Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród moich marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród moich marzeń

aniusiatr 23:12, 08 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Właśnie w Obi kupiłam. Sebek czy Ty wszędzie nadążysz? Każdy ogród już odwiedziłeś i znasz pełną ofertę każdego marketu. Wszech i wobec obecny!
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
finka 23:15, 08 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
koło ciurkadełka więcej traw! pasowałyby np. Kostrzewa niedźwiedzia 'Pic Carlit' i kostrzewa sina 'Elijah Blue'
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Sebek 23:19, 08 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
aniusiatr napisał(a)
Właśnie w Obi kupiłam. Sebek czy Ty wszędzie nadążysz? Każdy ogród już odwiedziłeś i znasz pełną ofertę każdego marketu. Wszech i wobec obecny!

Wątki odwiedzam wszystkie - jedynie ogrodwa kuchnia mnie nie interesuje
A te ciurkadełka zapamiętałem bo mnie urzekły
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aniusiatr 23:27, 08 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Tak, Nie były aż takie drogie a efekt dają fantastyczny.
Marto - nie mogę dać więcej traw obok ciurkadełka, bo są tam niedaleko żółte berberysy, które się rozrosną dopiero i będą strzyżone w kule. Z trawami byłoby tam za gęsto. Ale dziękuję za spostrzeżenia i rady.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
finka 23:30, 08 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
a co to za odmiana żółtego berberysu? bo na słońcu to tylko wytrzymają 'Maria' , 'Bonanza Gold' i 'Tiny Gold', inne żółte niestety "palą się" w słońcu.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
aniusiatr 23:42, 08 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Przepraszam ale nie pamiętam odmiany z tym,że w tym miejscu jest słońce tylko rankiem potem już to miejsce w chodzi w cień, który rzuca dom.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
aniusiatr 23:45, 08 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
O już znalazłam to berberys Aurea wiem, że może być poparzony na pełnym słońcu ale tam gdzie jest posadzony chyba mu to nie grozi - mam taką nadzieję.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
finka 23:51, 08 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Aniu to jedna z wrażliwszych odmian...mam nadzieję że się uda a te kostrzewy..wystarczyłoby tylko kilka..niedźwiedzia wygląda extra takie małe kuliste kupeczki..pomyśl o tym.



kostrzewa sina już niekoniecznie...

pozdrawiam, dobranoc
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
aniusiatr 00:12, 09 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Martuś dzięki serdeczne, tylko powiedz mi jeszcze w którym miejscu byś widziała ta niedźwiedzią?
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
finka 08:39, 09 sie 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Nie wiem co tam masz na patyku zaszczepione, chyba jakaś trzmielina, więc najlepiej w jej okolicy albo tuż przy solarach a dodatkowo pod bukiem. lub zamiast dla odmiany pod bukiem zawciąg nadmorski też tworzy takie kulki i do tego kwitnie. W ogródkach żwirowych zawsze fajnie wyglądają.

Można jeszcze inaczej, u klientów kiedyś zrobiłam coś takiego z kostrzewy niedźwiedziej:





co prawda taki rodzaj posadzenia jest na kilka sezonów ogrodniczych (góra 4 lata) ale trawa jest tania a efekt fajny. za sadzonkę w kwadratowej doniczce P9 zapłacisz około 3 zł. Lepiej kupić małe i dłużej się nimi cieszyć niż duże i szybciej je wymieniać.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies