cze 2013
Posty: 2
Myślę nad zakupem buka zwyczajnego pendula, i mam dylemat czy lepiej kupić szczepiony wysoko 150cm, czy prowadzić od ziemi ?

chciałbym uzyskać drzewo z przewieszającymi się gałęziami
krzysztofszy... 20:12, 19 sie 2020


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Podpowiecie co się dzieje z moim bukiem rohan weeping. Od strony południowej przysychają liście. Nie wiem czy to silne słońce, które świeci już od dłuższego czasu, czy to jakiś grzyb czy szkodnik, ale tych nigdzie nie widzę. Ziemia wilgotna.
Tak wygląda od strony południowej




A tak od północy



Dajcie znać czy u Was też tak się dzieje? Co jest przyczyną. Z góry dziękuję.
Gardenarium 21:33, 19 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie jeden buk zgubił prawie wszystkie liście, teraz jakby miał zamiar wypuścić nowe. Moim zdaniem zbyt duże upały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysztofszy... 22:07, 19 sie 2020


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Dziękuję za odpowiedź! No tak właśnie myślę, że to jest powodem,
Drugi buk mam w innym miejscu, więcej cienia i jest w dużo lepszym stanie. U mnie też widać nowe przyrosty.
Elinka 12:15, 24 sie 2020

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
witajcie, planuje kupic buka , nam upatrzone dwa purpurea nana i riversi oba wygladaja podobnie teraz jako sadzonki. jak te gatunki wygladaja w przyszlosci ktos ma albo wie? dzieki za rady
____________________
elinkowy-ogrod
KasiaBawaria 19:31, 22 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A kto ma buka rohan obelisk i pokaze mi jak on rosnie? Czy na pewno tak wasko i tylko do 4 metrow?
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 20:16, 22 wrz 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
Kasia 4m to raczej po 10latach , rośnie wąsko z czasem może kombinować na boki ale szerokość i wysokość(zwłaszcza) bardzo łatwo opanować bo wystarczy na odpowiedniej wysokości wyciąć przewodnik a kolejna boczna gałązka przejmuje jego obowiązki
W swoim od początku wycinałem(przy pniu) grubsze boczne odrosty bo zależało mi na bardzo wąskiej sylwetce
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies