Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród moich marzeń

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród moich marzeń

Gardenarium 08:44, 09 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tej kostrzewy możesz nieregularnie obsadzić jakiś fragment brzegowy, wyobraź sobie kształt jakby się wylał zielony atrament
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniusiatr 22:56, 09 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Marto dziękuję Ci za dobre rady - fajne te Twoje kompozycje z kostrzewą. Przemyślę Twoja propozycję i może się jednak na to skuszę. Zawciąg nadmorski powiadasz- mam go pełno , druga część ogrodu to długaśna rabata, która właśnie ma obrzeże z zawciągu.

Danusiu serdecznie dziękuję za odwiedziny. Nie spodziewałam się, że sama Szefowa do mnie zajrzy. Jesteś wielka i to co robisz odbiera mi dech w piersiach. Właśnie przeczytałam o modernizacji ogrodowego salonu nad wodą- szczęka mi opadła. Jakie cudne zestawienia kolorystyczne - JA TEŻ CHCĘ TAKIE. Tak sobie myślę, że jak przez 15 lat będę podglądać to co robisz to i mój ogród będzie tak kolorowy.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
GabiK 23:43, 10 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Cześć. Dzięki za odwiedziny.
Sit jest u Ciebie koło ptaszków przy ciurkadełku? Chyba nieduży na razie. Od kiedy go masz i jak się sprawuje?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
aniusiatr 21:40, 11 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Witaj GabiK - rzeczywiście mój sit jest pewnie w połowie taki jak Twój ale to chyba ten sam gatunek. Mam go od 2 tygodni może i nie za bardzo mogę coś więcej o nim powiedzieć. Póki co cały czas popaduje więc ma stale mokro a to dla niego chyba dobra aura.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
Gardenarium 21:44, 11 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniusiatr napisał(a)
Marto dziękuję Ci za dobre rady - fajne te Twoje kompozycje z kostrzewą. Przemyślę Twoja propozycję i może się jednak na to skuszę. Zawciąg nadmorski powiadasz- mam go pełno , druga część ogrodu to długaśna rabata, która właśnie ma obrzeże z zawciągu.

Danusiu serdecznie dziękuję za odwiedziny. Nie spodziewałam się, że sama Szefowa do mnie zajrzy. Jesteś wielka i to co robisz odbiera mi dech w piersiach. Właśnie przeczytałam o modernizacji ogrodowego salonu nad wodą- szczęka mi opadła. Jakie cudne zestawienia kolorystyczne - JA TEŻ CHCĘ TAKIE. Tak sobie myślę, że jak przez 15 lat będę podglądać to co robisz to i mój ogród będzie tak kolorowy.


Stosuj podobne rośliny i podobne zestawienia, będzie ładnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:46, 11 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniusiatr napisał(a)
Tym razem poproszę Was o radę.


Na świeżo nawiezionej i rozplanowanej ziemi posialiśmy nowy trawnik. I jak widać na zdjęciu ok.1 m od chodnika pozostał bez trawy, bo wymyśliłam sobie w tym miejscu szpaler z trzech różnych krzewów. Chcę utworzyć jakby trójkolorowy żywopłot, np. zielony, żółty i bordowy. Co sądzicie będzie to dobrze wyglądało?


Mozesz zastosować żywopłot węzłowy, tylko nie wiem czy nie za dużo będzie szczęścia
Potrójny? owszem, ale może niekoniecznie trójkolorowy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:54, 11 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Spóźniłam się już jest i dobrze wyszło. Czy będziesz go cięła? Bo poszczególne pasy są dość bilsko siebie, więc cięcie będzie konieczne
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniusiatr 23:56, 11 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Danusiu cieszę się, że mnie ponownie odwiedziłaś. Myślę, że nie nabroiłam zbyt wiele sadząc trójkolorowy żywopłot? póki co mam za zielono w swoim ogrodzie a to będzie niezły akcent kolorystyczny! Mam zamiar oczywiście przycinać te krzaczki i odpowiednio je stopniować, by żółta tawuła była najmniejsza a zielona pęcherznica największa.
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
Martek 00:18, 12 sie 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ja też wiem ,że ciurkadełko z obi ...))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
aniusiatr 23:30, 12 sie 2011


Dołączył: 06 sie 2011
Posty: 164
Brawo Martek za spostrzegawczość. Witam Cię serdecznie i mam nadzieję, że to nie jakieś wykroczenie że mam ciurkadełko z Obi?
____________________
Ania - Ogród moich marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies