Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Zakrecona 22:23, 28 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wczoraj w lesie, takie oto niespodzianki

a tutaj po wsadzeniu w doniczki

I takie tam...
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 22:34, 28 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zakrecona napisał(a)
Czy po zakupieniu kory w workach np. w sklepie ogrodniczym, powinnam ją zostawić na jakiś czas (wyczytałam gdzieś, że na 2-3 miesięcy), mieszać i polewać wodą? Bo już trzeba by to zrobić chcąc w miarę szybko zasadzić tuje
Czy po wymieszaniu w całej rabatce wszystkiego tak ,,na oko" dawać jeszcze w dołki kwaśny torf, albo jakieś specjalne podłoże?


Torf w ogrodzie unikamy jak ognia. Torf zachowuje swoje własciwości na torfowiskach, gdzie cały czas jest mokry. W naszych ogrodach rozpada się w pył, który po wysuszeniu nie chłonie wody.

Na start kora, kompost, mozna dać obornik,fosfor i to przekopujesz dokładnie ze swoją ziemią.

Takie lesne niespodzianki może i są urocze, ale groźne dla naszego środowiska, bo to są gatunki obce (i często inwazyjne). Tu akurat tylko hosta, ale tak wdarły się sumaki, orzechy włoskie, czy klony jesionolistne. Ludzie z braku wyobrażni wyrzucają rosliny do lasu lub - co gorsza - specjalnie sadzą.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 23:02, 28 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Tęsknię hosty były świeże. Po prostu ktoś je wyrzucił na skraju lasu. Nie były nawet wkopane
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 23:03, 28 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To hosty szczęściary, że na ciebie trafiły
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 23:04, 28 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Miało być te hosty,telefon przekręca słowa
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 23:05, 28 maj 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
A i sąsiadki dostały i chętnie podzielą się swoimi roślinkami jak grunt przygotuję
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
MartaKozak 09:04, 30 maj 2018


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Wow, co za 'i..ota' wyrzuca rosliny do lasu???
W szoku jestem
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Zakrecona 11:24, 01 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wczoraj była burza mózgów. Trochę skaczemy z M po tematach, ale chyba lepiej teraz wszystko przemyśleć niż później. Wstępnie w tym miejscu:



myśleliśmy o tujach szmaragdach, nawet już to z Wami konsultowałam, już tuje mieliśmy zamawiać w niedalekiej przyszłości, ale podoba nam się jeszcze tak:

https://pl.pinterest.com/pin/857091372810278912/ - od Joli

i tak:

https://pl.pinterest.com/pin/857091372809747008/

Tylko przy tym płocie wąsko jest, nie wiem, czy dałoby się jakieś liściaste wsadzić, a przy nich trawy. Wtedy od ulicy tez można by dać jakieś liściaste dla podtrzymania koncepcji. Tyle, że płot brzydki, tuje by zakryły i osłoniły trochę od wiatru z sąsiedniego pola. To jest wschodnia strona działki.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 11:29, 01 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Trochę z M koncepcje mamy rozbieżne, on chce trawnik jak na Wembley, żeby skosić i mieć "z głowy", do tego altankę, warzywnik i pod altana ziemiankę , a ja kwiatki i krzaczki i drzewka owocowe.
No i jak to ogarnąć? Chyba wieczorem wkleję nasza działkę rozrysowaną z moja wstępną wizją co i gdzie. Wtedy ocenicie, czy ma to rację bytu, bo M powiedział, że dokąd narysowane nie będzie, on się za robotę nie bierze
A i jeszcze ziemniaki chciał mi na polu za działka zasadzić, ale to tak w przyszłości
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 11:35, 01 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No własnie, chciejstwa chciejstwami, ale zycie weryfikuje brutalnie.

Tuje dopiero po 15 września sadźcie. Pewnie kopane będziecie zamawiać. teraz za gorąco i cięzko będa się przyjmować.
Teraz radzę starannie przygotować tam ziemię. Przekopać, oczyścić z betony, kamieni, dodać korę (dużo), obornik (nie granulowany!), mączkę bazaltową. Przemieszać. Niech się ułozy i kompostuje wszystko razem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies