Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 22:53, 27 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też lubię, bo tylko zimą mam czas na szukanie godzinami zdjęć. Przechodzę cały rok, a tych zdjęć tysiące, więc zanim znajdę odpowiednie, to się schodzi kawał czasu. Dziś z 3 godziny to trwało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Radziu2013 23:01, 27 gru 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Gardenarium napisał(a)
Radziu, to las chwastów, głównie lebioda (komosa). A ziemi? nie wypiekam, kupowałam taką do wysiewów sądząc, że jest odkażona, nic się nie działo złego, więc chyba dobrze. Miałam perlit i inne specyfiki ale nie mieszałam. Oj tam.



No proszę...więc można i bez żadnych ceregieli, a rośliny urosną...
W takim razie też tak zrobię...zaoszczędzi się czasu i nerwów


Dziękuję
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Gardenarium 23:07, 27 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siewki boją się nadmiernej wilgotności, trzeba metodą podsiąkową nawadniać. Ja mam specjalne podwójne tacki do wysiewów z podstawkami. Tacki z dziurą, a podstawka bez dziur.
Do podstawki nalewasz wody, wstawiasz wysiewy i czekasz aż namoknie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Radziu2013 23:12, 27 gru 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Gardenarium napisał(a)
Siewki boją się nadmiernej wilgotności, trzeba metodą podsiąkową nawadniać. Ja mam specjalne podwójne tacki do wysiewów z podstawkami. Tacki z dziurą, a podstawka bez dziur.
Do podstawki nalewasz wody, wstawiasz wysiewy i czekasz aż namoknie.



Widziałem takie...w tym roku zainwestuję w nie Może tym razem się uda
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
ElzbietaFranka 00:21, 28 gru 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Gardenarium napisał(a)
To muszę jednak wkleić, jest odjazdowe. Jakby płomienie ognia smagały rabatę.








Rzeczywiście odjazdowe już wcześniej zwróciłam uwagę na fotkę może podobną.
Różne kolory w tonacji różu, fioletu i czerwieni. W takiej gęstwinie wszystkie rośliny pięknie rosną. Kwitną na różnych wysokościach obłęd.
Amarantus najstarsze zboże świata. Pięknie wygląda nie pokłada się i samo się rozsiewa.
U mnie też zagościł od kilku lat samo się wysiewa.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 10:55, 28 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Ja jestem zachwycona ta rabatą od momentu jak te szarłaty zakwitają, bardziej ognistej rabaty jeszcze nie widziałam Kocham czerwienie i tu jest tak jak kocham właśnie. Zawsze jest tak, że rośliny z samosiewu są najsilniejsze, a jeszcze jak by ich nie ruszać to giganty wyrastają. Z kosmosami i ślazówką tak miałam w swoim starym ogrodzie rosły wyższe ode mnie, a wyrwać było trudno
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
adkawi 11:42, 28 gru 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Mega podobają mi się te kwiatowe,bajkowe miszmaszowe rabaty ,ale jednak pod kontrolą wykancikowanego trawnika.Chyba muszę zgapić.Cud miód Danusiu.A czy w niej są tylko jednoroczne rośliny ? Juz nie mogę doczekać się Waszych pomysłów na wiosnę

P.S Danusiu uroczo wyglądacie w tym romantycznym kąciku,nawet w taką pogodę.
____________________
Adrianna
Pszczelarnia 11:43, 28 gru 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)
I kanciki doskonałe






Danusiu, wszystko doskonałe. Aż niewiarygodne, nieprawdziwe. Jak oglądam Twoje zdjęcia sama siebie szczypię w rękę, czy na pewno jestem na jawie a nie w śnie.

Doskonale "upchana" i pielęgnowana rabata.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
marba 14:46, 28 gru 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Gardenarium napisał(a)


Danusiu, możesz zdradzić co to za roślina o bordowych listkach? Ładnie kontrastuje z zielenią.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Basilikum 16:55, 28 gru 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21731
Pszczelarnia napisał(a)


Danusiu, wszystko doskonałe. Aż niewiarygodne, nieprawdziwe.


to samo mialam napisac, jak zobaczylam otke z kancikami doskonaymi ale Ewa mnie ubiegla
wspaiala opowiesc az mi sie zachcialo rabaty jednorocznej, juz nawet dzis miejsce upatrzlam

dostalismy od znajomego dwa worki trocin (wory), chyba sosnowyh czy moge je jakos w ogrodzie zagospodarowac?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies