Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mokradło... i mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mokradło... i mój ogród

MalgosiaW 07:34, 10 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Małgosiu wczoraj u nas były targi rozane.Moze znasz świeto róż w Kutnie ?.Zakupiłam ascot ,baronesse i stephanie baronin zu guttenberg uff ale dluga nazwa.Chcialam artemisa ,ale nie mieli.Bylo stoisko rosarium, rosa ćwik i jakies inne nieznane.Była roza herzogin christiana czy jak jej tam,ale szkoda mi bylo troche kasy bo prawie 50 zl.Kwiaty i zapach piękny.Widzialam ja u Janki.Było duzo odmian ,ale ja teraz na takim etapie dopiero poznawania roz.Wiec bez sensu kupowac w moim przypadku co popadnie.Jeżowki sliczne nabyłaś.


Witaj, takie imprezy (jak najbardziej dla mnie)znajdują się obecnie w sferze marzeń, jak lot na Księżyc zresztą Daleka droga to po pierwsze, po drugie co ja bym z Małym zrobiłaOstatnio nie dał mi wybrać tulipanów, tak szalał i nie kupiłam. Córy to są już jakoś do ogarnięcia

Piękne różyczki nabyłaś
MalgosiaW 07:44, 10 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Dla Ciebie moje rozyczki jeszcze kwitnace afrodytka i savoy hotel


Chyba sie zmowily bo maja po dwa kwiatki,ale sa paczki to mam nadzieje ze zakwitna jeszcze


Bardzo ładne Lubię połączenie róż i traw
adkawi 10:20, 10 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Gosiu ta rabata z trawami jest do przerobienia.Taki ze mnie początkujacy ogrodnik.Wszystko za gesto posadziłam ,za dużo chciejstw chciałam w nią upchnąć.Na przyszłosc bede mądrzejsza.Muszę ja poszerzyc ,i przesadzic wszystko do przodu.Zabiorę się za nią na wiosnę.Nie wiem jak to zniosą roże ;-/
Na takich targach to oczopląsu mozna dostać było jak w raju.Nie mogłam z niego wyjsc,ale moj m sprowadził mnie szybko na ziemie
____________________
Adrianna
MalgosiaW 13:38, 10 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Gosiu ta rabata z trawami jest do przerobienia.Taki ze mnie początkujacy ogrodnik.Wszystko za gesto posadziłam ,za dużo chciejstw chciałam w nią upchnąć.Na przyszłosc bede mądrzejsza.Muszę ja poszerzyc ,i przesadzic wszystko do przodu.Zabiorę się za nią na wiosnę.Nie wiem jak to zniosą roże ;-/
Na takich targach to oczopląsu mozna dostać było jak w raju.Nie mogłam z niego wyjsc,ale moj m sprowadził mnie szybko na ziemie


Mnie również M musi trzymać krótko jeśli chodzi o sprawy ogrodowe, bo w tej materii to ja umiaru nie mam. Chwała mu za to

Każdemu początkującemu ogrodnikowi zdarza za gęsto posadzić. Ja mam całą skarpę kamyczkową (jeszcze jej nie pokazywałam) do generalnego remontu. Wszystko na siebie powłaziło A w sobotę wykopywałam świerka z rabaty wrzosowej, bo wyłysiał do połowy od przytulania się do tui

Także nie jesteś sama
MalgosiaW 13:42, 10 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Z tą żółtą panienką również się żegnam. Wszystkie trzy Frezje uszczęśliwią szwagierkę

Ostatnie foto na pamiątkę:
adkawi 14:25, 10 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Gosiu może Ty mi podpowiesz.Jaka róża w kolorze rozu,bieli po purpury jeszcze wielkością dorównuje ascot . Na tej nowej rabacie chcę dać wyższe z tyłu, a niższe z przodu.Pewnie miejsce żółtej zajmie inna
____________________
Adrianna
MalgosiaW 15:20, 10 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Gosiu może Ty mi podpowiesz.Jaka róża w kolorze rozu,bieli po purpury jeszcze wielkością dorównuje ascot . Na tej nowej rabacie chcę dać wyższe z tyłu, a niższe z przodu.Pewnie miejsce żółtej zajmie inna



Jeśli chodzi o wysokość to w chwili obecnej mój Ascot mnie przerósł. Pędy z pąkami ma 170 do 180 cm Kupując myślałam, że będzie do 1 m. To co piszą na stronach szkółki może trochę odbiegać od rzeczywistości. Chyba mojemu u mnie dobrze.

Ascot będzie z tyłu? Pokrój jest dla Ciebie ważny. Bo Ascot to róża wielokwiatowa, parkowa a np. podobne wzrostem Artemis krzaczasta? Oczywiście moja róża rośnie w towarzystwie krzaczastych

Miejsce żółtej zajmie inna żółta The Poet's Wife
adkawi 17:14, 10 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Tak, wielkościowo żeby była mniej/więcej jak ascot .Pokrój szeroki i wysoki.Myslałam tez o artemis.One będą rosły na tyle,a z przodu niższe rózyczki.
____________________
Adrianna
MalgosiaW 14:29, 11 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
adkawi napisał(a)
Tak, wielkościowo żeby była mniej/więcej jak ascot .Pokrój szeroki i wysoki.Myslałam tez o artemis.One będą rosły na tyle,a z przodu niższe rózyczki.
Ascot rośnie u mnie z różą Geoff Hamilton (blady róż) i Chippendale (morelowo – różowy), na plecach ma już wyższą pnącą Eden Rose. Z takim kolorami Ascot najbardziej mi pasuje.

Artemis zdrowa różyczka. Śmieciuch z niej straszny, raczej na tył rabaty. U mnie powypuszczała długie na 170 cm pędy do słoneczka

Z posiadanych róż, które lubię, zbliżonych mniej więcej wysokością do mojej Ascot:
- Princess Alexandra of Kent (ta by się nadawała kolorystycznie taki róż z brzoskwinią)
- Geoff Hamilton
- Leonardo da Vinci – róż
- First Lady (chwilowo niższa)

Z moreli-różu: Chippendale
Z bieli: Artemis, William and Catherine

Tych różyczek nie posiadam, lecz są na forum chwalone:
Róż: Boscobel, Comte de Chambord
porcelanowy róż: Alnwick Rose, Queen of Sweden
morelowy: Jubilee Celebration
purpura: Gospel gdzieś zanotowałam, że pasuje do Ascot
biel: Glamis Castle

Musisz wybrać co Tobie się podoba najbardziej

adkawi 15:55, 11 wrz 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Super slicznie Ci dziekuje.Do koszyka we floribundzie wrzucilam juz pare rozyczek.Jeszcze popatrzę.Jeszcze jest taka roza podobna do p .Aleksandry johan wolfgang goethe tylko nie wiem czy wielkoscia podobnie rosnie
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies