Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pamiętajcie o ogrodach

Waclaw 00:11, 08 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
greg66 napisał(a)
Wacku nic nie przycinam jeżówek, nic nie ruszam tylko co dzień podlewam.


Ja podlewam raz na dwa, trzy dni. Chciałbym aby rośliny czerpały wilgoć z głębszych warstw. Jak widać nie wszystkim kwiatom to odpowiada bo jeżówki masz piękne.
Co do trawnika to współczuję. Ja w tamtym roku przerabiałem to samo. Na szczęście siekiery nie musiałem używać.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
AniazUroczyska 01:29, 08 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
greg66 napisał(a)


Elu najpierw chciałem zrobić po twojemu, gorczyca itd. ale teraz myślę że mam słabiutką ziemię że albo kupię wywrotkę ziemii (będzie na zaś) albo pomieszam kompost z ziemią z worków i posadzę rośliny lubiące takie podłoże.



Grzesiu, już sama nie wiem jak to jest, bo widzę ,że dużo osób sadzi rośliny używając ziemi z worków, ale Toszka zawsze radzi , aby takiej ziemi z torfem nie używać i wywrotek ziemi też nie kupować( bo nikt nie sprzeda prawdziwego czarnoziemu), a zamiast tego kupić obornik, kompost , mączkę bazaltową i wymieszać to z ziemią rodzimą. Staram się postępować według tych rad. Może inni doświadczeni ogrodnicy wypowiedzą się na ten temat? Powiedziałam , co wiedziałam , a Ty zrobisz jak będziesz uważał za stosowne
greg66 17:57, 08 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Wacku to też jest dobra metoda, u mnie jedna z sąsiadek tak podlewa i jest ok. ja przy swojej ziemii leje co dzień i odpukać oprócz trawnika którego ni epodlewam reszta trzyma sie nieźle.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 18:04, 08 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Dziewczyny taka ziemia ale obok mam rabatę z jeżówkami dosłownie na piasku wzmocnoiona tylko swoim kompostem i workami z ziemią i jakoś dajemy radę. Zresztą wszędzie mam taka ziemię dlatego nie których roslin nie mogę sadzić bo nie pzreżyją.

A na tej nowej rabacie na razie mam taki pomysł:
u góry z prawej do srodka miskanty (może zebrinus) ze trzy w dół wzdłuż ścieżki hakonki, z lewej wzdłuż obramowania zurawki lub lawendy lub to i to
od miskantów w dól przetaczniki i w doł jeżówki.
i jeszcze coś
to taki mój plan
jakie macie propozycje? te rośliny co podałem sprawdzaja się u mnie tylko że chciałbym tez jakieś inne np znalazłem na necie w dobrej cenie -smotrawę okazałą mógłbym z pięć kupić.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Nowa12 18:50, 08 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
greg66 napisał(a)
Dziewczyny taka ziemia ale obok mam rabatę z jeżówkami dosłownie na piasku wzmocnoiona tylko swoim kompostem i workami z ziemią i jakoś dajemy radę. Zresztą wszędzie mam taka ziemię dlatego nie których roslin nie mogę sadzić bo nie pzreżyją.

A na tej nowej rabacie na razie mam taki pomysł:
u góry z prawej do srodka miskanty (może zebrinus) ze trzy w dół wzdłuż ścieżki hakonki, z lewej wzdłuż obramowania zurawki lub lawendy lub to i to
od miskantów w dól przetaczniki i w doł jeżówki.
i jeszcze coś
to taki mój plan
jakie macie propozycje? te rośliny co podałem sprawdzaja się u mnie tylko że chciałbym tez jakieś inne np znalazłem na necie w dobrej cenie -smotrawę okazałą mógłbym z pięć kupić.


Rośliny fajne wybrałeś ale zebrinusa zamieniłabym na innego miskanta ale to pewnie kwestia gustu.
Ziemię mam gliniastą więc przy takiej suszy też jest twarda jak kamień. Kupna ziemi też nie polecam chyba że nie ma innego wyjścia bo ja kupiłam żeby wymienić trochę mojego kamieniołomu na lepszą ziemię ale teraz mam taki wysyp chwastów i to takich najgorszych, że masakra z plewieniem a tak już miałam fajnie ogarnięte rabaty.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
greg66 22:47, 08 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Pomimo takiej gleby coś rosnie i oko cieszy







____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 22:50, 08 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
są owoce i warzywa







____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 22:53, 08 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571






____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Doranma 23:00, 08 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Zebrinus sztywny jest - chcesz żeby robił przesłonę? Bo jeśli nie, jeśli liście trawy mają się przelatać z bylinami nie dominując ich, to trzeba poszukać innego miskanta o cieniutkich liściach, zwiewnego niczym fontanna. Nie bardzo też widzę zestawienie zebrinusa z lawendą. Smotrawa duża jest, jak posadzisz 5 to zajmie prawie całą rabatę.
Zastanawiałeś się co na tej rabacie ma się dziać wiosną? Bo z wymienionych gatunków powstanie rabata stricte letnia.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
greg66 23:02, 08 lip 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Adam Mickiewicz

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;
Jednakże gdy cię długo nie oglądam,
Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;
I tęskniąc sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń? czy to jest kochanie?

Cierpiałem nieraz, nie myślałem wcale,
Abym przed tobą szedł wylewać żale;
Idąc bez celu, nie pilnując drogi,
Sam nie pojmuję, jak w twe zajdę progi;
I wchodząc sobie zadaję pytanie;
Co mnie tu wiodło? przyjaźń czy kochanie?

Gdy z oczu znikniesz, nie mogę ni razu
W myśli twojego odnowić obrazu;
Jednakże nieraz czuję mimo chęci,
Że on jest zawsze blisko mej pamięci.
I znowu sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?

Dla twego zdrowia życia bym nie skąpił,
Po twą spokojność do piekieł bym zstąpił;
Choć śmiałej żądzy nie ma w sercu mojem,
Bym był dla ciebie zdrowiem i pokojem.
I znowu sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń? Czy to jest kochanie?








____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies