Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pamiętajcie o ogrodach

greg66 23:05, 08 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Doranma napisał(a)
Zebrinus sztywny jest - chcesz żeby robił przesłonę? Bo jeśli nie, jeśli liście trawy mają się przelatać z bylinami nie dominując ich, to trzeba poszukać innego miskanta o cieniutkich liściach, zwiewnego niczym fontanna. Nie bardzo też widzę zestawienie zebrinusa z lawendą. Smotrawa duża jest, jak posadzisz 5 to zajmie prawie całą rabatę.
Zastanawiałeś się co na tej rabacie ma się dziać wiosną? Bo z wymienionych gatunków powstanie rabata stricte letnia.


przy zebrinusie się nie upieram wogóle nie upieram sie pzry trawach (mam ich już sporo w innych miejscach) może być cos innego.
no własnie na wiosnę nie mam nic.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Doranma 23:18, 08 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Pytanie, co się Wam podoba? Masz jakieś fotki, które Cię inspirują? Zdjęcia rabat z innych ogrodów, które chciałbyś przenieść do siebie? W jakiej kolorystyce? To Twój ogród i musisz się upierać jaka ta rabata ma być ☺ Inni mogą podsuwać tylko pomysły, znając już główny Twój cel - takie jest moje zdanie ☺ A może to ma być rabata spełnionych marzeń, czyli roślin, których jeszcze nie masz? ☺ Skoro gleba sucha, to może warto sięgnąć po pustynniki?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
daszum 23:40, 08 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Zaglądam do Ciebie i...podajmy sobie ręce - mam taki sam piaseczek
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 00:08, 09 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Oj Grzegorz lubisz się u p.... Trzeba było lekko skopać tak jak pisałam i zasiać tej gorczycy. Korzenie by rozluźniły ziemię. Wapno posypać nie wyrzucaj tej darni daj ja na stertę podłej jakas gnojówka i przykryj ciemna folia przegnije i rozrzucisz wiosna.

Pisalam co masz zrobic na ten rok a wiosna byś wrzucił kompostu, (jak masz liście brzozy to kompostuj w ciemnych workach) obornika trochę ziemi parę worków zmieszal i miałbyś glebę że hej.

Jeszcze odnośnie zebrinusa nie jest to ładna trawa wg mnie brzydko się starzeje jesienią.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 09:53, 09 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Zebrinusy mam, bo kiedyś głupio kupiłam, ale na szczęście w mojej gęstwie prawie ich nie widać.

Grzegorz, ty czytaj ze zrozumieniem co radzi Ela. Ona by sobie ze swoim wielkim ogrodem nie dała rady, gdyby nie efektywne zarządzanie stanem posiadania.
Ziemia liściowa to balsam dla ogrodu.
____________________
Kasia
Rumianka 11:33, 09 lip 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Widzę, że idzie zmiana za zmianą...Fajną rabatę wyznaczyłeś, no i te ścieżki z cegły...moje marzenie, ale u mnie nie pasują. Pozdrawiam i trzymam kciuki za nowe nasadzenia...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
AniazUroczyska 12:02, 09 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Nowa12 napisał(a)



[img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/189/1895278/original.jpg" width="640" alt="" class="forum-upload" />
AniazUroczyska 12:19, 09 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Grzesiu, coś poszło nie tak i nie mogę usunąć
sylwia_slomc... 13:54, 09 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
greg66 napisał(a)
Dziewczyny taka ziemia ale obok mam rabatę z jeżówkami dosłownie na piasku wzmocnoiona tylko swoim kompostem i workami z ziemią i jakoś dajemy radę. Zresztą wszędzie mam taka ziemię dlatego nie których roslin nie mogę sadzić bo nie pzreżyją.

A na tej nowej rabacie na razie mam taki pomysł:
u góry z prawej do srodka miskanty (może zebrinus) ze trzy w dół wzdłuż ścieżki hakonki, z lewej wzdłuż obramowania zurawki lub lawendy lub to i to
od miskantów w dól przetaczniki i w doł jeżówki.
i jeszcze coś
to taki mój plan
jakie macie propozycje? te rośliny co podałem sprawdzaja się u mnie tylko że chciałbym tez jakieś inne np znalazłem na necie w dobrej cenie -smotrawę okazałą mógłbym z pięć kupić.

Żurawka i lawenda na raz to kiepski pomysł, żurawki wola wigotno, lawenda sucho
Ale pomysł ze zdjęciem darni dobry. Trzeba było odwrócic ją do góry nogami i nakryć kartonami, na rto sypać skoszoną trawę, trociny i drobną korę, w przyszłym sezonie przekopać i gotowe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sierotka 14:54, 09 lip 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Grzesiu śliczne lato u Ciebie pozdrawiam serdecznie
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies