Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

MarcinKRK 08:17, 29 lip 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
H. macrophylla La vie en rose



H. macrophylla Tovelit



H. macrophylla Nikko Blue



H. macrophylla Renate Steiniger (po lewej) i Universal (po prawej)
kachat 09:13, 29 lip 2020


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Mam problem, co posadzić pod moimi Vanilkami - teraz od paru lat są kocimiętki, ale rosną tak se (lepiej nie będzie, robiłam wszystko). Przez chwilę jest ok, a potem, jak kocimiętki przekwitną, smętna masakra. Od kiedy Vanilki urosły zrobił się tam też cień, no i nie wiem. Jakieś rady, co posadzić..? Aby kwitło do czasu rozwinięcia się hortensji. Co wam ładnie rośnie?

____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Monika83 14:08, 29 lip 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Kachat Fajnym wypełniaczem są hosty i bergenia
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
lawenda001 17:16, 29 lip 2020

Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 180
Zastanawiam się jaka to hortensja? Anabel? Piękne, chętnie się podzielę widokiem , choć zdjęciach tylko z telefonu
KasiaBawaria 07:51, 30 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
kachat napisał(a)
Mam problem, co posadzić pod moimi Vanilkami - teraz od paru lat są kocimiętki, ale rosną tak se (lepiej nie będzie, robiłam wszystko). Przez chwilę jest ok, a potem, jak kocimiętki przekwitną, smętna masakra. Od kiedy Vanilki urosły zrobił się tam też cień, no i nie wiem. Jakieś rady, co posadzić..? Aby kwitło do czasu rozwinięcia się hortensji. Co wam ładnie rośnie?



Ja tam widze hakonki.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:52, 30 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
lawenda- to pewnie strong annabelle.
____________________
Zapraszam na kawe
kachat 17:31, 30 lip 2020


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Monika83, KasiaBawaria - dzięki dziewczyny

Chciałabym, aby wiosną i wczesnym latem mi tam coś kwitło ładnie, bo hortensje są najpierw jako smętne badyle wtedy a potem jako jednolite zielone kępy aż do sierpnia. Miałam gęsiówkę i kocimiętkę, które fajnie się wymieniały czasowo, ale po kwitnięciu wyglądały jak obraz nędzy i rozpaczy...

Hakonki mi nie zmarzną? Suwalszczyzna to... Widział ktoś zielone? Bo złote do Vanilek to jakoś mi się gryzą tak. Funkie i bergenie... Hmmm... Tylko które odmiany? Tyle pytań ;D
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Mary 18:37, 30 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Też proponuję hakonki. Są zielone. Gatunek jest zielony. Albostriata jest białozielona. Nicolas jest zielony, a jesienią na czerwono się przebarwia.
A na wiosnę może tulipany wsadzić?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
KasiaBawaria 08:09, 31 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Hakonki u mnie rosna a u mnie zima sroga, bo dochodzaca do -30. 600 m.p.p.m.

Hakonka zwykla jest zielona seslerie tez by byly ladne, bo szybko startuja. Pomiedzy seslerie krokusy, tulipany, narcyzy? Zalezy tez jaka tam ziemie masz i jakie stanowisko. Rozchodniki w duzej grupie tez sie pieknie by prezentowaly i podtrzymywalyby kwiaty hortensji.
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 20:14, 31 lip 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8900
kachat napisał(a)
..Chciałabym, aby wiosną i wczesnym latem mi tam coś kwitło ładnie,..

a może nie kwitło tylko kolorowe liście - żurawki




Miss Saori








____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies