Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 10:04, 26 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mój trędownik się wziął stąd, że wyrósł w bylinie jaką kupiłam prawdopodobnie w Anglii. Byliny nie ma, a wyrósł trędownik

zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 10:13, 26 sie 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6615
Gardenarium napisał(a)


Wszystkie zdjęcia bosssko zrobione, ale to mnie powaliło Niesamowite


Przepięknie
Szkoda, że nie mogłam zobaczyć na żywo ale może kiedyś się uda

Co to za roślinka kwitnąca na fioletowo jakby dzwoneczkami, jest na tylnym planie?

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
makadamia 10:17, 26 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
o właśnie - trędownik

Danusiu, a czy mogłabyś napisać, co jeszcze rośnie na tej ognistej (oprócz dalii, szarłatów, werben i kann - tylko te rozpoznałam) i subtelnej (oprócz tych które wymieniłam).
Zawsze jak zwiedzam inne ogrody zdumiewa mnie, ilu roślin i odmian jeszcze nie znam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 10:52, 26 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gardenarium napisał(a)
Mój trędownik się wziął stąd, że wyrósł w bylinie jaką kupiłam prawdopodobnie w Anglii. Byliny nie ma, a wyrósł trędownik

zdjęcia


Scrophularia to łacińska nazwa trędownika tak mi wychodzi z google. Bardzo jestem go ciekawa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Pszczelarnia 11:30, 26 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kokesz napisał(a)


Przepięknie
Szkoda, że nie mogłam zobaczyć na żywo ale może kiedyś się uda

Co to za roślinka kwitnąca na fioletowo jakby dzwoneczkami, jest na tylnym planie?



Szałwia Amistad - salvia Amistad. Można było za zgodą Danusi pobrać sadzonki albowiem ona w gruncie nie zimuje.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kokesz 11:48, 26 sie 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6615
Pszczelarnia napisał(a)


Szałwia Amistad - salvia Amistad. Można było za zgodą Danusi pobrać sadzonki albowiem ona w gruncie nie zimuje.


Piękna jest, ciekawe, czy można ją wysiać.
Myślałam, że to pentsemon.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 11:49, 26 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Ja to z miłą chęcią odrobinę nasion szarłatu tego czerwonego bym przyganiła za opłatą. Piękny i niespotykany kolorystycznie. Danusiu, mówiłaś, że jak dojrzeje będziesz wysyłać nadwyżki - pamiętaj proszę o nas. Czy to może być odmiana Red Garnet lub Red Spike?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:00, 26 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Cudne zdjęcia spod oka Asi, brawo Faktycznie dopiero porównanie z postaciami oddaje wielkość rabat
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardenarium 13:44, 26 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kokesz napisał(a)


Przepięknie
Szkoda, że nie mogłam zobaczyć na żywo ale może kiedyś się uda

Co to za roślinka kwitnąca na fioletowo jakby dzwoneczkami, jest na tylnym planie?



Salvia 'Amistad'.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:44, 26 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
inka74 napisał(a)
Ja to z miłą chęcią odrobinę nasion szarłatu tego czerwonego bym przyganiła za opłatą. Piękny i niespotykany kolorystycznie. Danusiu, mówiłaś, że jak dojrzeje będziesz wysyłać nadwyżki - pamiętaj proszę o nas. Czy to może być odmiana Red Garnet lub Red Spike?


Wysyłałam w tym roku bo miałam dużo. Bardzo dużo. Zanim posiałam u siebie. Raczej to odmiana 'Red Army'.
Jak zawiąże nasiona to będę zbierać, zobaczę czy mam zeszłoroczne, zawsze coś by wzeszło.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies