Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 22:37, 30 cze 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sylwia jejku.
Ania - mam same śliczne monardy, zdjęcia nie oddają koloru prawdziwego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Alicja169 22:41, 30 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Nadrobiłam cały wątek ze zrozumieniem!
Ale jednego zrozumieć nie mogę, jak... jak czworo rąk i dwie głowy stworzyły to dzieło
Ciekawi mnie czy wedlug wcześniej sporządzonego planu, Danusiu, tworzyłaś swe dzieło, czy też ze sporą dawką spontaniczności (obstawiam wariant drugi)
Nie raz jeszcze będę wracać do wcześniejszych stron, bo inspiracji tu bez liku
Wiem, że udany projekt dodaje skrzydeł Zyczę Wam skrzydeł podwójnych i wiatrów pomyślnych, pogody sprzyjającej i nieskończonej energii, siły
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Betka 23:35, 30 cze 2018


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Gardenarium napisał(a)


Uroczo wyglądało. Miotał! Jeszcze jak miotał i dziś także. Można siedzieć i gapić się bez końca. Dziś też leniuchowałam, podlałam donice, znowu coś przywiozłam... a a co

Jak się tak gapię, to mi się przypomina jak marzyłam o tym oglądając filmy z Vlinderhof, teraz mam swoje .

Poczujcie to samo, co ja czułam wczoraj, oglądając ten film.

https://www.youtube.com/watch?v=jhhcVlw84NU

i ten https://www.youtube.com/watch?v=IcRVTAZ3Egw


Danusiu filmiki obejrzałam pięknie wszystko faluje na wietrze. A może nagrasz film i będziemy mogli wszyscy obejrzeć Wasze Vlinderhof
Pozdrawiam

____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
basia3012 00:52, 01 lip 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Dziękuję bardzo za filmiki. Obejrzałam je z przyjemnościa i rozmarzeniem.
Ogród angielski coraz piękniejszy, dorodniejszy i dojrzalszy. Zachwycam się nim coraz bardziej. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
aga55 04:31, 01 lip 2018


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Świtać już zaczyna, ale warto było...przepięknie.
Pozdrawiam i życzę dobrej niedzieli.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
mira 16:33, 01 lip 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Danusia ratuuuuj toniemy



Pozdrawiamy Cię, kochamy i cieszymy się Ogrodowiskiem które nie ma granic.

Machamy wszystkim

Mira i Iza Basilikum
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
hanka_andrus 16:40, 01 lip 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Fakt niezaprzeczalny! Ogrodowisku nie straszne są odległości i oceaniczne przestrzenie!
I z każdym dniem odległości maleją!
Powodzenia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
adkawi 20:15, 01 lip 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Danusiu coś urokliwego tu stworzyłaś i to zapewne jeszcze nie koniec twoich wyobraźni.W bukszpanowym tak bardziej zielono ,ale rowniez pieknie i klimatycznie .Tu aż kipi kwieciem.Bardzo podobają mi się rabaty z bylinami i trawami .Wszystko ze sobą pięknie gra .Kolory przenikają się wzajemnie.Marzy mi się kiedyś zobaczyć na żywo ten Twój raj kwiecisty.
____________________
Adrianna
Gardenarium 20:36, 01 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Alicja169 napisał(a)
Nadrobiłam cały wątek ze zrozumieniem!
Ale jednego zrozumieć nie mogę, jak... jak czworo rąk i dwie głowy stworzyły to dzieło
Ciekawi mnie czy wedlug wcześniej sporządzonego planu, Danusiu, tworzyłaś swe dzieło, czy też ze sporą dawką spontaniczności (obstawiam wariant drugi)
Nie raz jeszcze będę wracać do wcześniejszych stron, bo inspiracji tu bez liku
Wiem, że udany projekt dodaje skrzydeł Zyczę Wam skrzydeł podwójnych i wiatrów pomyślnych, pogody sprzyjającej i nieskończonej energii, siły


Może kiedyś napiszę o tym ..ale na razie to nawet nie myślę.
Aby podjąć się takiej pracy, potrzebny jest sprzęt, nie tylko ręce i głowa.
Wszystkie wielkie prace, drogi, mostki, ogrodzenia, uprawa gleby, karczowanie drzew,
zabiegi agrotechniczne zostały wykonane własnymi siłami, pracą sprzętu, pracą Witka i naszych pracowników w czasie kilku późnych jesieni i zim, nadludzkim wysiłkiem oraz wynajętym wielkim sprzętem rolniczym zaprzyjaźnionego sąsiada, który orze nasze pole tam, gdzie jeszcze nie ma ogrodu.

Wszystko co powstało, to rabaty tymczasowe, spontaniczne, bardziej powstałe jako matecznik, choć te dwie szerokie koło domku, ubłagałam - zostaną. Będą tylko modyfikowane i rozsadzane, bo robi się już ciasno. Więc przybędzie roślin z dzielenia.

Warzywnik jest tymczasowy, powstanie inny, bardziej okazały, a ten będzie dalej przeniesiony.

Cały te teren do strumienia zostanie dostosowany do budynków, potem będę rozbudowywać ogród dalej.

Tak po prawdzie, to stworzyłam już projekt ogrodu formalnego przy oranżerii i projekt stawu kąpielowego typ III, który ma powstać lipiec-sierpień. Na dwa etapy.

Ogród formalny jak będzie czas, bo rośliny w zasadzie już mam.

Rabaty improwizowałam na żywca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:48, 01 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mira napisał(a)
Danusia ratuuuuj toniemy



Pozdrawiamy Cię, kochamy i cieszymy się Ogrodowiskiem które nie ma granic.

Machamy wszystkim

Mira i Iza Basilikum



Szczerze zazdroszczę, bo z moimi wyjazdami w tym roku - kruchutko Oj kruchutko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies