Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

eDorka 19:28, 27 kwi 2019

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
U mnie również są już pączki, na razie widoczne na bukietowej Polestar oraz na dębolistnej

KasiaBawaria 09:16, 28 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W tamtym roku wiosna tez byla wczesnie, a jednak hortensje kwitly tylko o 2 tygodnie wczesniej. A w tym roku to jakas masakra.My mielismy upal i susze. I ta susza chyba tez miala wplyw. Ja tam nie narzekam
____________________
Zapraszam na kawe
eDorka 18:29, 01 maj 2019

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Mam problem z młodą, malutką sadzonką hortensji. Dostałam ją rok temu, posadziĺam w ogródku, na zimę zakopczykowalam i okrylam, wiosną ĺadnie ruszyła ze wzrostem, ale nie wyglada dobrze, te liscie są poskręcane i jakby podgryzione, ale nie wiem przez co. Może jak była zakopczykowana to wtedy coś ją podgryzło?
W środku już widać pąk kwiatowy.


Pozostałe hortensje nie mają tego typu problemów. Obok rośnie większa, kilkuletnia ogrodowa, ani pogryziona, ani pokręcona.


Popatrzcie na pąki na dębolistnej, rosną w oczach.
MarcinKRK 15:42, 02 maj 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@eDorka
na oko to lekkie uszkodzenie mrozowe jeszcze w fazie pąku.
brydziasia 19:57, 04 maj 2019

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Na moje hortensje powinnam spuścić wachlarz milczenia, Preciosa, Europy, Schneball nie będą kwitły, kilka pąków kwiatowych ma Mariesii (o ile to ona), nie kwitła od momentu zakupu, czyli 3 lata... Bouqet Rose i Togheter coś powinny pokazać. Generalnie w gruncie jest kaszanka... i pierwszy raz tak wielkie rozczarowanie....
Donice, które były zimowane w warsztacie i chowane na wieść o przymrozkach, mają się póki co dobrze, będą ratować honor koleżanek. Ale żeby nie było różowo, zaczyna się pokazywać chloroza i przędzior... no jak nie urok....
Ukorzeniane patyki ogrodówek - pół na pół, ale jeszcze nie przesądzone, czekam do końca maja, żeby zajrzeć w donice.
KasiaBawaria 10:15, 05 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas dzis byl przymrozek. Wiec tez nie wiem, jak to bedzie w tym roku z kwitnieniem. Hortensje tak maja, ze raz na kilka lat robia sobie przerwe w kwitnieniu lub kwitna gorzej.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 11:19, 05 maj 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
U mnie na szczęście termometr zatrzymał się nad ranem powyżej zera, ale na pewno ten sezon nie będzie tak dobry, jak poprzedni.
KasiaBawaria 07:36, 06 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas dzis -4..A nie zapowiadali.To tyle, pewnie nie beda kwitly w tym roku.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 16:34, 06 maj 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Myślę, że poza tym przymrozkiem z dzisiaj (u mnie akurat go nie było) wpływ na słabe kwitnienie w tym roku będą miały rozchwiane temperatury w lutym i marcu i duże różnice temperatur między nocą, a dniem. U mnie to wyglądało tak:

- luty - między 16-tym, a 19-tym temperatury powyżej 12 stopni (z max. 16), a w nocy temperatury ujemne w tych dniach
- marzec - w okolicach 15-go temperatury powyżej 18 stopni (z max. 21), a w następnych nocach minusy (z min. -4).
jdrozdowska05 20:58, 07 maj 2019

Dołączył: 05 maj 2019
Posty: 1
Witam, jestem szczęśliwa posiadaczka hortensji ogrodowej Schneeball posadzona ok tygodnia temu, czy to oznaka braku wody czy atakuje jakaś choroba? Dodam że wystawa jest słoneczna lecz teraz u nas choodno. Pozdrawiam
____________________
AsiaD
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies