Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

dzika_roza 14:40, 14 paź 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
czy Phantom rośnie bardzo duża? jesli będzie cięta nisko to jaka będzie?
i czy na różowo się przebarwia?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Monika83 21:07, 15 paź 2019


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2957
Phantom dorasta do 2-2,5m wysokości, pokrój ma podobny do Limelight. Przebarwia się na różowo.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
brydziasia 19:00, 17 lis 2019

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Cisza na wątku, czas na podsumowania i wspomnienia. Ukorzenianie w tym roku było jedną wielką pomyłką, straciłam całą masę sadzonek, pogoda nie dopisała, trudno. Ogrodowe i piłkowane mimo "zimnozośkowych" przymrozków i rozpaczy, że nic z nich nie będzie - dały czadu, w końcu zakwitła Mariesii, ale cieszyła tylko przez chwilę, po ulewnych deszczach grzyb skasował praktycznie kwiaty. Dziwny to był rok dla hortensji, jak i dla reszty ogrodu. Kilka kadrów na wspomnienie. A jak u Was?

Bouqet Rose

Mariesii



Europy


Freedom



Preziosa

Rotschwanz
Marcin89 19:26, 17 lis 2019


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2256
Piękne ujęcia

W przyszłym roku planuję kupić hortensje ogrodowe z serii You & Me, które kwitną na jednorocznych i dwuletnich pędach. Chciałbym coś z różowych i coś z fioletowych. Jakie odmiany polecacie?

Wszystkie z tej serii mają "gwiazdkowate" kwiaty?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
brydziasia 10:33, 18 lis 2019

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
@Marcin89 z oznaczonych mam tylko Togheter, to kwitnienie na tegorocznych pędach jest troszkę przereklamowane, owszem tłoczy, ale żeby był szał - no nie wiem. Fakt jest niezawodna, zawsze coś zakwitnie. Kolor zależy od pH gleby i dostępności glinu.
Z tegorocznych obserwacji pozytywnie zaskoczyła mnie Peppermint, tłoczyła na okrągło nowe kwiaty, faktycznie z nowych przyrostów, nie wiem jednak jak będzie zimować.
Marcin89 14:53, 18 lis 2019


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2256
Dziękuję za info
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
DorKa 08:01, 27 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie hortensji ogrodowej. Po tym jak nigdy nie zakwitła w gruncie przezimowałam ją zeszłej zimy w garażu (ok 10 stopni, z oknem ) wystartowała bardzo wcześnie ale mimo to pięknie zakwitła.





Posadziłam ją do gruntu w miejscu osłoniętym od wiatrów gdzie docelowo ma rosnąć. Bardzo bym chciała,żeby w przyszłym roku również zakwitła stąd moje pytanie. Przy jakiej temperaturze powinnam ją okryć ? Boję się za wcześnie ale nie chciałabym przegapić odpowiedniego momentu. Dziękuję za pomoc
____________________
Dorka Zakręcony ogród
brydziasia 17:09, 30 lis 2019

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
@DorKa ja zaczynam okrywanie, gdy już reguralnie zaczyna być na minusie, obrywam liście, jeśli jakieś jeszcze zostały, robię lekki kopczyk z kory i okrywam agrowłókniną.
DorKa 09:22, 03 gru 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
brydziasia napisał(a)
@DorKa ja zaczynam okrywanie, gdy już reguralnie zaczyna być na minusie, obrywam liście, jeśli jakieś jeszcze zostały, robię lekki kopczyk z kory i okrywam agrowłókniną.


qurcze chyba się spóźniłam : -( Przyszła jedna noc przyszła z -5 a ona nie okryta była . Już okryta porządnie ale nie wiem czy zobaczę kwiaty w przyszłym roku. Acha i liści nie obrywałam przed przykryciem
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Pszczelarnia 10:51, 03 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
brydziasia napisał(a)



Rotschwanz


Możesz coś szerzej napisać o tej hortensji?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies