Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pamiętajcie o ogrodach

Ania111 16:42, 02 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Grzesiu ,

Trawy przecudne ,
Zdjęcia piękne

Daj więcej fotek
____________________
Ania Spelnione marzenie
greg66 18:54, 02 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Wacku dzięki jak sie bardziej rozrosną to dopiero będzie

Elu sadż trawy, mało przy nich roboty a efekty sama widzisz

Aniu jak październik będzie ładny to myslę pod koniec przyszłego tygodnia wziąć się do roboty. Dziś u mnie zimno i pada.

Bogusiu z chęcią, szkoda, że nie możesz zobaczyć na żywo, ale jakby co z kawą czekam

Aniu jeszcze nie wiem co z tą cegłą może po prostu powiększe murek? Cegły kupuję z odzysku na olx.

Danusiu dziękuję Barbule jeszcze dokupię bardzo mi się podobają.Fajnie, że czasami poczytasz mojego bloga, dzięki Może się kiedyś spotkamy to pogadamy o ogrodzie i muzyce
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 18:57, 02 paź 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Aniu u mnie dziś pada, ale jutro coś pofografuję, bo potem wyjeżdżam.

Bardzo dziękuję Pomyśl u siebie o trawach nie trzeba przy nich tak się nachodzić a efekty widzisz sama.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Ania111 19:04, 02 paź 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Grzesiu ,
Trawy są cudne ,
Ale jak kupię jedną - znów powstanie jakaś kolekcja

Wiem , ładnie by wyglądały trawy pod brzozami hihihi

____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 19:30, 02 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Greg witam

Powiem szczerze, że nie wiem. Nawet jak przeczytałam twój wpis na moim wątku zadałam sobie trudu aby poszukać jakiejś trawy o kremowych kwiatostanach.
Nie znalazłam za wyjątkiem pampasowej, ale jej nie polecam.

Tak prawdę mówiąc oprócz Memory która tez nie jest stała w białym kolorze to nie ma. Trawy te najbardziej zbliżone do jasnych kwiatostanów zbiegiem przekwitania zmieniają kolor od kremowego do białego.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 20:57, 02 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Znalazłam trzmielinę . Twoja to już wielka ale jaki ma kolor! W słońcu cudna. Faktycznie ma troszkę luźniejszy pokrój ale może dlatego że jest już duża. Albo być może moją cięli w szkółce.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 22:05, 02 paź 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Trzmielina gęstnieje w miarę lat. Trzmieliny nigdy nie cielam i ładnie rośnie jest u mnie dosyć wysoka ok 1,8 m.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElaS 23:20, 02 paź 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
ElzbietaFranka napisał(a)
Trzmielina gęstnieje w miarę lat. Trzmieliny nigdy nie cielam i ładnie rośnie jest u mnie dosyć wysoka ok 1,8 m.

To rzeczywiście duża. Czy zawsze się pięknie wybarwia? Czekam na ten "gorejący krzew" a u mnie go nie widać. Owszem zmienia barwę i tyle. Tylko tyle
____________________
Malwowy ogród
pestka56 23:59, 02 paź 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja swoje trzmieliny podpędziłam do zagęszczenia cięciem. Można, boim cięcie nieszkodzi.

Tam przed pęcherznicą zrobiłabym ze 3 piętra. Można nawet z samych traw. Pomyślę, co byś mógł posadzić jutro, bo dziś dopiero dotarłam do domu.
Jest trochę niskich miskantów, ale nie poprzestawałam bym wyłącznie na miskantach. Śmiałki, trzcinnik krótkowłosy (Calamagrostis brachytricha), zwany diamentową trawą, eragrostis...
Poczytaj o trawach w tym poradniku, bo są super pogrupowane i łatwo się zoriętować czego, po której odmianie oczekiwać https://www.zielonatrawa.com/poradnik Poza tym są w dalszej części artykuły dzielące trawy pod względem wymagań.
Chcesz mistanty o kremowych kwiatostanach
Na 100% cukrowy (sacchariflorus) jest niemal biały i nie zmienia koloru, ale jest inwazyjny jak diabli.
Zbliżone do sacchariflorusa kwiatostany mają 'Lenda' (polska odmiana) i 'Ballerina' – są początkowo bladoróżowe, duże i szybko bieleją.
Żółtawe są miskanty 'Blondo', 'Nishidake'.
‘Kleine Fontane’, ‘Rotsilber’, 'Graziella', 'Adagio', 'Silbefeder' są początkowo, bardzo krótko w tonacjach czerwonawych, a potem srebrzysto-białe.
Miskant kwiecisty ‘Oligostachyus’ ma podobno (bo nie widziałam) kremowe kwiatostany z czasem przebarwiające się na odcień żółtawy.
____________________
Kasia
pestka56 00:00, 03 paź 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElaS napisał(a)

To rzeczywiście duża. Czy zawsze się pięknie wybarwia? Czekam na ten "gorejący krzew" a u mnie go nie widać. Owszem zmienia barwę i tyle. Tylko tyle


Daj jej czas. Tu wszystko zależy od ilości słońca
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies