Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród moich marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród moich marzeń

aniusiatr 23:19, 06 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Witam wszystkich forumowiczów!

Od kilku miesięcy zupełnie po cichutku spaceruje po Waszych ogrodach-tych dużych i tych malutkich, tych wykończonych już na maksa i tych, które ciągle muszą być dorabiane, przerabiane i wykańczane. Każdy z nich w swój indywidualny sposób zachwyca i w każdym można coś podejrzeć i odgapić.
po dłuższym zastanowieniu i ja chciałabym zaprosić Was na spacer po moim ogrodzie. Kilka lat temu kupiliśmy z mężem pole, na którym rosły ziemniaki-całe 1680 m2. Uzbroiliśmy działkę w prąd, wodę, gaz i kanalizację i postawiliśmy dom. Ogród zaczął się tworzyć od samego początku i ta twórczość trwa nadal. Myślę, że nigdy nie zostanie dokończona. Mimo to, że pracuję zawodowo, wychowuję dwie córeczki-8 i 4 lata i mam na głowie cały dom to na ogród nigdy nie brakuje mi sił i chęci. Gorzej z czasem ale i z tym jakoś sobie można poradzić.
Całość tworzyłam zupełnie sama-własne pomysły i inspiracje, własna praca i wysiłek oraz sporo błędów, na których człowiek się uczy. Każda roślina mi się bardzo podoba więc chcę mieć w ogrodzie wszystko.
Dobrze już dosyć tego zanudzania pokażę może jak było jakiś czas temu.


Część domu i ogrodu od strony ulicy.


Tak było w 2010 roku-wejście i wjazd na posesję od strony oczka wodnego.


Jeden bok działki od strony tarasu.


I warzywniaczek.

Ale tak było w zeszłym roku teraz jest zupełnie inaczej.

____________________
Ania - Ogród moich marzeń
Matka 23:36, 06 sie 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Witaj,


To pokaż jakie zmiany są

Domek ładny
____________________
U Matki
aniusiatr 23:37, 06 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Moja kolekcja liliowców.








____________________
Ania - Ogród moich marzeń
isia33 23:41, 06 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj, czy ja dobrze widzę, kulki z bukszpanu wokół warzywniaka? Miodzio...
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
aniusiatr 23:42, 06 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Bogna dziękuję za odwiedziny. Oczywiście, że pokażę wszystkie zmiany ale powolutku a teraz dalszy ciąg liliowców



____________________
Ania - Ogród moich marzeń
aniusiatr 23:45, 06 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Witaj Iwonko!
Tak, warzywniak to miejsce gdzie sama ukorzeniałam bukszpan. Te kuleczki wtedy jeszcze całkiem małe to mojej własnej produkcji. Teraz są już o wiele większe i niektóre z nich zmieniły swoje miejsce.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
Sebek 00:09, 07 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piękna kolekcja liliowców - tak jak cały ogród. Masz nawadnianie czy takie zraszacze podłączane do węża?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
alinak 00:11, 07 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
no tak witamy . ja tez bukszpany ukorzeniałam na warzywniaku. śliczne lilowce
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
alinak 00:14, 07 sie 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
aniusiatr napisał(a)
Witam wszystkich forumowiczów!

Każda roślina mi się bardzo podoba więc chcę mieć w ogrodzie wszystko.






nie rób tego błędu ,bo będziesz potem latami poprawiać po swoich zachciankach jak ja . zrób plan i trzymaj sie go rekami i nogami . to dobra rada
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
marzena 00:22, 07 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Witaj, tak z pewnością masz rację, że ogród wciąż tworzymy - tak, to ciągła praca ale i przyjemność !

podobnie jak Ty, też otoczyłam swój okrągły warzywnik własnoręcznie ukorzenianymi bukszpanami ( właśnie teraz to się dzieje - a pomysł od Alinak ) i takze mam oczko wodne ( ja je nazywam 'stawek' )
życzę powodzenia !
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies