Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pamiętajcie o ogrodach

Nowa12 00:02, 27 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ania111 napisał(a)
Moi Drodzy,
A jak radzicie sobie z mszycami?
U mnie to jakaś epidemia ,
Cały czas siedzę na lodyszkach
( te czarne ) I jedzą.
A ja się denerwuje



Ja dzisiaj pryskałam. Żrą mi klona palmowego.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Milka 05:05, 27 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ania111 napisał(a)
Moi Drodzy,
A jak radzicie sobie z mszycami?
U mnie to jakaś epidemia ,
Cały czas siedzę na lodyszkach
( te czarne ) I jedzą.
A ja się denerwuje


O tej porze włąsnie klony są najbardziej atakowane przez mszyce, niestety trzeba pryskać.

Grzesiu, kalina super.
Masz w planie sztywnolistna, mam je, szybko rosną, tnę je, będę sprawdzałą czy da się ukozrenić. Z cisami, buksami, laurowiśniami i głogownikiem idzie super, więc z nimi chyba też.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
deszczowymaj 10:34, 27 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ja mam zamiar wieszać żółte wstążki ..one przyciągają biedronki a biedronki wiadomo ..zjadają mszyce ..ciekawe czy się sprawdzi
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 10:37, 27 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
deszczowymaj napisał(a)
Ja mam zamiar wieszać żółte wstążki ..one przyciągają biedronki a biedronki wiadomo ..zjadają mszyce ..ciekawe czy się sprawdzi


O, to ciekawe. Mam nadzieje, ze sie sprawdzi. Bylby fajny sposob na przyciaganie biedronek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
greg66 11:50, 27 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
No ładnie u mnie jeszcze mszyc nie ma, ale porady cenne, żółtej wstążki trza poszukać.
W szkólce mają jeszcze kaline wonną ( nie wiem Elu czy to ta nie jest zapachowa) Irenko znasz ją co myslisz, mam miejsce jeszcze na trzy kaliny.

A dziś rano był spacerek po okolicy (ponad godzinę)
I stwierdzam, że jesteśmy ostatnim pokoleniem słyszącym śpiew skowronków i innych ptaków. Niestety wiele ludzie a młodzi w szczególności mają słuchawki na uszach albo telefon przy uchu.







____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 11:51, 27 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556




i jedyna pasąca się krowa w okolicy


____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
galgAsia 12:34, 27 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kalina angielska piękna Wonna to pewnie December Dwarf, ona kwitnie zima /wczesna wiosna, tak jak Dawn. I - oczywiście - pachnie
"krowa" piękna , ładnie się pasie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 12:38, 27 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Oj, z tymi sluchawkami na uszach to troszke przesada co? Znam wielu mlodych, ktorzy interesuja sie flora i fauna Poza tym, jak bylam mloda to tez nie w glowie bylo mi sluchanie skowronkow
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
greg66 13:32, 27 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Ewo chodzi mi o to, że jak idziesz na spacer po okolicy to musisz mieć słuchawki na uszach?, czy oni są aż takimi melomanami, że 20 minut nie wytrzymają?
Nie, jak z nimi rozmawiam, to oni po prostu są przyzwyczajeni do tego i często mi mówią, że to nie jest aż takie ważne co leci byle... leciało.
Ale oczywiście to jest ich sprawa.

No nic rabata zrobiona
Już na niej są orliki, kosaćce, kłosowce i rudbekie i jeszcze troche miejsca zostało.
Ale co by się nie nudzić machnąłem drugą rabatkę pod wysiewy






____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
deszczowymaj 13:37, 27 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
O proszę elegancko i tak szybko druga rabata ? to nie sprawiedliwe facet raz dwa machnie łopatą i gotowe..a biedne kobietki godzinami muszą się męczyć ..żeby pół metra przekopać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies