Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowo zakręcona.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowo zakręcona.

Toszka 11:42, 01 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Powiedz eMowi, że trawnik to najkosztowniejsza w utrzymaniu i w pracy rabata - hektolitry wody (a licznik bije rachunki, że hejjj!), bo inaczej będzie suchym ścierniskiem, dwa razy w tygodniu koszenie (aby był gęsty i piękny), nawożenie, opryski na chwasty (a to już chemia), wertykulator, aerator, siewnik (do nasion i nawozów) kosiarka, miejsce w schowku na te wszystkie urządzenia...
Ja nie wiem co w tych facetach jest, ze mają takie ciągoty do trawników i wszelakich iglaków...nie wiem czy to jakiś atawizm, czy co...?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 12:22, 01 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Już go ostrzegłam, że trawnik to najbardziej pracochłonna i kosztowna część ogrodu. On inżynier musi mieć koncepcje na papierze, żeby potem nie zmieniać co i rusz, a ja mam ją zrobić niby ha ha. Już jest zły na murki, bo sam będzie je robił. Poza tym jesteśmy trochę zafiksowani na zdrowszą żywność, stąd potrzeba warzyw, owoców i ziemianki.
Dzięki! Przynajmniej upewniłaś mnie w przekonaniu, że szmaragdy będą tam najlepsze A myślisz, że zaraz przy bramie jakieś drzewko szczepione na wyższym pniu np klon, albo katalpa da radę tam wsadzić? Tuja w przyszłości zasłoniłaby cały widok ulicy i ciężko byłoby wyjeżdżać z bramy, a korona drzewka jest bardziej ażurowa, więc więcej widać. Poza tym z przodu od ulicy myślałam, żeby też posadzić właśnie jakieś 3 drzewka analogicznie do tego jednego ( tam jest 21,5 metra szeroko). Ale to może jak wrzucę swoje bazgroły.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 20:22, 01 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Katalpa to nie zbyt dobry pomysł, bo późno na wiosnę startuje. jesli by coś tam miało wejść i zechciało rosnąć to jakieś "owocowe" drzewo - rajska jabłonka, wiśnia lub śliwa ozdobna, jarząb może typu fastigiata. Musisz mieć na uwadze korzenie, bo jesli dla nich będzie tam mało miejsca to i drzewo nie będzie zdrowo rosło.

Inną opcją zamiast tuj może być cis, bo ten ma bardzo głebokie korzenie i miękkie czyli kostce nie zagraża.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 22:43, 01 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Toszko! Ty dobra dusza jesteś, zaglądasz do mnie, a takich jak ja, to tutaj na Ogrodowisku wielu, dziękuję Ci Chociaż wiem, że nie zawsze musisz mieć czas i ochotę, to podświadomie czekam
Miało być planowanie, ale pogoda sprzyjała więc prace fizyczne.Było tak:



A po ponad 2 godz:


____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Zakrecona 22:47, 01 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Zdjęcia słabe, bo ciemno już było, ile z tego mini kawałka wydobyłam zaskoczyło mnie samą. Satysfakcja jest, ale chyba mnie czeka załamanie nerwowe ile czasu upłynie zanim całą działkę ogarniemy Czy to miejsce oczyszczone przykryć jakimiś np. papierowymi kartonami, żeby chwasty póki co nie rosły? Poczytałam, że można tak zrobić. Toszko i jeszcze jedno pytanie Pisałaś, że najbliżej domu jest glina spod fundamentów, rozumiem, że te górki miałaś na myśli? Rozplantować to i doprawić wszelkim dobrem, czy wywieźć daleko?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Roocika 22:50, 01 cze 2018


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda wspieram duchowo
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Toszka 22:54, 01 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kartony rozłóż na to miejsce.

Glinę sama musisz ocenić. Obawiam się tylko, że ta żółciutka z wykopów będzie się dlugo czkawką odbijać. I jeśli to mozliwe to najlepiej by było ją wywieźć i poszukać kompostowni w okolicy.


edit
pochwalę za wytrwałość i trud czyszczenia ziemi
BRAWO!!!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 22:56, 01 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dzięki za wsparcie, w końcu Wy już to przerabiałyście, więc i ja dam radę, fitnes gratis
Kartony polać trochę wodą na wierzchu?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Mariposa 23:13, 05 cze 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
No, Magda, super oczyściłaś tę rabatkę!
Koszmarna robota, ale pomyśl, że niedługo będziesz już tylko leżała na leżaczku i podziwiała swój bujny i piękny ogród
Ja oczyma wyobraźni już swój widzę i pielęgnuję

Trzymaj się, działamy razem! Ja już widełki polubiłam
____________________
Ela Motylogród
Zakrecona 10:01, 07 cze 2018

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Elu! Mam nadzieję, że nastąpi to zanim się porządnie zestarzeję
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies