Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pamiętajcie o ogrodach

anna_g 15:44, 09 lip 2019


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Gregg wpadłam zerknąć do Ciebie - pierwszy raz w Twoim wątku, ale widzę, że to potrwa, bo te wiersze, które czytam już od początku wątku (a jestem na stronie... o bagatelka... 7 ) zatrzymują mnie na dłużej Mam nadzieję, że dalej też będą. Są piękne. I Wasz ogród też fajny choć jeszcze niewiele zobaczyłam i Funię podziwiam. I poczytam dalej ale zostawiam pozdrowienia. Zaciekawił mnie tytuł wątku - bo nazwa mojego wcześniejszego wątku też wzięła początek z wiersza Kofty
Miłego dnia.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Anda 17:45, 09 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
greg66 napisał(a)
Dziewczyny taka ziemia ale obok mam rabatę z jeżówkami dosłownie na piasku wzmocnoiona tylko swoim kompostem i workami z ziemią i jakoś dajemy radę. Zresztą wszędzie mam taka ziemię dlatego nie których roslin nie mogę sadzić bo nie pzreżyją.

A na tej nowej rabacie na razie mam taki pomysł:
u góry z prawej do srodka miskanty (może zebrinus) ze trzy w dół wzdłuż ścieżki hakonki, z lewej wzdłuż obramowania zurawki lub lawendy lub to i to
od miskantów w dól przetaczniki i w doł jeżówki.
i jeszcze coś
to taki mój plan
jakie macie propozycje? te rośliny co podałem sprawdzaja się u mnie tylko że chciałbym tez jakieś inne np znalazłem na necie w dobrej cenie -smotrawę okazałą mógłbym z pięć kupić.


Dobrze, że dopasowujesz dobór roślin do ziemi. Przynajmniej nie będziesz rozczarowany, że np. ostróżki nie chcą na tej ziemi rosnąć

Miskantów nie sadziłabym tam w ogóle. Skoncentrowałabym się na roślinach dobrze znoszących suszę. Np. Panicum virgatum jest wysoką trawą o bardzo długich korzeniach, czasem nawet 2 metrowych. Dzięki temu znosi suszę bardzo dobrze. Również Eragrostis trichodes lubi mieć sucho.
Jeśli jeżówki dobrze u Ciebie rosną to je sadź. Mogłbyś jeszcze rozważyć ratibidę, Gaura lindheimeri, Agastache foeniculum, Anthriscus sylvestris 'Ravenswing', a na wiosnę Babtisia i Anthericum (zarówno liliago jak i ramosum).
Na jesień Aster laevis.
Na wczesną wiosnę dosadziłabym dużo cebulek kwiatów naturalnie występujących w północnej Europie, np. Scilla siberica i bifolia, Allium caeruleum, Chionodoxa, Crocus tommasinianus, Ornithogalum umbellatum i Puschkinia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
greg66 21:03, 09 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
daszum napisał(a)
Zaglądam do Ciebie i...podajmy sobie ręce - mam taki sam piaseczek


Danko i co tu radzić
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 21:04, 09 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Rumianka napisał(a)
Widzę, że idzie zmiana za zmianą...Fajną rabatę wyznaczyłeś, no i te ścieżki z cegły...moje marzenie, ale u mnie nie pasują. Pozdrawiam i trzymam kciuki za nowe nasadzenia...


Eliso dziękuję, u Ciebie same piękności
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 21:04, 09 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
AniazUroczyska napisał(a)
Grzesiu, coś poszło nie tak i nie mogę usunąć


Aniu nie przejmuj się
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 21:08, 09 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Elu, Kasiu Sylwio dzieki za rady z tą moją ziemią. Już od paru dni myślę jak i co zrobić z nią. Darń zdjąłem i jest w kompostowniku, zawzse mogę część wrzucić z powrotem, jeszcze szukam ziemi a raczej teraz transportu bo ziemię mam ale daleko 45km ode mnie, więc gra raczej nie warta świeczki.
Ale myślę.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
gosika67 21:30, 09 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Grzesiu u mnie jeżówki też szaleją, ładną masz tą żółtą. U nas też byle jaka ziemia była, nawieźliśmy lepsze, teraz mamy własny kompost i jakoś się kręci.
Pozdrawiam w letni zimny wieczór.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gogo 22:27, 09 lip 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Niezłą robotę zrobiłeś, ale masz miejsce na nowe chciejstwa
Pewnie mnie dziewczyny powieszą za dywersję, ale napiszę.
Założyłam ogród nie mając pojęcia o jakimś przygotowaniu ziemi, a wszystko rośnie
Po prostu odżywiam ziemię, a więc i rośliny od góry, stosując własnoręcznie zrobione gnojówki z wszelakich chwastów.
Tym sposobem naprawiam błędy
Ja bym nie czekała do przyszłego roku
Gnojówki to już korzyść z O.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
greg66 22:28, 09 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Grażynko ta opcja tez jest brana pod uwagę
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Rumianka 22:32, 09 lip 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Grazynka ma rację...gnojówka czyni cuda...ja mam pokrzywówkę,,,rewelacja.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies