Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

iwonadm 05:26, 12 wrz 2018


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Hej przyszłam z rewizyjną. Masz śliczny ogród wiele pięknych roślin pozdrawiam
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
MalgosiaW 21:05, 12 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Buk pospolity 'Purple Fountain':



Cyprysiki raczej 'Filifera Aurea', a kupowane jako 'Filifera Aurea Nana'

I z drugiej strony



Klona (prawy dolny róg) już nie ma.
MalgosiaW 21:45, 12 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Róża Munstead Wood (the best 2017 rok)




DorKa 07:53, 13 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cześć Gosiu, jak dobrze,że Cię odkryłam. Kulki fiferowe wyglądają świetnie . Nie sądziłam ,że takie cudo można z nich uformować. Czyli,że tniemy teraz tak ?

Bradzo podoba mi sie zestawienie eden rose z morning lightem, Cudo. W ogóle pieknie u Ciebie. A i zapomniałabym . Lista róż, którą strworzyłaś już wydrukowana Ja z tych zakochanych w różach ale ciągle nie mam ani jednej w ogrodzie. Myślę ,żeby zacząć od okrywkowych.

tak jak na liście, The fairy no 1 ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
basia3 09:16, 13 wrz 2018


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
o ja pierdziu ile ty masz róż. spadłam z krzesła
____________________
JEST DOBRZE :D
MalgosiaW 14:32, 13 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
DorKa napisał(a)
Cześć Gosiu, jak dobrze,że Cię odkryłam. Kulki fiferowe wyglądają świetnie . Nie sądziłam ,że takie cudo można z nich uformować. Czyli,że tniemy teraz tak ?

Bradzo podoba mi sie zestawienie eden rose z morning lightem, Cudo. W ogóle pieknie u Ciebie. A i zapomniałabym . Lista róż, którą strworzyłaś już wydrukowana Ja z tych zakochanych w różach ale ciągle nie mam ani jednej w ogrodzie. Myślę ,żeby zacząć od okrywkowych.

tak jak na liście, The fairy no 1 ?


Dorka dziękuję Moje cyprysiki 'Filifera Aurea' lub 'Filifera Aurea Nana' (teraz to już bez znaczenia) muszę ciąć, bo "zjadłyby" mi buka, a to moje drzewo liściaste „naj” w ogrodzie. Na wiosnę tylko kosmetyka, tnę gdy któraś gałązka zbyt wystaje. Kiedyś ogoliłam cyprysiki wiosną i kulki długo były żółto-zielone, wyglądały jak jajecznica ze szczypiorkiem, brrr
Tnę późnym latem, najczęściej w sierpniu. Z braku czasu cięłam w zeszłym tygodniu, ale liczę na ładną i ciepłą jesień.

Dorka róże są cudne, tylko lepiej kupować sprawdzone odmiany, zdrowe sadzonki z dobrych szkółek. Ja już chętnie to bym wszystkie okrywowe porozdawała. Ale czasem jeszcze te okrywowe gdzieś wcisnę. Lepiej od okrywowych rosną u mnie rabatowe Baronesse, Mariatheresia i Pastella – taka moja święta trójca, którą każdemu polecam.

Dorka Śliwę wiśniową 'Nigrę' miły pan ze szkółki mi przywiezie Na składzie nie ma bo nikt się nią nie interesował. No weź znowu pierwsza? A oddzwoniłam większe szkółki w okolicy. Klony mi proponowali, a klony to ja już lata temu usunęłam
MalgosiaW 14:36, 13 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
basia3 napisał(a)
o ja pierdziu ile ty masz róż. spadłam z krzesła


Też się czasem łapię za głowę I końca nie widać. Lista jesienna (miało jej nie być) znów się rozrosła. Muszę do róż w następnym roku dosadzić sporo bylin, kwiatów, traw



MalgosiaW 14:41, 13 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Lista jesienna róż - zamknięta

1. Hansestadt Rostock x 3
2. Soul
3. Pashmina
4. Boscobel
5. Johann Wolfgang von. Goethe Rose
6. Elfe


Róże czekające na przesadzenie lub właśnie przesadzone:

Minerva x2, Maid Marion, William and Catherine, Louise Odier, Crocus Rose, Rapsody in Blue, Nahema, Uetersen Rosarium, William Shakespeare i Crown Princess Margaretha (gdy poszerzę różankę ale M jeszcze nie dał zielonego światła), The Poet's Wife x2 i Pashmina

Stephanie Baronin zu Guttenberg Rose x3 też do przesadzenia, bo rośnie na skarpie planowanej do remontu. Zresztą u mnie w tym miejscu choruje na plamistość. Na razie szukam jej miejsca, jak coś to pójdzie do donic.

MalgosiaW 14:43, 13 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Kusi mnie bardzo wyrzucić spod catalp róże okrywowe. Gdzie posadzić Swany x5 i The Fairy x 10 to ja nie wiem? Może do Lovely Fairy – ale zrobi się gęsty busz. A w buszu łatwo o mączniaka

Mam pomysł na hortensje ogrodowe w tym miejscu. Nawet wiem już jakie
Kasia_CS 00:58, 14 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
i u mnie jesienna lista róż się rozrasta, bo zaczynam brać pnące pod uwagę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies